Please support our Reporters
 


League Standings
Scoring Stats
Statewide Schedules

EPA Statewide Scoreboard
 
 

2022 Pennsylvania High School Football Master Schedule List: 9/01 to 9/04

Written by: on Monday, August 29th, 2022. Follow David Mika on Twitter.

 

Schedules are subject to change. Please report any errors or corrections to us at Dave@easternpafootball.com.

 

District 1

2022-09-01
Cheltenham (1-0) @ Northeast 06:30 PM
Abington (0-1) @ Council Rock North (1-0) 07:00 PM
Cardinal O’Hara (0-1) @ Chichester (0-1) 07:00 PM
Interboro (0-1) @ Pottstown Area (0-1) 07:00 PM
Kensington (0-1) @ Strath Haven (1-0) 07:00 PM
Olney Charter (1-0) @ Spring-Ford (1-0) 07:00 PM
Radnor (1-0) @ Springfield-Delco (1-0) 07:00 PM
Upper Merion (0-1) @ Norristown (0-1) 07:00 PM
2022-09-02
Kipp-DuBois Collegiate Academy (0-1) @ Jenkintown (1-0) 12:00 PM
Coatesville (1-0) @ Academy Park (1-0) 01:00 PM
George School (0-1) @ Morrisville (0-1) 03:00 PM
Garnet Valley (1-0) @ Upper Darby 05:00 PM
Ridley (0-1) @ Haverford High (0-1) 06:00 PM
Academy of the New Church @ New Hope Solebury (1-0) 07:00 PM
Archbishop Carroll (0-1) @ Upper Moreland (1-0) 07:00 PM
Avon Grove (0-1) @ Penn Wood (0-1) 07:00 PM
Boyertown (1-0) @ Exeter Township (1-0) 07:00 PM
Central Bucks East (1-0) @ Bensalem (1-0) 07:00 PM
Central Bucks South (1-0) @ Harry S. Truman (1-0) 07:00 PM
Central Bucks West (0-1) @ Upper Dublin (1-0) 07:00 PM
Downingtown West (1-0) @ Perkiomen Valley (1-0) 07:00 PM
Great Valley (1-0) @ West Chester East (0-1) 07:00 PM
Harriton (1-0) @ Springfield-Montco (1-0) 07:00 PM
Lower Merion (1-0) @ Conestoga (1-0) 07:00 PM
Lower Moreland (0-1) @ Bristol (1-0) 07:00 PM
Marple-Newtown (1-0) @ Penncrest (0-1) 07:00 PM
Methacton (0-1) @ Plymouth-Whitemarsh (0-1) 07:00 PM
Neshaminy (1-0) @ Council Rock South (1-0) 07:00 PM
North Penn (0-1) @ Quakertown Community (1-0) 07:00 PM
Octorara Area (0-1) @ Pequea Valley (0-1) 07:00 PM
Owen J. Roberts (0-1) @ Wissahickon (0-1) 07:00 PM
Oxford Area (1-0) @ Kennett (0-1) 07:00 PM
Phoenixville (0-1) @ Bishop Shanahan 07:00 PM
Pennridge (0-1) @ Souderton Area (1-0) 07:00 PM
Pennsbury (0-1) @ William Tennent (0-1) 07:00 PM
Renaissance Academy Charter (0-1) @ Vaux (Big Picture Philly) (0-1) 07:00 PM  Notes: at Simon Gratz Supersite
Schuylkill Valley (0-1) @ Upper Perkiomen (0-1) 07:00 PM
State College Area (1-0) @ Downingtown East (1-0) 07:00 PM
Unionville (0-1) @ Sun Valley/Northley (1-0) 07:00 PM
West Catholic (1-0) @ Pottsgrove (1-0) 07:00 PM  Notes: First Responder/Military Night
West Chester Henderson @ West Chester Rustin 07:00 PM
2022-09-03
John Bartram (0-1) @ Chester (1-0) 11:00 AM
Pope John Paul II (1-0) @ Father Judge (0-1) 04:00 PM  Notes: at Ocean City HS (NJ)

 
District 2

2022-09-02
Berwick Area (0-1) @ Valley View (0-1) 07:00 PM
Carbondale Area (0-1) @ Lakeland (1-0) 07:00 PM
Crestwood (1-0) @ Dallas (1-0) 07:00 PM
Dunmore (1-0) @ Mount Carmel Area (1-0) 07:00 PM
Greater Nanticoke (1-0) @ Old Forge (0-1) 07:00 PM
Hazleton Area (1-0) @ Wallenpaupack (1-0) 07:00 PM
Honesdale (0-1) @ Wyoming Area (1-0) 07:00 PM
Lackawanna Trail (1-0) @ Lake-Lehman (0-1) 07:00 PM
Montrose Area @ Susquehanna Community (1-0) 07:00 PM
Pittston Area (0-1) @ Williamsport (0-1) 07:00 PM
Riverside (2) (0-1) @ Mid Valley (0-1) 07:00 PM
Scranton (1-0) @ Wyoming Valley West (0-1) 07:00 PM
Scranton Prep (0-1) @ West Scranton (1-0) 07:00 PM
Tunkhannock (0-1) @ Hanover Area (1-0) 07:00 PM
Western Wayne (1-0) @ North Pocono (1-0) 07:00 PM
Wilkes-Barre (0-1) @ Abington Heights (0-1) 07:00 PM  Notes: at Turf Field behind AHHS Jr. Comet Day
2022-09-03
Delaware Valley (0-1) @ Harrisburg 01:00 PM
Northwest Area (1-0) @ Columbia-Montour Vo-Tech (1-0) 01:00 PM
Holy Cross (0-1) @ Holy Redeemer (0-1) 07:00 PM  Notes: at WVW Stadium

 
District 3

2022-09-01
ELCO (1-0) @ Annville-Cleona (1-0) 07:00 PM
Lancaster Catholic (1-0) @ Delone Catholic (0-1) 07:00 PM
2022-09-02
Berkeley Springs (WV) @ Greencastle-Antrim (1-0) 07:00 PM
Berks Catholic (0-1) @ Executive Education Academy (1-0) 07:00 PM  Notes: at Muhlenberg College
Big Spring (0-1) @ Shippensburg Area (1-0) 07:00 PM
Boiling Springs (1-0) @ Bermudian Springs (0-1) 07:00 PM
Boyertown (1-0) @ Exeter Township (1-0) 07:00 PM
Camp Hill (1-0) @ York Catholic (0-1) 07:00 PM
Cedar Cliff (0-1) @ Mechanicsburg (0-1) 07:00 PM
Central Dauphin East (1-0) @ Cedar Crest (1-0) 07:00 PM
Chambersburg (0-1) @ Northern York (1-0) 07:00 PM
Clear Spring (MD) @ James Buchanan 07:00 PM
Cocalico (1-0) @ Solanco (1-0) 07:00 PM
Columbia (1-0) @ Hanover (3) (0-1) 07:00 PM
Cumberland Valley (1-0) @ Central York (1-0) 07:00 PM
Dallastown (0-1) @ Manheim Township (0-1) 07:00 PM
Daniel Boone (0-1) @ Conestoga Valley (0-1) 07:00 PM
Elizabethtown Area (1-0) @ J.P. McCaskey (1-0) 07:00 PM
Ephrata (0-1) @ Warwick (0-1) 07:00 PM
Fairfield (0-1) @ Eastern York (0-1) 07:00 PM
Fleetwood (1-0) @ Conrad Weiser (0-1) 07:00 PM
Governor Mifflin (0-1) @ Carlisle (1-0) 07:00 PM
Halifax (0-1) @ Midd-West (0-1) 07:00 PM
Immaculata (Somerville, NJ) @ Manheim Central (1-0) 07:00 PM  Notes: MAA/Youth Night
Juniata (1-0) @ Selinsgrove (1-0) 07:00 PM
Lebanon (0-1) @ Garden Spot (1-0) 07:00 PM
Littlestown (0-1) @ Susquehannock (0-1) 07:00 PM
Lower Dauphin @ Twin Valley (1-0) 07:00 PM
New Oxford (1-0) @ Gettysburg (1-0) 07:00 PM
Newport (0-1) @ West Perry (1-0) 07:00 PM
Northeastern (0-1) @ Red Land (0-1) 07:00 PM
Northern Lebanon (0-1) @ Susquehanna Township (0-1) 07:00 PM
Octorara Area (0-1) @ Pequea Valley (0-1) 07:00 PM
Palmyra (1-0) @ East Pennsboro (1-0) 07:00 PM
Penn Manor (1-0) @ Lampeter-Strasburg (0-1) 07:00 PM
Reading (0-1) @ Muhlenberg (1-0) 07:00 PM
Red Lion Area (1-0) @ West York (0-1) 07:00 PM
Roman Catholic (1-0) @ Trinity (1-0) 07:00 PM
Schuylkill Valley (0-1) @ Upper Perkiomen (0-1) 07:00 PM
South Western (1-0) @ Dover Area (1-0) 07:00 PM
Spring Grove (1-0) @ Kennard-Dale (0-1) 07:00 PM
Susquenita (0-1) @ Biglerville (1-0) 07:00 PM
Upper Dauphin (0-1) @ Shenandoah Valley (0-1) 07:00 PM  Notes: Athletic Hall of Fame
Warrior Run (0-1) @ Hamburg (1-0) 07:00 PM
Waynesboro (0-1) @ Hershey (0-1) 07:00 PM
Westinghouse (1-0) @ Steelton-Highspire (1-0) 07:00 PM
William Penn (3) (0-1) @ Hempfield (3) (1-0) 07:00 PM
Wilson West Lawn (0-1) @ Central Dauphin (0-1) 07:00 PM  Notes: Touchdowns for Down Syndrome
Wyomissing Area (1-0) @ Pottsville Area (0-1) 07:00 PM
York Suburban (0-1) @ Donegal (0-1) 07:00 PM
2022-09-03
Delaware Valley (0-1) @ Harrisburg 01:00 PM
Kutztown (0-1) @ York County School of Technology 01:00 PM
West Toronto Prep (Canada) @ Bishop McDevitt (0-1) 04:00 PM

 
District 4

2022-09-01
Canton Area (1-0) @ North Penn-Mansfield (0-1) 07:00 PM
2022-09-02
Central Mountain (0-1) @ Bloomsburg (0-1) 07:00 PM
Cowanesque Valley (0-1) @ Athens (0-1) 07:00 PM
Danville (1-0) @ Line Mountain (0-1) 07:00 PM
Dunmore (1-0) @ Mount Carmel Area (1-0) 07:00 PM
Halifax (0-1) @ Midd-West (0-1) 07:00 PM
Hughesville (1-0) @ Loyalsock Township (1-0) 07:00 PM
Juniata (1-0) @ Selinsgrove (1-0) 07:00 PM
Mifflinburg (1-0) @ Central Columbia (1-0) 07:00 PM
Milton Area (1-0) @ Towanda (1-0) 07:00 PM
Montoursville (1-0) @ Troy Area (1-0) 07:00 PM
Muncy (1-0) @ Wellsboro (0-1) 07:00 PM
Pittston Area (0-1) @ Williamsport (0-1) 07:00 PM
Shikellamy (0-1) @ Mifflin County (1-0) 07:00 PM
South Williamsport (0-1) @ Montgomery (0-1) 07:00 PM
Southern Columbia (1-0) @ Shamokin (1-0) 07:00 PM
Spencer-Van Etten/Candor (NY) @ Wyalusing Area (0-1) 07:00 PM
Warrior Run (0-1) @ Hamburg (1-0) 07:00 PM
Jersey Shore (1-0) @ Lewisburg (0-1) 07:30 PM  Notes: at Bucknell University
2022-09-03
Northwest Area (1-0) @ Columbia-Montour Vo-Tech (1-0) 01:00 PM

 
District 5

2022-09-02
Forest Hills (0-1) @ Bedford (1-0) 07:00 PM
Greater Johnstown (0-1) @ Chestnut Ridge (1-0) 07:00 PM  Notes: Little Lions Night
Moshannon Valley (0-1) @ Berlin-Brothersvalley (1-0) 07:00 PM
North Star (0-1) @ Keyser (WV) 07:00 PM
Northern Bedford (1-0) @ Mount Union Area (1-0) 07:00 PM
Somerset Area (0-1) @ Bishop McCort (0-1) 07:00 PM
Tussey Mountain (1-0) @ Windber (1-0) 07:00 PM
West Branch (0-1) @ Everett (0-1) 07:00 PM
2022-09-03
Conemaugh Township (1-0) @ Conemaugh Valley (0-1) 01:00 PM

 
District 6

2022-09-02
Allegany (MD) @ Hollidaysburg (0-1) 07:00 PM
Bellefonte (0-1) @ Penns Valley (1-0) 07:00 PM
Central Mountain (0-1) @ Bloomsburg (0-1) 07:00 PM
Claysburg-Kimmel (1-0) @ Southern Huntingdon (0-1) 07:00 PM
Clearfield Area (0-1) @ Bald Eagle Area (0-1) 07:00 PM
Curwensville Area (1-0) @ Juniata Valley (1-0) 07:00 PM
Forest Hills (0-1) @ Bedford (1-0) 07:00 PM
Glendale (0-1) @ Bellwood-Antis (0-1) 07:00 PM
Greater Johnstown (0-1) @ Chestnut Ridge (1-0) 07:00 PM  Notes: Little Lions Night
Huntingdon Area (0-1) @ Philipsburg-Osceola (1-0) 07:00 PM
Juniata (1-0) @ Selinsgrove (1-0) 07:00 PM
Ligonier Valley (1-0) @ Southmoreland (0-1) 07:00 PM  Notes: Youth Recognition Night
Moshannon Valley (0-1) @ Berlin-Brothersvalley (1-0) 07:00 PM
Northern Bedford (1-0) @ Mount Union Area (1-0) 07:00 PM
Northern Cambria (1-0) @ Marion Center (0-1) 07:00 PM
Penn Cambria (1-0) @ Central Cambria (0-1) 07:00 PM
Penns Manor (1-0) @ United Valley (0-1) 07:00 PM
Portage Area (1-0) @ Cambria Heights (0-1) 07:00 PM
Richland (1-0) @ Central (6) (1-0) 07:00 PM
River Valley (0-1) @ Homer-Center (1-0) 07:00 PM
Shikellamy (0-1) @ Mifflin County (1-0) 07:00 PM
Somerset Area (0-1) @ Bishop McCort (0-1) 07:00 PM
State College Area (1-0) @ Downingtown East (1-0) 07:00 PM
Taylor Allderdice (0-1) @ Altoona Area (1-0) 07:00 PM
Tyrone (1-0) @ Brookville (0-1) 07:00 PM
West Branch (0-1) @ Everett (0-1) 07:00 PM
West Shamokin (1-0) @ Purchase Line (0-1) 07:00 PM
Westmont Hilltop (1-0) @ Bishop Guilfoyle (0-1) 07:00 PM
2022-09-03
Conemaugh Township (1-0) @ Conemaugh Valley (0-1) 01:00 PM

 
District 7

2022-09-02
Abraham Lincoln (0-1) @ Pittsburgh Central Catholic (0-1) 07:00 PM
Albert Gallatin (0-1) @ Carrick (1-0) 07:00 PM
Aliquippa (0-1) @ Armstrong (1-0) 07:00 PM
Allegany (MD) @ Hollidaysburg (0-1) 07:00 PM
Avella Area (0-1) @ Bentworth (1-0) 07:00 PM
Avonworth (1-0) @ Central Valley (1-0) 07:00 PM
Beaver Area (0-1) @ Beaver Falls (1-0) 07:00 PM  Notes: at Geneva College
Bennett (NY) @ McDowell (1-0) 07:00 PM
Bethel Park (1-0) @ Mt. Lebanon (0-1) 07:00 PM
Blackhawk (0-1) @ Highlands (1-0) 07:00 PM
Brownsville (0-1) @ Uniontown (0-1) 07:00 PM
Burgettstown @ Bethlehem-Center (1-0) 07:00 PM
Butler (1-0) @ Meadville (1-0) 07:00 PM
California (1-0) @ Charleroi 07:00 PM
Chartiers Valley (0-1) @ Trinity (7) (0-1) 07:00 PM  Notes: Youth Night
Chartiers-Houston (1-0) @ West Greene (0-1) 07:00 PM
Connellsville (1-0) @ Hempfield (7) (1-0) 07:00 PM
Cornell @ Monessen (0-1) 07:00 PM
Deer Lakes (0-1) @ Burrell (1-0) 07:00 PM
Derry Area (0-1) @ Greensburg-Salem (0-1) 07:00 PM
East Allegheny (1-0) @ Jeannette (0-1) 07:00 PM
Ellwood City (0-1) @ Union Area (0-1) 07:00 PM
Fort Cherry (1-0) @ Carmichaels (1-0) 07:00 PM
Frazier (0-1) @ Mapletown (1-0) 07:00 PM
Freeport (1-0) @ South Allegheny (1-0) 07:00 PM
Greater Latrobe (1-0) @ Franklin Regional 07:00 PM
Hampton (1-0) @ Shaler Area (0-1) 07:00 PM
Imani Christian Academy (0-1) @ Brentwood (1-0) 07:00 PM
Jefferson-Morgan (0-1) @ Waynesburg Central (0-1) 07:00 PM
Knoch (0-1) @ Indiana (0-1) 07:00 PM
Laurel (1-0) @ Neshannock (1-0) 07:00 PM
Laurel Highlands (1-0) @ Belle Vernon Area 07:00 PM
Ligonier Valley (1-0) @ Southmoreland (0-1) 07:00 PM  Notes: Youth Recognition Night
Moon Area (0-1) @ Montour (0-1) 07:00 PM
New Brighton (0-1) @ Hopewell (0-1) 07:00 PM  Notes: HOF Inductions
New Castle (1-0) @ Mars Area (1-0) 07:00 PM
North Allegheny (1-0) @ Canon-McMillan (0-1) 07:00 PM
Norwin (0-1) @ Penn Hills (0-1) 07:00 PM
Our Lady of the Sacred Heart (1-0) @ Rochester 07:00 PM
Pine-Richland (0-1) @ Kiski Area (0-1) 07:00 PM
Plum (1-0) @ Fox Chapel (0-1) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Quaker Valley (0-1) @ Mohawk Area 07:00 PM
Ringgold (0-1) @ McGuffey (1-0) 07:00 PM
Riverside (7) @ South Side Area (1-0) 07:00 PM  Notes: Gold-Star Game
Riverview (0-1) @ Carlynton (0-1) 07:00 PM
Serra Catholic (0-1) @ Seton-LaSalle (0-1) 07:00 PM
Shady Side Academy @ North Catholic (1-0) 07:00 PM
South Fayette (1-0) @ West Allegheny (1-0) 07:00 PM  Notes: Senior Night
South Park (0-1) @ Keystone Oaks (1-0) 07:00 PM
Springdale (0-1) @ Northgate (0-1) 07:00 PM
Steel Valley @ Sto-Rox 07:00 PM
Taylor Allderdice (0-1) @ Altoona Area (1-0) 07:00 PM
Thomas Jefferson (0-1) @ Baldwin (1-0) 07:00 PM
Upper Saint Clair (1-0) @ North Hills (0-1) 07:00 PM
Valley (0-1) @ Apollo-Ridge (1-0) 07:00 PM
Washington (1-0) @ Clairton (0-1) 07:00 PM  Notes: Youth Night
West Mifflin (0-1) @ Elizabeth-Forward (1-0) 07:00 PM  Notes: All-Academic Night
West Shamokin (1-0) @ Purchase Line (0-1) 07:00 PM
Western Beaver (1-0) @ Shenango (0-1) 07:00 PM
Woodland Hills (1-0) @ Gateway (1-0) 07:00 PM
Yough (0-1) @ Mount Pleasant Area (0-1) 07:00 PM
Ambridge (0-1) @ Freedom (1-0) 07:30 PM
McKeesport Area (1-0) @ Penn-Trafford (1-0) 07:30 PM
Peters Township (1-0) @ Seneca Valley (1-0) 07:30 PM
2022-09-03
Leechburg (0-1) @ Summit Academy (0-1) 12:30 PM
Greensburg Central Catholic (1-0) @ Bishop Canevin (0-1) 07:00 PM

 
District 8
2022-09-02
Albert Gallatin (0-1) @ Carrick (1-0) 07:00 PM
Taylor Allderdice (0-1) @ Altoona Area (1-0) 07:00 PM
Westinghouse (1-0) @ Steelton-Highspire (1-0) 07:00 PM
 
District 9

2022-09-02
Brockway (1-0) @ DuBois Area (1-0) 07:00 PM
Cameron County (0-1) @ Smethport Area (0-1) 07:00 PM
Central Clarion (1-0) @ Port Allegany (1-0) 07:00 PM
Clearfield Area (0-1) @ Bald Eagle Area (0-1) 07:00 PM
Coudersport (0-1) @ Bradford Area (0-1) 07:00 PM
Curwensville Area (1-0) @ Juniata Valley (1-0) 07:00 PM
Elk County Catholic (1-0) @ Moniteau (0-1) 07:00 PM
Karns City (0-1) @ Redbank Valley (1-0) 07:00 PM
Keystone (1-0) @ Union/AC Valley (1-0) 07:00 PM
Punxsutawney (1-0) @ Kane Area (0-1) 07:00 PM
Ridgway/Johnsonburg (0-1) @ Saint Marys (1-0) 07:00 PM
Tyrone (1-0) @ Brookville (0-1) 07:00 PM
2022-09-03
Otto-Eldred (0-1) @ Sheffield Area (0-1) 01:30 PM

 
District 10

2022-09-01
Clarkson Football North (Canada) @ Cathedral Prep (0-1) 07:00 PM
Corry Area (0-1) @ Oil City (1-0) 07:00 PM
Girard (0-1) @ North East (0-1) 07:00 PM
Saegertown (0-1) @ Lakeview (0-1) 07:00 PM
2022-09-02
Bennett (NY) @ McDowell (1-0) 07:00 PM
Butler (1-0) @ Meadville (1-0) 07:00 PM
Cambridge Springs (1-0) @ Eisenhower (1-0) 07:00 PM
Conneaut (0-1) @ Seneca (1-0) 07:00 PM
Fairview (1-0) @ Harbor Creek (0-1) 07:00 PM
Franklin (0-1) @ Hickory (1-0) 07:00 PM
General McLane (0-1) @ Fort LeBoeuf (1-0) 07:00 PM
Greenville (0-1) @ Wilmington Area (0-1) 07:00 PM
Kennedy Catholic (0-1) @ Union City Area (0-1) 07:00 PM
Maplewood (1-0) @ Iroquois (0-1) 07:00 PM
Mercyhurst Prep (0-1) @ Slippery Rock (1-0) 07:00 PM
Northwestern (1-0) @ Grove City (0-1) 07:00 PM
Reynolds (1-0) @ Mercer Area (1-0) 07:00 PM
Sharpsville (1-0) @ Titusville (1-0) 07:00 PM
St. Joseph’s Collegiate Institute (NY) @ Erie High (1-0) 07:00 PM
Ursuline (OH) @ Farrell (1-0) 07:00 PM
Warren Area (0-1) @ Sharon (0-1) 07:00 PM

 
District 11

2022-09-01
Jim Thorpe Area (0-1) @ Bangor (1-0) 07:00 PM
Northwestern Lehigh (1-0) @ Northern Lehigh (1-0) 07:10 PM
2022-09-02
Allentown Central Catholic (1-0) @ Emmaus (1-0) 07:00 PM
Berks Catholic (0-1) @ Executive Education Academy (1-0) 07:00 PM  Notes: at Muhlenberg College
Bethlehem Freedom (0-1) @ Easton Area (0-1) 07:00 PM
Catasauqua (0-1) @ Palmerton Area (1-0) 07:00 PM
East Stroudsburg North (0-1) @ Pocono Mountain East (0-1) 07:00 PM
Louis E. Dieruff (0-1) @ East Stroudsburg South (1-0) 07:00 PM
Marian Catholic (1-0) @ Minersville Area (0-1) 07:00 PM
Nativity BVM (1-0) @ Schuylkill Haven (0-1) 07:00 PM
North Schuylkill (0-1) @ Blue Mountain (1-0) 07:00 PM
Panther Valley (1-0) @ Tri-Valley (1-0) 07:00 PM
Parkland (1-0) @ Nazareth Area (1-0) 07:00 PM
Pen Argyl (1-0) @ Mahanoy Area (1-0) 07:00 PM
Salisbury (0-1) @ Saucon Valley (0-1) 07:00 PM
Southern Lehigh (0-1) @ Notre Dame GP (1-0) 07:00 PM
Stroudsburg (1-0) @ Northampton (1-0) 07:00 PM  Notes: Youth Football Appreciation Night
Tamaqua Area (0-1) @ Lehighton (0-1) 07:00 PM
Upper Dauphin (0-1) @ Shenandoah Valley (0-1) 07:00 PM  Notes: Athletic Hall of Fame
Whitehall (0-1) @ Bethlehem Liberty (0-1) 07:00 PM
William Allen (0-1) @ Pleasant Valley (1-0) 07:00 PM
Williams Valley (1-0) @ Pine Grove Area (1-0) 07:00 PM
Wilson Area (0-1) @ Palisades (0-1) 07:00 PM
Wyomissing Area (1-0) @ Pottsville Area (0-1) 07:00 PM
2022-09-03
Pocono Mountain West (0-1) @ Bethlehem Catholic (1-0) 01:00 PM  Notes: Youth Day

 
District 12

2022-09-01
Samuel S. Fels @ South Philadelphia 03:00 PM  Notes: at South Philly Supersite
Cardinal O’Hara (0-1) @ Chichester (0-1) 07:00 PM
Cheltenham (1-0) @ Northeast 07:00 PM
Kensington (0-1) @ Strath Haven (1-0) 07:00 PM
KIPP Cooper Norcross Academy (NJ) @ Belmont Charter School (0-1) 07:00 PM  Notes: at Germantown Supersite
Olney Charter (1-0) @ Spring-Ford (1-0) 07:00 PM
Overbrook (1-0) @ Academy of Palumbo 07:00 PM  Notes: at South Philly Supersite

2022-09-02
Kipp-DuBois Collegiate Academy (0-1) @ Jenkintown (1-0) 12:00 PM
Simon Gratz (1-0) @ Germantown Academy 03:00 PM  Notes: at Ocean City HS (NJ)
Bonner-Prendie @ The Haverford School 03:00 PM
Dobbins Randolph Vo-Tech @ Roxborough (0-1) 03:00 PM
George Washington (1-0) @ Jules E. Mastbaum (0-1) 03:00 PM  Notes: at Northeast Supersite
Vaux (Big Picture Philly) (0-1) @ Philadelphia Central (0-1) 03:00 PM
Martin Luther King (1-0) @ Springside Chestnut Hill Academy 04:00 PM
Malvern Prep @ La Salle College HS (1-0) 06:00 PM
Conwell-Egan Catholic (1-0) @ Episcopal Academy 06:30 PM  Notes: at Rowan University
Abraham Lincoln (0-1) @ Pittsburgh Central Catholic (0-1) 07:00 PM
Archbishop Carroll (0-1) @ Upper Moreland (1-0) 07:00 PM
Archbishop Ryan @ Frankford (0-1) 07:00 PM  Notes: @Northeast SS
Roman Catholic (1-0) @ Trinity (1-0) 07:00 PM
School of the Future (0-1) @ West Philadelphia (0-1) 07:00 PM  Notes: at West Philly Supersite
West Catholic (1-0) @ Pottsgrove (1-0) 07:00 PM  Notes: First Responder/Military Night

2022-09-03
Boys Latin Charter School (0-1) @ Lansdale Catholic (1-0) 11:00 AM  Notes: at Ocean City HS (NJ)
John Bartram (0-1) @ Chester (1-0) 11:00 AM
William Penn Charter @ Neumann-Goretti 12:00 PM
Beacon Hill Homeschool (VA) @ Mastery North Charter (0-1) 02:00 PM  Notes: at Germantown Supersite
Pope John Paul II (1-0) @ Father Judge (0-1) 04:00 PM  Notes: at Ocean City HS (NJ)
St. Joseph’s Prep (0-1) @ St. Peter’s Prep (NJ) 07:00 PM  Notes: at Rutgers University

 

Non-PIAA
2022-09-02
Simon Gratz (1-0) @ Germantown Academy 03:00 PM  Notes: at Ocean City HS (NJ)
Bonner-Prendie @ The Haverford School 03:00 PM
George School (0-1) @ Morrisville (0-1) 03:00 PM
Martin Luther King (1-0) @ Springside Chestnut Hill Academy 04:00 PM
Malvern Prep @ La Salle College HS (1-0) 06:00 PM
Conwell-Egan Catholic (1-0) @ Episcopal Academy 06:30 PM  Notes: at Rowan University
Academy of the New Church @ New Hope Solebury (3-0) 07:00 PM
Kiski School @ Columbus Crusaders (OH) 07:00 PM

2022-09-03
William Penn Charter @ Neumann-Goretti 12:00 PM

 

Out of State
2022-09-01
Clarkson Football North (Canada) @ Cathedral Prep (0-1) 07:00 PM
KIPP Cooper Norcross Academy (NJ) @ Belmont Charter School (0-1) 07:00 PM  Notes: at Germantown Supersite
2022-09-02
Allegany (MD) @ Hollidaysburg (0-1) 07:00 PM
Bennett (NY) @ McDowell (1-0) 07:00 PM
Kiski School @ Columbus Crusaders (OH) 07:00 PM
North Star (0-1) @ Keyser (WV) 07:00 PM
Rock Creek Christian Academy (MD) @ DeMatha Catholic (MD) 07:00 PM
Spencer-Van Etten/Candor (NY) @ Wyalusing Area (0-1) 07:00 PM
Ursuline (OH) @ Farrell (1-0) 07:00 PM
2022-09-03
Beacon Hill Homeschool (VA) @ Mastery North Charter (0-1) 02:00 PM  Notes: at Germantown Supersite
Middletown (DE) @ St. John’s College (DC) (0-1) 02:00 PM
West Toronto Prep (Canada) @ Bishop McDevitt (0-1) 04:00 PM
St. Joseph’s Prep (0-1) @ St. Peter’s Prep (NJ) 07:00 PM  Notes: at Rutgers University

 

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David