Please support our Reporters
 


Player Stats
Position Rankings
EPA Top 5 Players

EPA Statewide Scoreboard
 
 

Statewide Total Points scored thru September 13th, 2021

Written by: on Monday, September 13th, 2021. Follow David Mika on Twitter.

 

Class

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 1

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 2

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 3

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 4

AAAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 5

AAA     AA     A

District 6

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 7

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 8

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AA

District 9

AAAA     AAA     AA     A

District 10

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 11

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

District 12

AAAAAA     AAAAA     AAAA     AAA     AA     A

Non-PIAA

AAAAA     AAAA     AAA     AA    A

Team Class District Points
Steelton-Highspire Steamrollers A D3 206
Farrell Steelers AA D10 182
Leechburg Blue Devils A D7 162
Boiling Springs Bubblers AAA D3 157
Danville Ironmen AAA D4 155
Cathedral Prep Ramblers AAAAA D10 153
Governor Mifflin Mustangs AAAAA D3 153
Windber Ramblers AA D5 150
Notre Dame GP Crusaders AAA D11 148
Washington Little Prexies AA D7 145
Central (6) Scarlet Dragons AAA D6 141
Central Valley Warriors AAA D7 141
Nazareth Area Blue Eagles AAAAAA D11 140
Scranton Prep Cavaliers AAA D2 140
Strath Haven Panthers AAAAA D1 139
Garnet Valley Jaguars AAAAAA D1 138
Laurel Highlands Mustangs AAAA D7 137
Sto-Rox Vikings AA D7 137
Wilson Area Warriors AAAA D11 136
North Penn Knights AAAAAA D1 135
Southern Columbia Tigers AA D4 135
Burgettstown Blue Devils A D7 134
Bedford Bisons AAA D5 133
Hampton Talbots AAAA D7 133
Richland Township Rams AA D6 131
Redbank Valley Bulldogs A D9 130
Indiana Little Indians AAAA D7 128
Sayre Redskins AA D4 128
Kutztown Cougars AAAA D3 127
Mid Valley Spartans AAA D2 127
Exeter Township Eagles AAAAA D3 126
Haverford High Fords AAAAAA D1 126
Academy Park Knights AAAAA D1 125
Quakertown Community Panthers AAAAAA D1 125
Highlands Golden Rams AAAA D7 124
Lower Merion Aces AAAAAA D1 123
Milton Area Black Panthers AAA D4 122
Waynesboro Indians AAAAA D3 122
Canton Area Warriors A D4 121
Carlisle Thundering Herd AAAAAA D3 121
Muncy Indians A D4 121
North Catholic Trojans AAA D7 121
Octorara Area Braves AAAA D3 121
Pope John Paul II Golden Panthers AAAA D1 121
Whitehall Zephyrs AAAAA D11 121
Perkiomen Valley Vikings AAAAAA D1 119
Smethport Area Hubbers A D9 119
Plymouth-Whitemarsh Colonials AAAAA D1 118
Wyomissing Area Spartans AAA D3 118
Eisenhower Knights A D10 117
Portage Area Mustangs A D6 117
Avonworth Antelopes AAA D7 116
Carmichaels Mighty Mikes A D7 116
Greater Latrobe Wildcats AAAAA D7 116
Hamburg Hawks AAA D3 115
Archbishop Wood Vikings AAAAAA D12 114
Conneaut (OH) Spartans AAA D10 114
Easton Area Red Rovers AAAAAA D11 114
Karns City Gremlins AA D9 114
Kennard-Dale Rams AAAA D3 114
Wyoming Area Warriors AAA D2 113
Bishop Shanahan Eagles AAAA D1 112
Laurel Spartans AA D7 112
Armstrong Riverhawks AAAA D7 111
Big Spring Bulldogs AAAA D3 111
Spring-Ford Rams AAAAAA D1 111
Lakeland Chiefs AAA D2 110
Northwestern Lehigh Tigers AAAA D11 110
Serra Catholic Eagles AA D7 110
Souderton Area Indians AAAAAA D1 110
Coatesville Red Raiders AAAAAA D1 109
Manheim Central Barons AAAAA D3 109
Mount Pleasant Area Vikings AAA D7 109
Neshannock Lancers AA D7 109
Old Forge Blue Devils A D2 109
Meadville Bulldogs AAAA D10 108
Ridgway/Johnsonburg Elkers AA D9 108
Warwick Warriors AAAAA D3 108
Berks Catholic Saints AAAA D3 107
Valley View Cougars AAAA D2 107
Fairview Tigers AAA D10 106
Grove City Eagles AAA D10 106
State College Area Little Lions AAAAAA D6 106
Upper Dublin Cardinals AAAAA D1 104
Waynesburg Central Raiders AA D7 104
William Penn (3) Bearcats AAAAAA D3 104
Montoursville Warriors AAA D4 103
Pittsburgh Central Catholic Vikings AAAAAA D7 103
Southmoreland Scotties AAA D7 103
Coudersport Falcons A D9 102
Spring Grove Rockets AAAAA D3 102
Tri-Valley Bulldogs A D11 102
Clearfield Area Bisons AAA D9 101
Ligonier Valley Rams AA D7 101
New Castle Red Hurricanes AAAA D7 101
Palmerton Area Blue Bombers AA D11 101
Columbia Crimson Tide AA D3 100
Keystone Oaks Golden Eagles AAA D7 100
Shaler Area Titans AAAAA D7 100
Springdale Dynamos A D7 100
Wallenpaupack Buckhorns AAAA D2 100
Upper Saint Clair Panthers AAAAA D7 99
Bishop Canevin Crusaders A D7 98
West Perry Mustangs AAA D3 98
East Stroudsburg South Cavaliers AAAAA D11 97
Gettysburg Warriors AAAAA D3 97
Union/AC Valley Falcon Knights A D9 97
Cedar Cliff Colts AAAAA D3 96
Kennett Blue Demons AAAAA D1 96
Marion Center Stingers AA D6 96
Penn Cambria Panthers AAA D6 96
Pleasant Valley Bears AAAAAA D11 96
Bellwood-Antis Blue Devils AA D6 95
Downingtown East Cougars AAAAAA D1 95
Mount Lebanon Blue Devils AAAAAA D7 95
South Western Mustangs AAAAA D3 95
Chestnut Ridge Lions AA D5 94
Conrad Weiser Scouts AAAA D3 94
J.P. McCaskey Red Tornado AAAAAA D3 94
Fleetwood Tigers AAAAA D3 93
Montgomery Red Raiders A D4 93
Mount Union Area Trojans AA D6 93
North Hills Indians AAAAA D7 93
Brookville Raiders AA D9 92
Camp Hill Lions AA D3 92
Conwell-Egan Catholic Eagles AA D12 92
Homer-Center Wildcats A D6 92
Bethlehem Freedom Patriots AAAAAA D11 91
Central York Panthers AAAAAA D3 91
Jersey Shore Bulldogs AAAA D4 91
Loyalsock Township Lancers AAA D4 91
Unionville Longhorns AAAAA D1 91
Catasauqua Rough Riders AA D11 90
Cedar Crest Falcons AAAAAA D3 90
Conestoga Pioneers AAAAAA D1 90
Milton Hershey Spartans AAAA D3 90
Mount Carmel Area Red Tornadoes AA D4 90
Solanco Golden Mules AAAAA D3 90
Wyalusing Area Rams AA D4 90
Wyoming Valley West Spartans AAAAA D2 90
Bangor Slaters AAAA D11 89
Canon-McMillan Big Macs AAAAAA D7 89
Lehighton Indians AAAA D11 89
North Pocono Trojans AAAA D2 89
Northwest Area Rangers AA D4 89
Northwestern Wildcats AA D10 89
Bristol Warriors A D1 88
Moon Area Tigers AAAAA D7 88
Shippensburg Area Greyhounds AAAAA D3 88
Cambria Heights Highlanders AA D6 87
Dallas Mountaineers AAAA D2 87
Methacton Warriors AAAAAA D1 87
Penn-Trafford Warriors AAAAA D7 87
Shady Side Academy Indians AA D7 86
Union Area Scotties A D7 86
California Trojans A D7 85
Northampton Konkrete Kids AAAAAA D11 85
Springfield-Delco Cougars AAAAA D1 85
Greensburg-Salem Golden Lions AAAA D7 84
Ridley Green Raiders AAAAAA D1 84
Bethlehem Catholic Golden Hawks AAAA D11 83
Blackhawk Cougars AAAA D7 83
Ephrata Mountaineers AAAAA D3 83
Franklin Regional Panthers AAAAA D7 83
Gateway Gators AAAAA D7 83
Holy Cross Crusaders A D2 83
Mifflinburg Wildcats AAAA D4 83
River Valley Panthers A D6 83
Berlin-Brothersvalley Mountaineers AA D5 82
Dallastown Wildcats AAAAAA D3 82
Keystone Panthers A D9 82
North Schuylkill Spartans AAA D11 82
Norwin Knights AAAAAA D7 82
Upper Dauphin Trojans AA D3 82
Bishop McCort Crushers A D6 81
Central Bucks East Patriots AAAAAA D1 81
West Allegheny Indians AAAAA D7 81
Williamsport Millionaires AAAAAA D4 81
Kiski Area Cavaliers AAAAA D7 80
Northern York Polar Bears AAAA D3 80
Altoona Area Mountain Lions AAAAAA D6 79
Athens Wildcats AAA D4 79
Beaver Area Bobcats AAAA D7 79
Bensalem Owls AAAAAA D1 79
Juniata Valley Hornets A D6 79
Manheim Township Blue Streaks AAAAAA D3 79
McKeesport Area Tigers AAAA D7 79
Chester Clippers AAAAA D1 78
Curwensville Area Golden Tide A D9 78
Forest Hills Rangers AA D6 78
Fort Cherry Rangers A D7 78
Frankford Pioneers AAAAA D12 78
Port Allegany Gators A D9 78
Simon Gratz Bulldogs AAAAA D12 78
Donegal Indians AAAA D3 77
Father Judge Crusaders AAAAA D12 77
Harrisburg Cougars AAAAAA D3 77
Mapletown Maples A D7 77
Nativity BVM Green Wave A D11 77
Sharon Tigers AAA D10 77
South Fayette Lions AAAAA D7 77
Belle Vernon Area Leopards AAAA D7 76
Harbor Creek Huskies AAAA D10 76
Lackawanna Trail Lions AA D2 76
Pine-Richland Rams AAAAA D7 76
Purchase Line Red Dragons A D6 75
Trinity (7) Hillers AAAA D7 75
Upper Moreland Golden Bears AAAA D1 75
Allentown Central Catholic Vikings AAAA D11 74
Central Bucks South Titans AAAAAA D1 74
Pottsgrove Falcons AAAA D1 74
Albert Gallatin Colonials AAAA D7 73
Hempfield (7) Spartans AAAAAA D7 73
McDowell Trojans AAAAAA D10 73
Northern Lehigh Bulldogs AA D11 73
Slippery Rock Rockets AAA D10 73
Westinghouse Bulldogs AA D8 73
East Pennsboro Panthers AAAA D3 72
Glendale Vikings A D6 72
Lampeter-Strasburg Pioneers AAAA D3 72
Mastery North Charter Pumas AAAAA D12 72
Owen J. Roberts Wildcats AAAAAA D1 72
West Shamokin Wolves A D6 72
Chartiers-Houston Buccaneers AA D7 71
Bald Eagle Area Eagles AA D6 70
Chartiers Valley Colts AAAA D7 70
Minersville Area Battlin’ Miners AA D11 70
Oxford Area Hornets AAAAA D1 70
Pennridge Rams AAAAAA D1 70
Springside Chestnut Hill Academy Blue Devils AAA Non-PIAA 70
Williams Valley Vikings A D11 70
Central Dauphin East Panthers AAAAAA D3 69
Daniel Boone Blazers AAAAA D3 69
Greencastle-Antrim Blue Devils AAAA D3 69
Central Mountain Wildcats AAAAA D6 68
Hanover (3) Nighthawks AAA D3 68
Reading Knights AAAAAA D3 68
Southern Huntingdon Rockets AA D6 68
North Allegheny Tigers AAAAAA D7 67
North East Grapepickers AAA D10 67
Parkland Trojans AAAAAA D11 67
Great Valley Patriots AAAAA D1 66
James Buchanan Rockets AAAA D3 66
McGuffey Highlanders AA D7 66
Peters Township Indians AAAAA D7 66
Reynolds Raiders A D10 66
Springfield-Montco Spartans AAAA D1 66
Bishop Guilfoyle Marauders A D6 65
Tunkhannock Tigers AAAA D2 65
Warren Area Dragons AAAA D10 65
Western Beaver Golden Beavers AA D7 65
Wilkes-Barre Wolfpack AAAAAA D2 65
Carbondale Area Chargers AAA D2 64
Emmaus Hornets AAAAAA D11 64
Garden Spot Spartans AAAA D3 64
Wilmington Area Greyhounds AA D10 64
Central Bucks West Bucks AAAAAA D1 63
Cocalico Eagles AAAA D3 63
Cochranton Cardinals A D10 63
Bethel Park Blackhawks AAAAA D7 62
Central Dauphin Rams AAAAAA D3 62
Lakeview Sailors AA D10 62
Scranton Knights AAAAAA D2 62
Seneca Valley Raiders AAAAAA D7 62
Susquehanna Community Sabers AA D2 62
Episcopal Academy Churchmen AAA Non-PIAA 61
Penns Valley Rams AA D6 61
Pottsville Area Crimson Tide AAAA D11 61
Rochester Rams A D7 61
St. Joseph’s Prep Hawks AAAAAA D12 61
Susquenita Blackhawks AA D3 61
West Chester Henderson Warriors AAAAA D1 61
Germantown Academy Patriots AA Non-PIAA 60
Upper Merion Vikings AAAAA D1 60
Brentwood Spartans AA D7 59
Cornell Raiders A D7 59
Fort LeBoeuf Bison AAA D10 59
Halifax Wildcats A D3 59
Kane Area Wolves AA D9 59
New Brighton Lions AA D7 59
Red Land Patriots AAAAA D3 59
Cameron County Red Raiders A D9 58
Eastern York Golden Knights AAAA D3 58
Saucon Valley Panthers AAAA D11 58
Stroudsburg Mounties AAAAAA D11 58
Twin Valley Raiders AAAAA D3 58
West Greene Pioneers A D7 58
Annville-Cleona Dutchmen AAA D3 57
Interboro Bucaneers AAAAA D1 57
North Star Cougars AA D5 57
Pequea Valley Braves AAA D3 57
Radnor Raiders AAAAA D1 57
Belmont Charter School Tigers A D12 56
Conemaugh Township Indians A D5 56
Greenville Trojans AA D10 56
Our Lady of the Sacred Heart Chargers A D7 56
Red Lion Area Lions AAAAA D3 56
Bishop McDevitt Crusaders AAAA D3 55
Mechanicsburg Wildcats AAAAA D3 55
Newport Buffaloes AA D3 55
South Williamsport Mounties AA D4 55
Tamaqua Area Blue Raiders AAA D11 55
Wilson West Lawn Bulldogs AAAAAA D3 55
East Allegheny Wildcats AAA D7 54
Fairfield Knights A D3 54
Holy Redeemer Royals AAA D2 54
Perry Traditional Academy Commodores AA D8 54
York Catholic Fighting Irish AA D3 54
Archbishop Ryan Raiders AAAA D12 53
Brockway Rovers AA D9 53
Council Rock North Indians AAAAAA D1 53
ELCO Raiders AAAA D3 53
Malvern Prep Friars AAAAA Non-PIAA 53
Mercer Area Mustangs A D10 52
Northern Lebanon Vikings AAA D3 52
Penns Manor Comets A D6 52
Ringgold Rams AAAA D7 52
West Branch Warriors A D6 52
Aliquippa Quips AAAA D7 51
Harry S. Truman Tigers AAAAAA D1 51
Hollidaysburg Golden Tigers AAAAA D6 51
Roman Catholic Cahillites AAAAAA D12 51
Saint Marys Flying Dutch AAA D9 51
Wissahickon Trojans AAAAA D1 51
Boyertown Bears AAAAAA D1 50
Conestoga Valley Buckskins AAAAA D3 50
Greensburg Central Catholic Centurions A D7 50
John Bartram Maroon Wave AAAA D12 50
Oil City Oilers AAAA D10 50
Sharpsville Blue Devils AA D10 50
Susquehannock Warriors AAAA D3 50
Central Cambria Red Devils AA D6 49
Dover Area Eagles AAAAA D3 49
Freedom Bulldogs AA D7 49
Freeport Yellowjackets AAA D7 49
Hazleton Area Cougars AAAAAA D2 49
Hempfield (3) Black Knights AAAAAA D3 49
Hickory Hornets AAA D10 49
Trinity Shamrocks AA D3 49
West Chester Rustin Golden Knights AAAAA D1 49
West Mifflin Titans AAAA D7 49
Westmont Hilltop Hilltoppers AAA D6 49
Boys Latin Charter School Warriors AAAA D12 48
Steel Valley Ironmen AA D7 48
Thomas Jefferson Jaguars AAAA D7 48
Honesdale Hornets AAAA D2 47
Troy Area Trojans AA D4 47
Tyrone Golden Eagles AAA D6 47
Upper Perkiomen Indians AAAAA D1 47
Western Wayne Wildcats AAA D2 47
Claysburg-Kimmel Bulldogs A D6 46
Lower Dauphin Falcons AAAAA D3 46
Avon Grove Red Devils AAAAAA D1 45
Beaver Falls Tigers AA D7 45
Greater Johnstown Trojans AAAA D6 45
Lower Moreland Lions AAAA D1 45
Pottstown Area Trojans AAAA D1 45
Blue Mountain Eagles AAAA D11 44
Bonner-Prendie Friars AAAA D12 44
Chichester Eagles AAAA D1 44
Fox Chapel Foxes AAAAA D7 44
Hanover Area Hawkeyes AAA D2 44
Jim Thorpe Area Olympians AAA D11 44
La Salle College HS Explorers AAAAAA D12 44
Northgate Flames A D7 44
Union City Area Bears A D10 44
Bradford Area Owls AAAA D9 43
Crestwood Comets AAAA D2 43
Erie HS Royals AAAAAA D10 42
Executive Education Academy Charter School Raptors AA D11 42
George School Cougars AAA Non-PIAA 42
Lancaster Catholic Crusaders AAA D3 42
Moshannon Valley Black Knights A D6 42
North Penn/Mansfield Panthers AAA D4 42
Plum Mustangs AAAA D7 42
Schuylkill Haven Hurricanes AA D11 42
York Suburban Trojans AAAAA D3 42
Abington Heights Comets AAAAA D2 41
Carlynton Cougars AA D7 41
Cowanesque Valley Indians AAA D4 41
Haverford School Fords AAAA Non-PIAA 41
Littlestown Thunderbolts AAA D3 41
Uniontown Red Raiders AAAA D7 41
Bentworth Bearcats A D7 40
Downingtown West Whippets AAAAAA D1 40
General McLane Lancers AAAA D10 40
Juniata Indians AAAA D6 40
Selinsgrove Seals AAAA D4 40
Shamokin Indians AAAA D4 40
Southern Lehigh Spartans AAAAA D11 40
Sun Valley/Northley Vanguards AAAAA D1 40
Monessen Greyhounds A D7 39
South Side Area Rams AA D7 39
Delaware Valley Warriors AAAAAA D2 38
Northeastern Bobcats AAAAA D3 38
School of the Future AAAA D12 38
Seton-LaSalle Rebels AA D7 38
Wellsboro Hornets AA D4 38
Abraham Lincoln Rail Splitters AAAAAA D12 37
Bethlehem Liberty Hurricanes AAAAAA D11 37
Chambersburg Trojans AAAAAA D3 37
Mohawk Area Warriors AA D7 37
Penn Manor Comets AAAAAA D3 37
Penncrest Lions AAAAA D1 37
Summit Academy Knights AA D7 36
Iroquois Braves A D10 35
Knoch Knights AAAA D7 35
Maplewood Tigers A D10 35
Middletown Area Blue Raiders AAA D3 35
New Oxford Colonials AAAAA D3 35
Norristown Eagles AAAAAA D1 35
Somerset Area Golden Eagles AAA D5 35
William Penn Charter Quakers AA Non-PIAA 35
Blacklick Valley Vikings A D6 34
Butler Golden Tornado AAAAAA D10 34
Delone Catholic Squires A D3 34
Hughesville Spartans AA D4 34
Imhotep Charter School Panthers AAAAA D12 34
Marple-Newtown Tigers AAAAA D1 34
Morrisville Bulldogs A D1 34
Otto-Eldred Terrors A D9 34
Philipsburg-Osceola Mounties AA D6 34
Taylor Allderdice Dragons AAAAAA D8 34
West York Bulldogs AAAA D3 34
Archbishop Carroll Patriots AAA D12 33
Connellsville Falcons AAAAA D7 33
Cumberland Valley Eagles AAAAAA D3 33
Elizabethtown Area Bears AAAAA D3 33
Elk County Catholic Crusaders A D9 33
Bermudian Springs Eagles AAA D3 31
Clairton Bears A D7 31
Deer Lakes Lancers AAA D7 31
Girard Yellowjackets AAA D10 31
West Chester East Vikings AAAAA D1 31
Bethlehem-Center Bulldogs AA D7 30
Bloomsburg Panthers AA D4 30
Cambridge Springs Blue Devils A D10 30
Dunmore Bucks AA D2 30
Kennedy Catholic Golden Eagles A D10 30
Kensington Tigers AAAAAA D12 30
Apollo-Ridge Vikings AA D7 29
Derry Area Trojans AAA D7 29
Lake-Lehman Black Knights AAA D2 29
Pen Argyl Green Knights AA D11 29
Pittston Area Patriots AAAA D2 29
Berwick Area Bulldogs AAAA D2 28
Central Columbia Blue Jays AA D4 28
Franklin Knights AAAA D10 28
Lebanon Cedars AAAAA D3 28
Neshaminy Redskins AAAAAA D1 28
Neumann-Goretti Saints AAA D12 28
South Philadelphia Rams AAAAAA D12 28
Tussey Mountain Titians A D5 28
Abington Galloping Ghosts AAAAAA D1 27
Council Rock South Golden Hawks AAAAAA D1 27
Lansdale Catholic Crusaders AAA D12 27
Meyersdale Area Red Raiders A D5 27
Muhlenberg Muhls AAAAA D3 27
Northern Cambria Colts AA D6 27
Palisades Pirates AA D11 27
Warrior Run Defenders AA D4 27
Bucktail Bucks A D4 26
Elizabeth-Forward Warriors AAA D7 26
Montour Spartans AAAA D7 26
Riverside (7) Panthers AA D7 26
William Allen Canaries AAAAAA D11 26
Woodland Hills Wolverines AAAAA D7 26
York County School of Technology Spartans AAAAAA D3 26
Phoenixville Phantoms AAAAA D1 25
Titusville Rockets AAA D10 25
Avella Area Eagles A D7 24
Jefferson-Morgan Rockets A D7 24
Riverview Raiders A D7 24
Quaker Valley Quakers AAA D7 23
Riverside (2) Vikings AA D2 23
Upper Darby Royals AAAAAA D1 23
Bellefonte Red Raiders AAAA D6 22
Greater Nanticoke Trojans AAA D2 22
Baldwin Highlanders AAAAAA D7 21
Brashear Bulls AAAAA D8 21
Burrell Buccaneers AAA D7 21
Cheltenham Panthers AAAAA D1 21
DuBois Area Beavers AAAA D9 21
Huntingdon Area Bearcats AAA D6 21
Palmyra Cougars AAAAA D3 21
Pine Grove Area Cardinals AAA D11 21
Shenango Wildcats A D7 21
South Park Eagles AAA D7 21
USO Margaret Milliones AAAA D8 21
Ambridge Bridgers AAA D7 20
Central Clarion Wildcats AA D9 20
Columbia-Montour Vo-Tech Rams AAAA D4 20
Harriton Fighting Rams AAAAA D1 20
Imani Christian Academy Saints A D7 20
Louis E. Dieruff Huskies AAAAAA D11 20
Mars Area Planets AAAA D7 20
Midd-West Mustangs AAA D4 20
Moniteau Warriors AA D9 20
Penn Hills Indians AAAAA D7 20
Renaissance Academy Charter Knights A D1 20
Seneca Bobcats AA D10 20
Susquehanna Township Indians AAA D3 20
Frazier Commodores AA D7 19
Shikellamy Braves AAAA D4 19
Conneaut Eagles AAAA D10 18
Northeast Vikings AAAAAA D12 18
South Allegheny Gladiators AAA D7 17
Penn Wood Patriots AAAAAA D1 16
Samuel S. Fels Panthers AAAAA D12 16
Academy of the New Church Lions A Non-PIAA 15
Conemaugh Valley Blue Jays A D6 15
Valley Vikings AAA D7 15
Corry Area Beavers AAA D10 14
Punxsutawney Chucks AAA D9 14
Salisbury Falcons AAA D11 14
Shenandoah Valley Blue Devils AA D11 14
Vaux (Big Picture Philly) Cougars A D12 14
William Tennent Panthers AAAAAA D1 14
Charleroi Cougars AA D7 13
Everett Warriors AA D5 13
Hershey Trojans AAAAA D3 13
Philadelphia Central Lancers AAAAAA D12 13
Pocono Mountain West Panthers AAAAAA D11 13
Schuylkill Valley Panthers AAA D3 13
West Scranton Invaders AAAA D2 13
Carrick Raiders AAAA D8 12
Line Mountain Eagles AA D4 12
Marian Catholic Colts A D11 12
West Catholic Burrs AA D12 12
Lewisburg Green Dragons AAAA D4 10
Hopewell Vikings AAA D7 9
New Hope Solebury Lions AAA D1 9
Towanda Black Knights AA D4 9
Mifflin County Huskies AAAAAA D6 8
Olney Charter Trojans AAAAAA D12 8
United Lions A D6 8
Biglerville Canners AAA D3 7
Cardinal O’Hara Lions AAAA D12 7
Mercyhurst Prep Lakers AAA D10 7
Northern Bedford Panthers A D5 7
Jenkintown Drakes A D1 6
Martin Luther King Golden Cougars AAAAA D12 6
Pocono Mountain East Cardinals AAAAA D11 6
Sheffield Area Wolverines A D9 6
West Philadelphia Speedboys AAAA D12 6
Yough Cougars AAA D7 6
Benjamin Franklin Electrons AAAAA D12 0
Brownsville Falcons AAA D7 0
Dobbins Randolph Vo-Tech Mustangs AAAAA D12 0
East Stroudsburg North Timberwolves AAAA D11 0
Ellwood City Wolverines AA D7 0
George Washington Eagles AAAAAA D12 0
Hatboro-Horsham Hatters AAAAA D1 0
Hill School Blues AAA Non-PIAA 0
Jeannette Jayhawks A D7 0
Kipp-DuBois Collegiate Academy Lions AAA D12 0
Kiski School Cougars AAA Non-PIAA 0
Mahanoy Area Golden Bears A D11 0
Montrose Area Meteors AAAA D2 0
Panther Valley Panthers AA D11 0
Pennsbury Falcons AAAAAA D1 0
Roxborough Indians AAAAA D12 0
Saegertown Panthers A D10 0

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David