Please support our Reporters
 


League Standings
Scoring Stats
Statewide Schedules

EPA Statewide Scoreboard
 
 

2022 Pennsylvania High School Football Master Schedule List: 11/10 to 11/12

Written by: on Monday, November 7th, 2022. Follow David Mika on Twitter.

 

Schedules are subject to change. Please report any errors or corrections to us at Dave@easternpafootball.com.

District 1

2022-11-10
Jenkintown (7-4) @ Lackawanna Trail (7-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 1/2 Class A Subregional Championship
Souderton Area (9-2) @ Perkiomen Valley (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 6A Quarterfinal
2022-11-11
Chester (10-1) @ Plymouth-Whitemarsh (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 5A Quarterfinal
Downingtown East (8-3) @ Downingtown West (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 6A Quarterfinal
Great Valley (8-3) @ Upper Dublin (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 5A Quarterfinal
Kennett (8-3) @ West Chester Rustin (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 5A Quarterfinal
North Penn (6-5) @ Central Bucks West (7-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 6A Quarterfinal
Pope John Paul II (10-1) @ Interboro (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 4A Championship
Spring-Ford (8-3) @ Garnet Valley (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 6A Quarterfinal
2022-11-12
Springfield-Delco (8-3) @ Strath Haven (11-0) 01:00 PM  Notes: Dist. 1 Class 5A Quarterfinal
West Catholic (3-7) @ Bristol (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1/12 2A Subregional

District 2

2022-11-10
Delaware Valley (6-5) @ Scranton (8-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 Class 5A Championship
Dunmore (8-3) @ Lakeland (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 Class 2A Championship
Jenkintown (7-4) @ Lackawanna Trail (7-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 1/2 Class A Subregional Championship
2022-11-12
Berwick Area (5-6) @ Crestwood (10-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 2 Class 4A Semifinal
Dallas (9-2) @ Valley View (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 Class 4A Semifinal @ John Henzes Veterans Memorial Stadium
Scranton Prep (8-3) @ Western Wayne (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 Class 3A Championship @ Sharkey-Rosetti Sports Complex
District 3

2022-11-10
Juniata (7-3) @ DuBois Area (5-5) 07:00 PM  Notes: D6-9 Class 4A Playoffs
2022-11-11
Carlisle (6-4) @ Hempfield (3) (8-2) 07:00 PM  Notes: D3 Class 6A Playoffs
Cocalico (7-4) @ Gettysburg (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 5A Quarterfinal
East Pennsboro (5-6) @ Bishop McDevitt (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 4A Quarterfinal
Manheim Township (7-3) @ Cumberland Valley (7-3) 07:00 PM  Notes: D3 Class 6A Playoffs
Milton Hershey (6-4) @ Twin Valley (6-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 4A Quarterfinal
Northern York (7-4) @ New Oxford (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 5A Quarterfinal
Susquehanna Township (6-4) @ Lampeter-Strasburg (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 4A Quarterfinal
West Perry (10-1) @ Lancaster Catholic (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 3A Semifinal
William Penn (3) (6-3) @ Central York (9-1) 07:00 PM  Notes: D3 Class 6A Playoffs
York Suburban (7-4) @ Manheim Central (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 4A Quarterfinal
2022-11-12
Hamburg (9-2) @ Wyomissing Area (10-0) 01:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 3A Semifinal
Wilson West Lawn (8-2) @ Harrisburg (7-2) 01:00 PM  Notes: D3 Class 6A Playoffs
Steelton-Highspire (9-1) @ Belmont Charter School (7-3) 05:00 PM  Notes: Dist. 3/12 Class A Subregional @ Germantown SS
Shippensburg Area (8-3) @ Solanco (10-0) 06:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 5A Quarterfinal
Dover Area (9-2) @ Exeter Township (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 5A Quarterfinal
Trinity (7-4) @ Annville-Cleona (8-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 3 Class 2A ChampionshipDistrict 4

2022-11-10
Selinsgrove (9-2) @ Jersey Shore (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 4 Class 4A Championship
2022-11-12
Athens (7-4) @ Danville (10-0) 01:00 PM  Notes: Dist. 4 Class 3A Semifinal
Hughesville (5-6) @ Mount Carmel Area (11-0) 01:00 PM  Notes: Dist. 4 Class 2A Semifinal
Mifflinburg (9-2) @ Loyalsock Township (10-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 4 Class 3A Semifinal
Southern Columbia (8-3) @ Troy Area (9-2) 01:00 PM  Notes: Dist. 4 Class 2A Semifinal
Canton Area (10-1) @ Muncy (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 4 Class A ChampionshipDistrict 5
2022-11-10
Berlin-Brothersvalley (11-0) @ Westinghouse (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 5/8 Class 2A Championship @ Somerset
Windber (10-1) @ Northern Bedford (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 5 Class A Championship @ BedfordDistrict 6

2022-11-10
Altoona Area (6-5) @ State College Area (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class 6A Championship @ Bald Eagle Area
Bald Eagle Area (8-3) @ Penns Valley (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class AA Semifinal
Bishop Guilfoyle (8-3) @ Richland (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class AA Semifinal
Juniata (7-3) @ DuBois Area (5-5) 07:00 PM  Notes: D6-9 Class 4A Playoffs
2022-11-12
Cambria Heights (8-3) @ Northern Cambria (8-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class A Semifinal
Central (6) (9-2) @ Penn Cambria (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class AAA Championship @ Mansion Park
Portage Area (7-4) @ Penns Manor (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 Class A SemifinalDistrict 7

2022-11-11
Beaver Area (8-3) @ Avonworth (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 3A Quarterfinal
Canon-McMillan (5-5) @ North Allegheny (9-1) 07:00 PM  Notes: D7 Class 6A Semifinals
Clairton (6-5) @ Bishop Canevin (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class A Quarterfinal @ Keystone Oaks
East Allegheny (8-3) @ Belle Vernon Area (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 3A Quarterfinal
Greater Latrobe (7-4) @ Thomas Jefferson (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 4A Quarterfinal
Keystone Oaks (9-2) @ Sto-Rox (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 2A Quarterfinal
Laurel Highlands (8-2) @ Central Valley (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 4A Quarterfinal
Ligonier Valley (8-3) @ Beaver Falls (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 2A Quarterfinal @ Geneva College
McGuffey (8-3) @ Steel Valley (9-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 2A Quarterfinal
McKeesport Area (10-1) @ Armstrong (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 4A Quarterfinal
Montour (7-4) @ Aliquippa (9-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 4A Quarterfinal @ Freedom HS
Pittsburgh Central Catholic (6-4) @ Mt. Lebanon (5-5) 07:00 PM  Notes: D7 Class 6A Semifinals
Rochester (6-4) @ Fort Cherry (8-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class A Quarterfinal @ South Fayette
Shady Side Academy (6-4) @ Elizabeth-Forward (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 3A Quarterfinal
South Side Area (10-1) @ Mapletown (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class A Quarterfinal @ Waynesburg Central
Taylor Allderdice (4-6) @ McDowell (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 8/10 6A Subregional @ McDowell
Union Area (8-3) @ Laurel (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class A Quarterfinal @ Shenango
Upper Saint Clair (9-2) @ Bethel Park (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 5A Semifinals @ Canon-McMillan HS
Washington (7-4) @ Neshannock (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 2A Quarterfinal
West Mifflin (6-5) @ Freeport (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 3A Quarterfinal
Woodland Hills (6-5) @ Pine-Richland (8-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 7 Class 5A Semifinals @ Gateway HSDistrict 8

2022-11-10
Berlin-Brothersvalley (11-0) @ Westinghouse (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 5/8 Class 2A Championship @ Somerset
2022-11-11
Taylor Allderdice (4-6) @ McDowell (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 8/10 6A Subregional @ McDowell
2022-11-12
Meadville (10-1) @ USO (3-5) 01:00 PM  Notes: Dist. 8/10 4A Subregional @Cupples StadiumDistrict 9

2022-11-10
Juniata (7-3) @ DuBois Area (5-5) 07:00 PM  Notes: D6-9 Class 4A Playoffs
2022-11-11
Saint Marys (7-4) @ Clearfield Area (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 9 Class 3A Championship @ Brockway
2022-11-12
Brockway (7-4) @ Redbank Valley (9-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 9 Class A Semifinal @ DuBois
Central Clarion (9-1) @ Brookville (6-5) 07:00 PM  Notes: Dist. 9 Class 2A Championship @ Karns City HS
Keystone (7-4) @ Port Allegany (9-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 9 Class A Semifinal @ BradfordDistrict 10

2022-11-11
Sharon (6-4) @ Grove City (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 10 Class 3A Semifinal @ Farrell
Slippery Rock (6-4) @ Hickory (5-5) 07:00 PM  Notes: Dist. 10 Class 3A Semifinal @ Wilmington
Taylor Allderdice (4-6) @ McDowell (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 8/10 6A Subregional @ McDowell
2022-11-12
Maplewood (5-6) @ Reynolds (9-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 10 Class A Semifinal @ Farrell
Meadville (10-1) @ USO (3-5) 01:00 PM  Notes: Dist. 8/10 4A Subregional @Cupples Stadium
Seneca (9-2) @ Farrell (8-1) 01:00 PM  Notes: Dist. 10 Class 2A Semifinal @ Wilmington
Cambridge Springs (8-3) @ Eisenhower (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 10 Class A Semifinal @ Warren
Mercyhurst Prep (7-4) @ Sharpsville (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 10 Class 2A Semifinal @ FarrellDistrict 11
2022-11-10
Bethlehem Freedom (9-2) @ Emmaus (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 6A Semifinal
Notre Dame GP (9-2) @ Northwestern Lehigh (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 3A Semifinal
Palmerton Area (7-4) @ North Schuylkill (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 3A Semifinal
Parkland (7-4) @ Northampton (11-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 6A Semifinal
Tri-Valley (10-1) @ Northern Lehigh (10-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class A Final @ Lehighton HS
2022-11-12
Catasauqua (7-4) @ Executive Education Academy (6-3) 11:00 AM  Notes: Dist. 11 Class 2A Championship @ Whitehall HS
Allentown Central Catholic (6-5) @ Bethlehem Catholic (6-5) 04:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 4A Championship @ Whitehall HS
Whitehall (6-5) @ Southern Lehigh (9-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class 5A Final @ Catasauqua HSDistrict 12
2022-11-10
La Salle College HS (5-5) @ St. Joseph’s Prep (7-1) 07:15 PM  Notes: Dist. 12 Class 6A Semifinal @ O’Hara
2022-11-12
Imhotep Charter School (6-2) @ Mastery North Charter (9-2) 12:00 PM  Notes: Dist. 12 Class 5A Semifinal @ Germantown SS
Northeast (7-2) @ Abraham Lincoln (8-3) 12:00 PM  Notes: Dist. 12 6A Semifinal @ Northeast SS
Bonner-Prendie (9-1) @ John Bartram (5-5) 01:00 PM  Notes: Dist. 12 Class 4A Championship @ South Philly SS
Neumann-Goretti (6-3) @ Kipp-DuBois Collegiate Academy (1-8) 05:00 PM  Notes: Dist. 12 Class 3A Championship @ South Philly SS
Steelton-Highspire (9-1) @ Belmont Charter School (7-3) 05:00 PM  Notes: Dist. 3/12 Class A Subregional @ Germantown SS
West Catholic (3-7) @ Bristol (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1/12 2A Subregional8-Man League 
2022-11-12
Perkiomen School (7-1) @ Maryland School for the Deaf 06:00 PM  Notes: Keystone State Football League ChampionshipNon-PIAA Teams
2022-11-10
Springside Chestnut Hill Academy (3-6) @ Malvern Prep (7-2) 06:00 PM
2022-11-12
William Penn Charter (5-4) @ Germantown Academy (6-3) 01:30 PM
Episcopal Academy (9-0) @ The Haverford School (9-0) 02:30 PM
Wyoming Seminary (3-5) @ Hun School (NJ) 07:00 PMOut-of-State Teams

2022-11-10
West Orange (NJ) @ Phillipsburg (NJ) 07:00 PM  Notes: NJSIAA North Jersey, Section 2, Group 5 Championship
2022-11-11
Clarkson Football North (Canada) @ St. Frances Academy (MD) 07:00 PM
Delbarton (NJ) @ St. Peter’s Prep (NJ) 07:00 PM  Notes: NJSIAA Non-Public, Group A Quarterfinal
Gonzaga College HS (DC) @ DeMatha Catholic (MD) 07:00 PM  Notes: WCAC Football: Capital League Semifinal
Mount Zion (MD) @ Friendship Collegiate Academy (DC) 07:00 PM
St. Augustine Prep (NJ) @ Don Bosco Prep (NJ) 07:00 PM  Notes: NJSIAA Non-Public, Group A Quarterfinal
St. John’s College (DC) (6-4) @ Our Lady of Good Counsel (MD) 07:00 PM  Notes: WCAC Football: Capital League Semifinal
2022-11-12
Donovan Catholic (Toms River, NJ) @ Bergen Catholic (NJ) 01:00 PM  Notes: NJSIAA Non-Public, Group A Quarterfinal
Seton Hall Prep (NJ) @ St. Joseph Regional (NJ) 01:00 PM  Notes: NJSIAA Non-Public, Group A Quarterfinal
Wyoming Seminary (3-5) @ Hun School (NJ) 07:00 PM

Allegany (MD) @ Fort Hill (MD) 06:00 PM  Notes: MPSSAA Class 1A Football Quarterfinal

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David