Please support our Reporters
 


Team Scoring Stats
Statewide Brackets
Master Schedule List

EPA Statewide Scoreboard
 
 

Statewide Total Points scored thru September 20th, 2021

Written by: on Monday, September 20th, 2021. Follow David Mika on Twitter.

 

Class

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 1

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 2

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 3

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 4

AAAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 5

AAA     AA     A

District 6

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 7

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 8

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AA

District 9

AAAA     AAA     AA     A

District 10

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 11

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 12

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

Non-PIAA

AAAAA     AAAA     AAA     AA    A

Team Class District Points
Steelton-Highspire Steamrollers A D3 259
Windber Ramblers AA D5 206
Governor Mifflin Mustangs AAAAA D3 202
Washington Little Prexies AA D7 202
Strath Haven Panthers AAAAA D1 201
Garnet Valley Jaguars AAAAAA D1 199
Cathedral Prep Ramblers AAAAA D10 197
Boiling Springs Bubblers AAA D3 191
Central (6) Scarlet Dragons AAA D6 190
Leechburg Blue Devils A D7 189
Redbank Valley Bulldogs A D9 185
Farrell Steelers AA D10 182
Nazareth Area Blue Eagles AAAAAA D11 182
Notre Dame GP Crusaders AAA D11 182
Central Valley Warriors AAA D7 179
Canton Area Warriors A D4 176
Danville Ironmen AAA D4 176
Plymouth-Whitemarsh Colonials AAAAA D1 173
Southern Columbia Tigers AA D4 172
Big Spring Bulldogs AAAA D3 171
North Catholic Trojans AAA D7 170
North Penn Knights AAAAAA D1 170
Indiana Little Indians AAAA D7 169
Laurel Highlands Mustangs AAAA D7 169
Mid Valley Spartans AAA D2 166
Wyomissing Area Spartans AAA D3 165
Milton Area Black Panthers AAA D4 164
Ridgway/Johnsonburg Elkers AA D9 164
Sayre Redskins AA D4 164
William Penn (3) Bearcats AAAAAA D3 164
Muncy Indians A D4 163
Spring Grove Rockets AAAAA D3 162
Pope John Paul II Golden Panthers AAAA D1 161
Quakertown Community Panthers AAAAAA D1 161
Carmichaels Mighty Mikes A D7 160
Columbia Crimson Tide AA D3 160
Wilson Area Warriors AAAA D11 160
Northwestern Lehigh Tigers AAAA D11 159
Perkiomen Valley Vikings AAAAAA D1 159
Smethport Area Hubbers A D9 159
Karns City Gremlins AA D9 158
Sto-Rox Vikings AA D7 156
Palmerton Area Blue Bombers AA D11 155
Valley View Cougars AAAA D2 155
Bedford Bisons AAA D5 154
Berks Catholic Saints AAAA D3 154
Hampton Talbots AAAA D7 154
Octorara Area Braves AAAA D3 154
Pittsburgh Central Catholic Vikings AAAAAA D7 153
Manheim Central Barons AAAAA D3 152
Bangor Slaters AAAA D11 151
Greater Latrobe Wildcats AAAAA D7 151
Laurel Spartans AA D7 151
Waynesboro Indians AAAAA D3 151
Serra Catholic Eagles AA D7 150
Kutztown Cougars AAAA D3 149
New Castle Red Hurricanes AAAA D7 149
Meadville Bulldogs AAAA D10 148
Haverford High Fords AAAAAA D1 147
Kennard-Dale Rams AAAA D3 147
Conrad Weiser Scouts AAAA D3 146
Highlands Golden Rams AAAA D7 146
Northampton Konkrete Kids AAAAAA D11 146
Carlisle Thundering Herd AAAAAA D3 145
Coatesville Red Raiders AAAAAA D1 144
Easton Area Red Rovers AAAAAA D11 144
Richland Township Rams AA D6 144
State College Area Little Lions AAAAAA D6 144
Clearfield Area Bisons AAA D9 143
Wyoming Area Warriors AAA D2 143
Exeter Township Eagles AAAAA D3 140
Fairview Tigers AAA D10 140
Portage Area Mustangs A D6 140
River Valley Panthers A D6 140
Scranton Prep Cavaliers AAA D2 140
Union/AC Valley Falcon Knights A D9 139
Jersey Shore Bulldogs AAAA D4 138
Bellwood-Antis Blue Devils AA D6 137
Lower Merion Aces AAAAAA D1 137
Northwestern Wildcats AA D10 137
Penn Cambria Panthers AAA D6 137
Chestnut Ridge Lions AA D5 136
North Pocono Trojans AAAA D2 136
Southmoreland Scotties AAA D7 136
Warwick Warriors AAAAA D3 136
Gettysburg Warriors AAAAA D3 135
Homer-Center Wildcats A D6 135
Ligonier Valley Rams AA D7 134
North Schuylkill Spartans AAA D11 134
East Stroudsburg South Cavaliers AAAAA D11 133
Avonworth Antelopes AAA D7 132
Gateway Gators AAAAA D7 132
Mount Lebanon Blue Devils AAAAAA D7 132
Unionville Longhorns AAAAA D1 132
Armstrong Riverhawks AAAA D7 131
Cedar Cliff Colts AAAAA D3 131
Donegal Indians AAAA D3 131
Fleetwood Tigers AAAAA D3 131
Bishop McDevitt Crusaders AAAA D3 130
Conestoga Pioneers AAAAAA D1 130
Eisenhower Knights A D10 130
Cambria Heights Highlanders AA D6 129
Dallastown Wildcats AAAAAA D3 129
Ridley Green Raiders AAAAAA D1 129
Shady Side Academy Indians AA D7 129
Conneaut (OH) Spartans AAA D10 128
North Allegheny Tigers AAAAAA D7 128
Whitehall Zephyrs AAAAA D11 128
Father Judge Crusaders AAAAA D12 126
Holy Cross Crusaders A D2 126
Moon Area Tigers AAAAA D7 126
Twin Valley Raiders AAAAA D3 126
Academy Park Knights AAAAA D1 125
Belle Vernon Area Leopards AAAA D7 125
Bishop Shanahan Eagles AAAA D1 125
Brookville Raiders AA D9 125
Shippensburg Area Greyhounds AAAAA D3 125
Berlin-Brothersvalley Mountaineers AA D5 124
Bethlehem Catholic Golden Hawks AAAA D11 124
Central Bucks South Titans AAAAAA D1 124
Lakeland Chiefs AAA D2 124
Purchase Line Red Dragons A D6 124
Spring-Ford Rams AAAAAA D1 124
Upper Dauphin Trojans AA D3 124
Upper Dublin Cardinals AAAAA D1 124
Downingtown East Cougars AAAAAA D1 123
Catasauqua Rough Riders AA D11 122
Hamburg Hawks AAA D3 122
Kiski Area Cavaliers AAAAA D7 121
Northern Lehigh Bulldogs AA D11 121
Trinity Shamrocks AA D3 119
Greensburg-Salem Golden Lions AAAA D7 118
Lackawanna Trail Lions AA D2 118
Waynesburg Central Raiders AA D7 118
Loyalsock Township Lancers AAA D4 117
Minersville Area Battlin’ Miners AA D11 117
Central Bucks East Patriots AAAAAA D1 116
Neshannock Lancers AA D7 116
Souderton Area Indians AAAAAA D1 116
Milton Hershey Spartans AAAA D3 115
Archbishop Wood Vikings AAAAAA D12 114
Westinghouse Bulldogs AA D8 114
Fort Cherry Rangers A D7 113
Grove City Eagles AAA D10 113
Keystone Oaks Golden Eagles AAA D7 113
Nativity BVM Green Wave A D11 113
Upper Saint Clair Panthers AAAAA D7 113
Bald Eagle Area Eagles AA D6 112
Conwell-Egan Catholic Eagles AA D12 112
Warren Area Dragons AAAA D10 112
Bishop Canevin Crusaders A D7 111
Ephrata Mountaineers AAAAA D3 111
McDowell Trojans AAAAAA D10 111
Mount Carmel Area Red Tornadoes AA D4 111
Owen J. Roberts Wildcats AAAAAA D1 111
Pine-Richland Rams AAAAA D7 111
Seneca Valley Raiders AAAAAA D7 111
Wyoming Valley West Spartans AAAAA D2 111
Curwensville Area Golden Tide A D9 110
Montoursville Warriors AAA D4 110
Pleasant Valley Bears AAAAAA D11 110
Springdale Dynamos A D7 110
Upper Moreland Golden Bears AAAA D1 110
Wyalusing Area Rams AA D4 110
Bristol Warriors A D1 109
J.P. McCaskey Red Tornado AAAAAA D3 109
Marion Center Stingers AA D6 109
Montgomery Red Raiders A D4 109
Mount Pleasant Area Vikings AAA D7 109
Old Forge Blue Devils A D2 109
Pottsgrove Falcons AAAA D1 109
South Western Mustangs AAAAA D3 109
Carbondale Area Chargers AAA D2 108
Mifflinburg Wildcats AAAA D4 108
Pottsville Area Crimson Tide AAAA D11 108
Springfield-Delco Cougars AAAAA D1 108
Albert Gallatin Colonials AAAA D7 107
Aliquippa Quips AAAA D7 107
California Trojans A D7 107
Manheim Township Blue Streaks AAAAAA D3 107
McGuffey Highlanders AA D7 107
Slippery Rock Rockets AAA D10 107
Wallenpaupack Buckhorns AAAA D2 107
Bensalem Owls AAAAAA D1 106
Bethlehem Freedom Patriots AAAAAA D11 106
Chester Clippers AAAAA D1 106
West Greene Pioneers A D7 106
Wilmington Area Greyhounds AA D10 106
Pennridge Rams AAAAAA D1 105
South Fayette Lions AAAAA D7 105
West Allegheny Indians AAAAA D7 105
Westmont Hilltop Hilltoppers AAA D6 105
Wilson West Lawn Bulldogs AAAAAA D3 105
Camp Hill Lions AA D3 104
Solanco Golden Mules AAAAA D3 104
West Perry Mustangs AAA D3 104
Episcopal Academy Churchmen AAA Non-PIAA 103
Glendale Vikings A D6 103
Coudersport Falcons A D9 102
Tri-Valley Bulldogs A D11 102
Union Area Scotties A D7 102
Williamsport Millionaires AAAAAA D4 102
Cornell Raiders A D7 101
Fort LeBoeuf Bison AAA D10 101
Methacton Warriors AAAAAA D1 101
Penn-Trafford Warriors AAAAA D7 101
Springfield-Montco Spartans AAAA D1 101
Chartiers-Houston Buccaneers AA D7 100
Lampeter-Strasburg Pioneers AAAA D3 100
North Hills Indians AAAAA D7 100
Shaler Area Titans AAAAA D7 100
Sharon Tigers AAA D10 100
East Pennsboro Panthers AAAA D3 99
West Chester Henderson Warriors AAAAA D1 99
West Shamokin Wolves A D6 98
Cochranton Cardinals A D10 97
Thomas Jefferson Jaguars AAAA D7 97
Canon-McMillan Big Macs AAAAAA D7 96
Central Dauphin East Panthers AAAAAA D3 96
Daniel Boone Blazers AAAAA D3 96
Kennett Blue Demons AAAAA D1 96
Lehighton Indians AAAA D11 96
Penns Valley Rams AA D6 96
St. Joseph’s Prep Hawks AAAAAA D12 96
Mapletown Maples A D7 95
York Catholic Fighting Irish AA D3 95
Cocalico Eagles AAAA D3 94
Forest Hills Rangers AA D6 94
General McLane Lancers AAAA D10 94
Mechanicsburg Wildcats AAAAA D3 94
Peters Township Indians AAAAA D7 94
Williams Valley Vikings A D11 94
Beaver Area Bobcats AAAA D7 93
Bishop McCort Crushers A D6 93
Blue Mountain Eagles AAAA D11 93
McKeesport Area Tigers AAAA D7 93
Mount Union Area Trojans AA D6 93
New Brighton Lions AA D7 93
Abraham Lincoln Rail Splitters AAAAAA D12 92
Boyertown Bears AAAAAA D1 92
Frankford Pioneers AAAAA D12 92
Franklin Regional Panthers AAAAA D7 92
Hollidaysburg Golden Tigers AAAAA D6 92
Saint Marys Flying Dutch AAA D9 92
Central York Panthers AAAAAA D3 91
Eastern York Golden Knights AAAA D3 91
Oxford Area Hornets AAAAA D1 91
Burgettstown Blue Devils A D7 90
Cedar Crest Falcons AAAAAA D3 90
Central Bucks West Bucks AAAAAA D1 90
Emmaus Hornets AAAAAA D11 90
Harrisburg Cougars AAAAAA D3 90
Harry S. Truman Tigers AAAAAA D1 90
Hickory Hornets AAA D10 90
Altoona Area Mountain Lions AAAAAA D6 89
Monessen Greyhounds A D7 89
Northwest Area Rangers AA D4 89
Tamaqua Area Blue Raiders AAA D11 89
Downingtown West Whippets AAAAAA D1 88
George School Cougars AAA Non-PIAA 88
Greencastle-Antrim Blue Devils AAAA D3 88
La Salle College HS Explorers AAAAAA D12 88
Dallas Mountaineers AAAA D2 87
Delaware Valley Warriors AAAAAA D2 87
Blackhawk Cougars AAAA D7 86
Parkland Trojans AAAAAA D11 86
Holy Redeemer Royals AAA D2 85
South Side Area Rams AA D7 85
Springside Chestnut Hill Academy Blue Devils AAA Non-PIAA 85
Western Beaver Golden Beavers AA D7 85
Annville-Cleona Dutchmen AAA D3 84
Chartiers Valley Colts AAAA D7 84
East Allegheny Wildcats AAA D7 84
Garden Spot Spartans AAAA D3 84
Interboro Bucaneers AAAAA D1 84
Freedom Bulldogs AA D7 83
Germantown Academy Patriots AA Non-PIAA 83
Hanover (3) Nighthawks AAA D3 83
Harbor Creek Huskies AAAA D10 83
Lancaster Catholic Crusaders AAA D3 83
Bishop Guilfoyle Marauders A D6 82
Central Mountain Wildcats AAAAA D6 82
Keystone Panthers A D9 82
Norwin Knights AAAAAA D7 82
Selinsgrove Seals AAAA D4 82
Trinity (7) Hillers AAAA D7 82
Troy Area Trojans AA D4 82
Wissahickon Trojans AAAAA D1 82
Allentown Central Catholic Vikings AAAA D11 81
Our Lady of the Sacred Heart Chargers A D7 81
Ringgold Rams AAAA D7 81
Southern Huntingdon Rockets AA D6 81
Stroudsburg Mounties AAAAAA D11 81
Susquenita Blackhawks AA D3 81
Bonner-Prendie Friars AAAA D12 80
Deer Lakes Lancers AAA D7 80
Great Valley Patriots AAAAA D1 80
Northern York Polar Bears AAAA D3 80
Red Land Patriots AAAAA D3 80
Saucon Valley Panthers AAAA D11 80
Shamokin Indians AAAA D4 80
Steel Valley Ironmen AA D7 80
Athens Wildcats AAA D4 79
Clairton Bears A D7 79
Honesdale Hornets AAAA D2 79
Juniata Valley Hornets A D6 79
Northern Lebanon Vikings AAA D3 79
Plum Mustangs AAAA D7 79
Simon Gratz Bulldogs AAAAA D12 79
Port Allegany Gators A D9 78
Sharpsville Blue Devils AA D10 78
Conemaugh Township Indians A D5 77
Middletown Area Blue Raiders AAA D3 77
York Suburban Trojans AAAAA D3 77
Bethel Park Blackhawks AAAAA D7 75
Wilkes-Barre Wolfpack AAAAAA D2 75
Belmont Charter School Tigers A D12 74
Malvern Prep Friars AAAAA Non-PIAA 74
Pequea Valley Braves AAA D3 74
Reading Knights AAAAAA D3 74
Blacklick Valley Vikings A D6 73
Hempfield (7) Spartans AAAAAA D7 73
North East Grapepickers AAA D10 73
Bermudian Springs Eagles AAA D3 72
Boys Latin Charter School Warriors AAAA D12 72
Elizabethtown Area Bears AAAAA D3 72
Mastery North Charter Pumas AAAAA D12 72
Roman Catholic Cahillites AAAAAA D12 72
Tunkhannock Tigers AAAA D2 72
West Chester Rustin Golden Knights AAAAA D1 72
Brentwood Spartans AA D7 71
Greenville Trojans AA D10 71
Radnor Raiders AAAAA D1 71
Bloomsburg Panthers AA D4 70
Elizabeth-Forward Warriors AAA D7 70
Hazleton Area Cougars AAAAAA D2 70
Dover Area Eagles AAAAA D3 69
North Star Cougars AA D5 69
Susquehanna Community Sabers AA D2 69
Claysburg-Kimmel Bulldogs A D6 68
Lower Dauphin Falcons AAAAA D3 67
Penn Manor Comets AAAAAA D3 67
West York Bulldogs AAAA D3 67
Beaver Falls Tigers AA D7 66
Hempfield (3) Black Knights AAAAAA D3 66
James Buchanan Rockets AAAA D3 66
Reynolds Raiders A D10 66
Susquehannock Warriors AAAA D3 66
Greater Johnstown Trojans AAAA D6 65
Kane Area Wolves AA D9 65
Crestwood Comets AAAA D2 64
Jim Thorpe Area Olympians AAA D11 64
Penns Manor Comets A D6 64
Moshannon Valley Black Knights A D6 63
Bradford Area Owls AAAA D9 62
Central Cambria Red Devils AA D6 62
Central Dauphin Rams AAAAAA D3 62
Conestoga Valley Buckskins AAAAA D3 62
Cowanesque Valley Indians AAA D4 62
Lakeview Sailors AA D10 62
Newport Buffaloes AA D3 62
Northgate Flames A D7 62
Perry Traditional Academy Commodores AA D8 62
Scranton Knights AAAAAA D2 62
South Williamsport Mounties AA D4 62
Phoenixville Phantoms AAAAA D1 61
Rochester Rams A D7 61
Upper Perkiomen Indians AAAAA D1 61
Archbishop Ryan Raiders AAAA D12 60
Brockway Rovers AA D9 60
Cumberland Valley Eagles AAAAAA D3 60
ELCO Raiders AAAA D3 60
Montour Spartans AAAA D7 60
Upper Merion Vikings AAAAA D1 60
William Allen Canaries AAAAAA D11 60
Bethlehem Liberty Hurricanes AAAAAA D11 59
Chambersburg Trojans AAAAAA D3 59
Halifax Wildcats A D3 59
Juniata Indians AAAA D6 59
Tyrone Golden Eagles AAA D6 59
Cameron County Red Raiders A D9 58
Fox Chapel Foxes AAAAA D7 57
Franklin Knights AAAA D10 57
New Oxford Colonials AAAAA D3 57
Pocono Mountain West Panthers AAAAAA D11 57
USO Margaret Milliones AAAA D8 57
Executive Education Academy Charter School Raptors AA D11 56
Jefferson-Morgan Rockets A D7 56
Red Lion Area Lions AAAAA D3 56
South Philadelphia Rams AAAAAA D12 56
Butler Golden Tornado AAAAAA D10 55
Central Columbia Blue Jays AA D4 55
DuBois Area Beavers AAAA D9 55
Marple-Newtown Tigers AAAAA D1 55
Schuylkill Valley Panthers AAA D3 55
Cheltenham Panthers AAAAA D1 54
Erie HS Royals AAAAAA D10 54
Fairfield Knights A D3 54
Philipsburg-Osceola Mounties AA D6 54
Southern Lehigh Spartans AAAAA D11 54
Council Rock North Indians AAAAAA D1 53
Littlestown Thunderbolts AAA D3 53
Maplewood Tigers A D10 53
Sun Valley/Northley Vanguards AAAAA D1 53
Warrior Run Defenders AA D4 53
Conemaugh Valley Blue Jays A D6 52
Mercer Area Mustangs A D10 52
Mohawk Area Warriors AA D7 52
Northeastern Bobcats AAAAA D3 52
Palmyra Cougars AAAAA D3 52
Pottstown Area Trojans AAAA D1 52
West Branch Warriors A D6 52
West Mifflin Titans AAAA D7 52
Greensburg Central Catholic Centurions A D7 50
John Bartram Maroon Wave AAAA D12 50
Oil City Oilers AAAA D10 50
School of the Future AAAA D12 50
Carlynton Cougars AA D7 49
Freeport Yellowjackets AAA D7 49
Iroquois Braves A D10 49
Somerset Area Golden Eagles AAA D5 49
Abington Heights Comets AAAAA D2 48
Knoch Knights AAAA D7 48
Meyersdale Area Red Raiders A D5 48
Seton-LaSalle Rebels AA D7 48
Abington Galloping Ghosts AAAAAA D1 47
Bentworth Bearcats A D7 47
Brashear Bulls AAAAA D8 47
Pine Grove Area Cardinals AAA D11 47
Shikellamy Braves AAAA D4 47
Western Wayne Wildcats AAA D2 47
Hughesville Spartans AA D4 46
Penncrest Lions AAAAA D1 46
Taylor Allderdice Dragons AAAAAA D8 46
Avon Grove Red Devils AAAAAA D1 45
Lower Moreland Lions AAAA D1 45
Neshaminy Redskins AAAAAA D1 45
West Chester East Vikings AAAAA D1 45
Chichester Eagles AAAA D1 44
Hanover Area Hawkeyes AAA D2 44
Union City Area Bears A D10 44
Girard Yellowjackets AAA D10 43
Pen Argyl Green Knights AA D11 43
Pittston Area Patriots AAAA D2 43
Pocono Mountain East Cardinals AAAAA D11 43
Berwick Area Bulldogs AAAA D2 42
Burrell Buccaneers AAA D7 42
Kennedy Catholic Golden Eagles A D10 42
Neumann-Goretti Saints AAA D12 42
North Penn/Mansfield Panthers AAA D4 42
Schuylkill Haven Hurricanes AA D11 42
Tussey Mountain Titians A D5 42
Haverford School Fords AAAA Non-PIAA 41
Lansdale Catholic Crusaders AAA D12 41
Midd-West Mustangs AAA D4 41
Northern Cambria Colts AA D6 41
Uniontown Red Raiders AAAA D7 41
Archbishop Carroll Patriots AAA D12 40
Columbia-Montour Vo-Tech Rams AAAA D4 40
Connellsville Falcons AAAAA D7 40
Summit Academy Knights AA D7 40
Palisades Pirates AA D11 39
Quaker Valley Quakers AAA D7 39
Woodland Hills Wolverines AAAAA D7 39
Riverside (2) Vikings AA D2 38
Wellsboro Hornets AA D4 38
Academy of the New Church Lions A Non-PIAA 37
Kensington Tigers AAAAAA D12 36
South Allegheny Gladiators AAA D7 36
Baldwin Highlanders AAAAAA D7 35
Greater Nanticoke Trojans AAA D2 35
Mercyhurst Prep Lakers AAA D10 35
Norristown Eagles AAAAAA D1 35
Punxsutawney Chucks AAA D9 35
South Park Eagles AAA D7 35
Upper Darby Royals AAAAAA D1 35
William Penn Charter Quakers AA Non-PIAA 35
William Tennent Panthers AAAAAA D1 35
Corry Area Beavers AAA D10 34
Delone Catholic Squires A D3 34
Imhotep Charter School Panthers AAAAA D12 34
Morrisville Bulldogs A D1 34
Otto-Eldred Terrors A D9 34
Penn Hills Indians AAAAA D7 34
West Catholic Burrs AA D12 34
Elk County Catholic Crusaders A D9 33
Hershey Trojans AAAAA D3 33
Riverside (7) Panthers AA D7 33
Harriton Fighting Rams AAAAA D1 32
Renaissance Academy Charter Knights A D1 32
Bethlehem-Center Bulldogs AA D7 30
Cambridge Springs Blue Devils A D10 30
Council Rock South Golden Hawks AAAAAA D1 30
Dunmore Bucks AA D2 30
Riverview Raiders A D7 30
Apollo-Ridge Vikings AA D7 29
Derry Area Trojans AAA D7 29
Kiski School Cougars AAA Non-PIAA 29
Lake-Lehman Black Knights AAA D2 29
Pennsbury Falcons AAAAAA D1 29
Jeannette Jayhawks A D7 28
Lebanon Cedars AAAAA D3 28
Shenango Wildcats A D7 28
Central Clarion Wildcats AA D9 27
Mahanoy Area Golden Bears A D11 27
Mars Area Planets AAAA D7 27
Muhlenberg Muhls AAAAA D3 27
Susquehanna Township Indians AAA D3 27
Benjamin Franklin Electrons AAAAA D12 26
Bucktail Bucks A D4 26
Conneaut Eagles AAAA D10 26
Moniteau Warriors AA D9 26
York County School of Technology Spartans AAAAAA D3 26
Frazier Commodores AA D7 25
Titusville Rockets AAA D10 25
Avella Area Eagles A D7 24
Cardinal O’Hara Lions AAAA D12 24
Bellefonte Red Raiders AAAA D6 22
Louis E. Dieruff Huskies AAAAAA D11 22
Penn Wood Patriots AAAAAA D1 22
Shenandoah Valley Blue Devils AA D11 22
Hill School Blues AAA Non-PIAA 21
Huntingdon Area Bearcats AAA D6 21
Imani Christian Academy Saints A D7 21
Ambridge Bridgers AAA D7 20
Jenkintown Drakes A D1 20
Olney Charter Trojans AAAAAA D12 20
Seneca Bobcats AA D10 20
Lewisburg Green Dragons AAAA D4 18
Northeast Vikings AAAAAA D12 18
Towanda Black Knights AA D4 17
Samuel S. Fels Panthers AAAAA D12 16
Hopewell Vikings AAA D7 15
Valley Vikings AAA D7 15
Martin Luther King Golden Cougars AAAAA D12 14
Northern Bedford Panthers A D5 14
Overbrook Panthers AAAA D12 14
Salisbury Falcons AAA D11 14
Vaux (Big Picture Philly) Cougars A D12 14
Charleroi Cougars AA D7 13
Everett Warriors AA D5 13
Philadelphia Central Lancers AAAAAA D12 13
West Scranton Invaders AAAA D2 13
Carrick Raiders AAAA D8 12
Line Mountain Eagles AA D4 12
Marian Catholic Colts A D11 12
Saegertown Panthers A D10 12
Sheffield Area Wolverines A D9 12
Mifflin County Huskies AAAAAA D6 11
Wyoming Seminary Blue Knights A Non-PIAA 10
New Hope Solebury Lions AAA D1 9
East Stroudsburg North Timberwolves AAAA D11 8
Hatboro-Horsham Hatters AAAAA D1 8
United Lions A D6 8
Biglerville Canners AAA D3 7
Ellwood City Wolverines AA D7 6
Panther Valley Panthers AA D11 6
West Philadelphia Speedboys AAAA D12 6
Yough Cougars AAA D7 6
Brownsville Falcons AAA D7 0
Dobbins Randolph Vo-Tech Mustangs AAAAA D12 0
George Washington Eagles AAAAAA D12 0
Kipp-DuBois Collegiate Academy Lions AAA D12 0
Montrose Area Meteors AAAA D2 0
Roxborough Indians AAAAA D12 0

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David