Please support our Reporters
 


League Standings
Scoring Stats
Statewide Schedules

EPA Statewide Scoreboard
 
 

Weekly Top Defensive Performers thru November 6, 2022

Written by: on Friday, November 11th, 2022. Follow David Mika on Twitter.

 
Top Defensive Performers
Tackles (10 or more)

Date

28 – Dainn Vassallo, Notre Dame GP

9/29 to 10/01

27 – Noah Doi, Camp Hill

10/27 to 10/29

26 – Ben Goldberg, Jim Thorpe

10/13 to 10/15

23 – Kolton Handy, Delaware Valley

10/06 to 10/08

23 – Emilio Gonzalez, Palmerton Area

10/27 to 10/29

22 – Weston Nolt, Ephrata

9/22 to 9/25

22 – Madden Locke, Bloomsburg

10/06 to 10/08

21 – Luke Parise, Camp Hill

9/08 to 9/10

21 – James Cartier, Notre Dame GP

9/01 to 9/03

21 – Diann Vassallo, Notre Dame GP

9/01 to 9/03

20 – Madden Locke, Bloomsburg

9/08 to 9/10

20 – Chandon Maurer, Line Mountain

9/16 to 9/18

19 – Ryan Lamson, Pope John Paul II

10/27 to 10/29

19 – Luke Shaffer, Northern Lebanon

9/08 to 9/10

19 – Kadin Jones, Palmyra

10/27 to 10/29

19 – Isaac Schaffer-Neitz, Shikellamy

9/16 to 9/18

19 – Brandon Jennings, Athens

9/22 to 9/25

19 – Bo Sheptock, Berwick Area

10/27 to 10/29

18 – Ryan Creegan, Sun Valley

10/06 to 10/08

18 – Quinn Dunkleberger, Line Mountain

9/16 to 9/18

18 – Luke Snyder, Shikellamy

9/01 to 9/03

18 – Jake Neely, Morrisville

10/13 to 10/15

17 – Tyler Angstadt, Cocalico

9/01 to 9/03

17 – Noah Doi, Camp Hill

11/03 to 11/05

17 – Nick Haas, Manheim Central

9/01 to 9/03

17 – Mason Raup, Danville

9/16 to 9/18

17 – Kobe Moore, Camp Hill

9/01 to 9/03

17 – Kevin Olivier, Berks Catholic

10/13 to 10/15

17 – James Cartier, Notre Dame GP

9/29 to 10/01

17 – Isiah Cobb, Wyoming Valley West

8/26 to 8/27

17 – Hunter Strohm, Lower Dauphin

9/16 to 9/18

17 – Dylan Walsh, Valley View

10/13 to 10/15

17 – Diann Vassallo, Notre Dame GP

8/26 to 8/27

17 – Cole Bartram, Northern York

9/22 to 9/25

17 – Cameron Brought, Wellsboro

10/27 to 10/29

16 – Tommy Corbin, Camp Hill

10/27 to 10/29

16 – Tommy Corbin, Camp Hill

11/03 to 11/05

16 – Reese Huntzinger, Tri-Valley

9/22 to 9/25

16 – Reece Huntzinger, Tri-Valley

10/27 to 10/29

16 – Michael Manlike, Notre Dame GP

9/01 to 9/03

16 – Matt Martin, Marian Catholic

9/29 to 10/01

16 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

9/16 to 9/18

16 – Joey Walko, Marian Catholic

9/22 to 9/25

16 – Joe Walko, Marian Catholic

9/29 to 10/01

16 – James Cartier, Notre Dame GP

11/03 to 11/05

16 – Izzy Ramos-Dobbins, Bethlehem Catholic

9/29 to 10/01

16 – Haize Fulton, Milton Hershey

8/26 to 8/27

16 – Gavin Pond, Conwell Egan

9/01 to 9/03

16 – Dominic Grove, Central York

9/08 to 9/10

16 – Demacio Cooper, Neshaminy

10/27 to 10/29

15 – Taheed Jewell, Valley View

10/13 to 10/15

15 – Seth Heinsey, Ephrata

9/22 to 9/25

15 – Rolan Hoffer, Manheim Central

9/01 to 9/03

15 – Rocco Daugherty, Manheim Central

9/08 to 9/10

15 – Reece Huntzinger, Tri-Valley

10/13 to 10/15

15 – Qay’von Minor, Hazleton Area

9/16 to 9/18

15 – Nick Ventresca, Southern Lehigh

8/26 to 8/27

15 – Mike Keene, Penn Wood

10/27 to 10/29

15 – Michael Keene, Penn Wood

9/01 to 9/03

15 – Madden Locke, Bloomsburg

10/13 to 10/15

15 – Luke Snyder, Shikellamy

10/13 to 10/15

15 – Luke Parise, Camp Hill

9/16 to 9/18

15 – Keith Oates, East Pennsboro

9/08 to 9/10

15 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

10/13 to 10/15

15 – Josh Martin, Athens

11/03 to 11/05

15 – Joey Walko, Marian Catholic

10/13 to 10/15

15 – Joel McClintock, Northern York

9/22 to 9/25

15 – Jacob Scheib, Tri-Valley

9/08 to 9/10

15 – Jacob Kohl, Cocalico

9/08 to 9/10

15 – Issac Miller, Halifax

10/06 to 10/08

15 – Isiaha Cobb, Wyoming Valley West

9/01 to 9/03

15 – Glenn Sadler, Northern York

9/22 to 9/25

15 – Gavin Rice, Loyalsock

8/26 to 8/27

15 – Eyan Thomas, Chichester

9/16 to 9/18

15 – Darrian Holloway, Annville Cleona

9/08 to 9/10

15 – Dainn Vassallo, Notre Dame GP

9/16 to 9/18

15 – Cole Bartram, Northern York

10/06 to 10/08

15 – Cameron Kiersch, Danville

9/01 to 9/03

15 – Cade Shultz, Minersville

9/01 to 9/03

15 – Bo Sheptock, Berwick Area

10/13 to 10/15

15 – Alex Williams, Sun Valley

10/06 to 10/08

15 – Alex Long, Annville-Cleona

10/13 to 10/15

15 – Aaron Angelo, East Pennsboro

10/13 to 10/15

14 – Wyatt Heistand, Gettysburg

10/06 to 10/08

14 – Vincent Redpath, Sun Valley

9/29 to 10/01

14 – Sam Gunning, Northern York

9/22 to 9/25

14 – Reece Himusinger, Tri-Valley

9/16 to 9/18

14 – Paul Engleman, Schuylkill Valley

10/27 to 10/29

14 – Matt Martin, Marian Catholic

9/16 to 9/18

14 – Matt Martin, Marian Catholic

8/26 to 8/27

14 – Mason Raup, Danville

9/08 to 9/10

14 – Madden Locke, Bloomsburg

9/29 to 10/01

14 – Luke Parise, Camp Hill

9/01 to 9/03

14 – Kyle Koennecke, Palmyra

10/13 to 10/15

14 – Kaden East, Milton Hershey

9/08 to 9/10

14 – Haize Fulton, Milton Hershey

9/22 to 9/25

14 – Gavin Pond, Conwell Egan

9/29 to 10/01

14 – Ethan Shine, Central Bucks East

9/22 to 9/25

14 – Domenic Grove, Central York

10/13 to 10/15

14 – Dan Vogelsong, Central Bucks East

9/22 to 9/25

14 – Carson Pascoe, Perkiomen Valley

9/01 to 9/03

14 – Bryce Marino, Palmerton Area

10/27 to 10/29

14 – Ben Manley, Mahanoy Area

9/01 to 9/03

14 – Anthony Laird, Sun Valley

9/22 to 9/25

14 – Aidan Garrett, Emmaus

9/01 to 9/03

13 – Xander Kolk, Manheim Central

8/26 to 8/27

13 – Wyatt Brosious, Bloomsburg

10/06 to 10/08

13 – Will Burdett, Loyalsock

8/26 to 8/27

13 – Trystan English, Berwick Area

10/13 to 10/15

13 – Tommy Corbin, Camp Hill

9/01 to 9/03

13 – Ryder Machado, Delaware Valley

10/06 to 10/08

13 – Ryan Cretan, Sun Valley

9/22 to 9/25

13 – Ryan Creegan, Sun Valley

9/16 to 9/18

13 – Robbie Sturges, Perkiomen Valley

10/06 to 10/08

13 – Robbie Barbieri, Pittston Area

8/26 to 8/27

13 – Qay’von Minor, Hazleton Area

9/01 to 9/03

13 – Nick Wharton, Bloomsburg

10/06 to 10/08

13 – Michael Blidi, Milton Hershey

9/22 to 9/25

13 – Matt Martin, Marian Catholic

9/08 to 9/10

13 – Matt Machmer, Athens

9/22 to 9/25

13 – Matt Macher, Athens

10/13 to 10/15

13 – Mason Raup, Danville

9/01 to 9/03

13 – Mason Ludlow, Notre Dame GP

9/29 to 10/01

13 – Markhai Heggs, Kipp DuBois Collegiate Academy

9/22 to 9/25

13 – Luke Parise, Camp Hill

9/29 to 10/01

13 – Luke Parise, Camp Hill

10/27 to 10/29

13 – Lucas Runk, Dover Area

10/27 to 10/29

13 – Louie Frye, Mahanoy Area

11/03 to 11/05

13 – Kyle McCullough, Central Dauphin

9/08 to 9/10

13 – Kobe Moore, Camp Hill

9/16 to 9/18

13 – Kobe Moore, Camp Hill

10/27 to 10/29

13 – Kadin Jones, Palmyra

9/08 to 9/10

13 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

10/06 to 10/08

13 – Jonathon Shay, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

13 – Joel McClintock, Northern York

10/13 to 10/15

13 – Jesse Rodino, Marian Catholic

9/22 to 9/25

13 – James Rodino, Marian Catholic

9/08 to 9/10

13 – James Dube, Minersville

9/22 to 9/25

13 – Jack Coffey, Great Valley

9/22 to 9/25

13 – Isaac Schaffer, Shikellamy

8/26 to 8/27

13 – Hayden Smith, Shamokin

10/13 to 10/15

13 – Haize Fulton, Milton Hershey

9/08 to 9/10

13 – Glenn Romberger, Athens

10/13 to 10/15

13 – Damon’te Lancaster, Kipp Dubois Collegiate Academy

9/29 to 10/01

13 – Cole Bartram, Northern York

10/13 to 10/15

13 – Clayton Herb, Camp Hill

10/27 to 10/29

13 – Charles Thompson, Chester

10/27 to 10/29

13 – Chandon Maurer, Line Mountain

8/26 to 8/27

13 – Cael Harter, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

13 – Cade Cush, Danville

9/16 to 9/18

13 – Brayden Boyer, Line Mountain

9/16 to 9/18

13 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

9/29 to 10/01

13 – Anthony Laird, Sun Valley

10/06 to 10/08

12 – Zaire Brown, West Philadelphia

10/27 to 10/29

12 – Vern Kleckner, Blue Mountain

9/16 to 9/18

12 – Tyler Angstadt, Cocalico

10/06 to 10/08

12 – Ty Sander, Palmerton Area

8/26 to 8/27

12 – Travis Riefenstahl, Saucon Valley

8/26 to 8/27

12 – Tommy Corbin, Camp Hill

10/13 to 10/15

12 – Toby Linn, Salisbury

9/16 to 9/18

12 – Stephen Ciaudelli, Perkiomen Valley

9/01 to 9/03

12 – Ryder Machado, Delaware Valley

9/16 to 9/18

12 – Ryan Sadowski, Souderton

8/26 to 8/27

12 – Riley Stapp, Bangor

9/29 to 10/01

12 – Reese Husson, Dover Area

9/08 to 9/10

12 – Reece Huntzinger, Tri-Valley

10/06 to 10/08

12 – Parker Sample, Mechanicsburg

10/13 to 10/15

12 – Noah Porter, Tri-Valley

9/16 to 9/18

12 – Noah Doi, Camp Hill

10/13 to 10/15

12 – Noah Dei, Camp Hill

9/16 to 9/18

12 – Nick Ventresca, Southern Lehigh

9/22 to 9/25

12 – Nasir Kelly, Bloomsburg

10/13 to 10/15

12 – Matthew Buchman, Hazleton Area

9/16 to 9/18

12 – Mason Yohn, Northern York

9/29 to 10/01

12 – Mario Landino, Emmaus

10/13 to 10/15

12 – Magarrin Macke, Northern York

10/27 to 10/29

12 – Luke Stevenosky, Minersville

9/22 to 9/25

12 – Luke Spotts, Schuylkill Valley

10/13 to 10/15

12 – Luke Snyder, Shikellamy

9/22 to 9/25

12 – Luke Parise, Camp Hill

11/03 to 11/05

12 – Logan Williard, Williams Valley

10/13 to 10/15

12 – Landon Klinger, Halifax

10/06 to 10/08

12 – La’Meer Powell, Milton Hershey

9/08 to 9/10

12 – Kyle McCullough, Central Dauphin

9/29 to 10/01

12 – Kolton Handy, Delaware Valley

8/26 to 8/27

12 – Kobe Moore, Camp Hill

9/29 to 10/01

12 – Kadin Jones, Palmyra

9/01 to 9/03

12 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

8/26 to 8/27

12 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

9/01 to 9/03

12 – Julian Markel, Dover Area

9/08 to 9/10

12 – Josh Nittinger, Athens

9/22 to 9/25

12 – Josh Martin, Athens

9/16 to 9/18

12 – Josh Martin, Athens

9/29 to 10/01

12 – Jonathon Shay, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

12 – Joey Walko, Marian Catholic

9/08 to 9/10

12 – Jesse Rodino, Marian Catholic

9/29 to 10/01

12 – James Rodino, Marian Catholic

9/29 to 10/01

12 – J.D. Hunter, Cumberland Valley

10/06 to 10/08

12 – Giovani Macario, Easton Area

9/16 to 9/18

12 – Ethan Shine, Central Bucks East

9/08 to 9/10

12 – Dylan Anderson, Delaware Valley

9/16 to 9/18

12 – Dominic Funk, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

12 – Dominic Funk, Annville Cleona

9/08 to 9/10

12 – Devin Garcia, Berks Catholic

9/08 to 9/10

12 – Derek Turner-Ortiz, Shikellamy

9/08 to 9/10

12 – Dayton Bagwell, Central York

10/13 to 10/15

12 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

12 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

10/27 to 10/29

12 – Dane Bollinger, Cocalico

9/16 to 9/18

12 – Dan Lee, Great Valley

9/22 to 9/25

12 – Dalton Clymer, Northwestern Lehigh

10/27 to 10/29

12 – Dainn Vassallo, Notre Dame GP

10/06 to 10/08

12 – Connor Black, Boiling Springs

10/13 to 10/15

12 – Cole Bartram, Northern York

9/01 to 9/03

12 – Cole Bartram, Northern York

9/16 to 9/18

12 – Charles Thompson, Chester

9/29 to 10/01

12 – Carson Pascoe, Perkiomen Valley

9/22 to 9/25

12 – Bryce Keller, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

12 – Brock Polinsky, Minersville

9/22 to 9/25

12 – Braden Boyer, Line Mountain

10/27 to 10/29

12 – Ben Manley, Mahanoy Area

9/08 to 9/10

12 – Ben Manley, Mahanoy Area

10/27 to 10/29

12 – Anthony Pez, Notre Dame GP

9/01 to 9/03

12 – Alex Carr, Southern Lehigh

9/08 to 9/10

11.5 – Cade Sawyer, Southern Lehigh

10/13 to 10/15

11 – Zaire Brown, West Philadelphia

10/13 to 10/15

11 – Xander Toland, Central Dauphin

9/16 to 9/18

11 – Xander Toland, Central Dauphin

9/22 to 9/25

11 – Wyatt Brosious, Bloomsburg

9/08 to 9/10

11 – Travis Riefenstahl, Saucon Valley

9/16 to 9/18

11 – Tommy Day, Central Bucks East

9/16 to 9/18

11 – Quintin Pfautz, Ephrata

10/06 to 10/08

11 – Mitchell Andrekjo, Southern Lehigh

10/27 to 10/29

11 – Michael Fluck, Southern Lehigh

9/16 to 9/18

11 – Michael Blidi, Milton Hershey

8/26 to 8/27

11 – Michael Blidi, Milton Hershey

9/08 to 9/10

11 – Matt Martin, Marian Catholic

10/06 to 10/08

11 – Mason Ludlow, Notre Dame GP

10/06 to 10/08

11 – Mason Figard, Susquenita

10/06 to 10/08

11 – Magarrin Macke, Northern York

9/01 to 9/03

11 – Magarrin Macke, Northern York

9/22 to 9/25

11 – Luke Trunell, Conwell Egan

9/01 to 9/03

11 – Luke Spotts, Schuylkill Valley

10/06 to 10/08

11 – Luke Snyder, Shikellamy

8/26 to 8/27

11 – Luke Snyder, Shikellamy

9/08 to 9/10

11 – Logan Dwyer, Wyoming Valley West

9/01 to 9/03

11 – Logan Bastian, Loyalsock

8/26 to 8/27

11 – Logan Bastian, Loyalsock

9/08 to 9/10

11 – Kolton Handy, Delaware Valley

10/13 to 10/15

11 – Kobe Moore, Camp Hill

11/03 to 11/05

11 – Kadin Jones, Palmyra

10/13 to 10/15

11 – Kaden East, Milton Hershey

8/26 to 8/27

11 – Justin Nadwodny, Great Valley

10/06 to 10/08

11 – Justin Nadwodny, Great Valley

10/13 to 10/15

11 – Josiah Heffelfinger, Dover Area

9/08 to 9/10

11 – Josh Martin, Athens

10/06 to 10/08

11 – Jonathon Shay, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

11 – Joel McClintock, Northern York

9/01 to 9/03

11 – Joe Marranca, Wyoming Area

8/26 to 8/27

11 – Jett Franz, Central Dauphin

9/16 to 9/18

11 – JayJay Jordan, Berks Catholic

9/16 to 9/18

11 – Jaxson Chowansky, North Schuylkill

9/29 to 10/01

11 – Jason Bennett, Marple Newtown

9/22 to 9/25

11 – James Rodino, Marian Catholic

9/16 to 9/18

11 – James Cartier, Notre Dame GP

10/06 to 10/08

11 – Jaden Weit, Manheim Central

10/13 to 10/15

11 – Jacob Gooden, Palmyra

9/08 to 9/10

11 – Isaac Schaffer-Neitz, Shikellamy

9/01 to 9/03

11 – Hudson Ward, Canton Area

9/08 to 9/10

11 – Houston Border, Northeastern

8/26 to 8/27

11 – Haize Fulton, Milton Hershey

10/06 to 10/08

11 – Glenn Sadler, Northern York

10/13 to 10/15

11 – Gian Greggo, Pen Argyl

10/27 to 10/29

11 – Evan Myers, Twin Valley

9/29 to 10/01

11 – Emilio Gonzalez, Palmerton Area

8/26 to 8/27

11 – Drew Kenworthy, Perkiomen Valley

9/01 to 9/03

11 – Drew Kenworthy, Perkiomen Valley

9/22 to 9/25

11 – Dominic Funk, Annville-Cleona

9/16 to 9/18

11 – Derrid Graham, Academy Park

9/01 to 9/03

11 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

9/16 to 9/18

11 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

11 – Dan Vogelsong, Central Bucks East

10/13 to 10/15

11 – Corey Rumberger, Selinsgrove

10/13 to 10/15

11 – Cooper Hohenadel, Schuylkill Valley

10/13 to 10/15

11 – Connor Schwartz, Cedar Crest

9/01 to 9/03

11 – Cole Lazorick, Jim Thorpe

10/13 to 10/15

11 – Cole Bartram, Northern York

11/03 to 11/05

11 – Cody Furman, Gettysburg

10/06 to 10/08

11 – Christian Davila, Schuylkill Valley

10/13 to 10/15

11 – Chris Nagle, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

11 – Carter Getz, Cocalico

9/08 to 9/10

11 – Caleb Nichols, Athens

10/27 to 10/29

11 – Cade Sawyer, Southern Lehigh

9/08 to 9/10

11 – Bryce Keller, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

11 – Brayden Boyer, Line Mountain

8/26 to 8/27

11 – Brandon Jennings, Athens

9/16 to 9/18

11 – Brandon Jennings, Athens

10/13 to 10/15

11 – Brandon Jennings, Athens

10/27 to 10/29

11 – Brad Hockenberry, West Perry

10/13 to 10/15

11 – Boyd Skarbeck, Pope John Paul II

10/27 to 10/29

11 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

9/01 to 9/03

11 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

9/08 to 9/10

11 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

10/06 to 10/08

11 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

10/13 to 10/15

11 – Ben Manley, Mahanoy Area

10/06 to 10/08

11 – Anthony Pez, Notre Dame GP

10/13 to 10/15

11 – Andre Weidman, Ephrata

9/22 to 9/25

11 – Alex Long, Annville-Cleona

10/06 to 10/08

11 – Alex Long, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

10.5 – Josh Musser, Ephrata

9/08 to 9/10

10 – Zion Brickle, Fleetwood

10/06 to 10/08

10 – Zander McElhenny, North Schuylkill

10/13 to 10/15

10 – Zach Townsend, Dover Area

9/08 to 9/10

10 – Zach Lamancusa, Mechanicsburg

10/13 to 10/15

10 – Xander Toland, Central Dauphin

9/29 to 10/01

10 – Wyatt Herr, Palmyra

10/13 to 10/15

10 – Wyatt Heistand, Gettysburg

10/13 to 10/15

10 – Tyler Winters, Honesdale

9/01 to 9/03

10 – Tyler Hurst, Garden Spot

10/13 to 10/15

10 – Tyler Angstadt, Cocalico

9/08 to 9/10

10 – Tyler Angstadt, Cocalico

10/13 to 10/15

10 – Tyler Angstadt, Cocalico

8/26 to 8/27

10 – Tyler Angstadt, Cocalico

9/22 to 9/25

10 – Ty Wamsher, Fleetwood

10/06 to 10/08

10 – Ty Pfizenmayer, Saucon Valley

8/26 to 8/27

10 – Trevor Kent, Notre Dame GP

9/29 to 10/01

10 – Tommy Corbin, Camp Hill

9/16 to 9/18

10 – Tommy Corbin, Camp Hill

9/08 to 9/10

10 – Tanner Webb, Lower Dauphin

9/29 to 10/01

10 – Spencer Siegel, Northern York

11/03 to 11/05

10 – Shaul Bryant, Belmont Charter

9/22 to 9/25

10 – Rocco Fluck, Honesdale

9/01 to 9/03

10 – Rocco Daugherty, Manheim Central

8/26 to 8/27

10 – Quinn Dunkleberger, Line Mountain

10/27 to 10/29

10 – Qay’von Minor, Hazleton Area

9/08 to 9/10

10 – Qay’von Minor, Hazleton Area

9/22 to 9/25

10 – Owen Johnson, Freedom

9/16 to 9/18

10 – Nyzir Lake, Pope John Paul II

10/27 to 10/29

10 – Noble Thompson, Chester

8/26 to 8/27

10 – Noah Doi, Camp Hill

9/01 to 9/03

10 – Noah Doi, Camp Hill

9/29 to 10/01

10 – Nick Ventresca, Southern Lehigh

9/01 to 9/03

10 – Nafis Blythe, Berks Catholic

9/16 to 9/18

10 – Michael Goad, Schuylkill Valley

10/27 to 10/29

10 – Michael Fluck, Southern Lehigh

10/27 to 10/29

10 – Max Mickel, Honesdale

9/01 to 9/03

10 – Matt Machmer, Athens

9/16 to 9/18

10 – Mason Figard, Susquenita

10/13 to 10/15

10 – Mark Nilsen, Wallenpaupack

8/26 to 8/27

10 – Malachi Thomas, Milton Hershey

10/27 to 10/29

10 – Magarrin Macke, Northern York

10/13 to 10/15

10 – Luke Trunnell, Conwell Egan

9/29 to 10/01

10 – Luke Trunell, Conwell-Egan

9/16 to 9/18

10 – Luke Stevenosky, Minersville

9/08 to 9/10

10 – Luke Parise, Camp Hill

10/13 to 10/15

10 – Lucas Runk, Dover Area

9/08 to 9/10

10 – Louie Frisenda, Susquenita

10/06 to 10/08

10 – Kolsen Keathley, Athens

9/22 to 9/25

10 – Kion Wright, Cheltenham

8/26 to 8/27

10 – Kevin Wiedl, Wyoming Area

10/27 to 10/29

10 – Kahlen Watt, Manheim Central

8/26 to 8/27

10 – Kahlen Watt, Manheim Central

9/16 to 9/18

10 – Kade East, Milton Hershey

9/22 to 9/25

10 – Josh Martin, Athens

10/13 to 10/15

10 – Jordan Alston, Easton Area

9/01 to 9/03

10 – Jon Shay, Annville-Cleona

10/13 to 10/15

10 – John Shelton, Cardinal O’Hara

10/13 to 10/15

10 – Joey Zack, Neshaminy

9/08 to 9/10

10 – Joey Walk, Marian Catholic

8/26 to 8/27

10 – Joel McClintock, Northern York

9/08 to 9/10

10 – Joel McClintock, Northern York

9/16 to 9/18

10 – Joe Walk, Marian Catholic

9/01 to 9/03

10 – Joe Maeglin, Central Bucks East

10/13 to 10/15

10 – Jesse Rodino, Marian Catholic

8/26 to 8/27

10 – Jesse Rodino, Marian Catholic

10/13 to 10/15

10 – Jeremiah Gland, Milton Hershey

9/08 to 9/10

10 – Jaxson Chowansky, North Schuylkill

10/06 to 10/08

10 – Jaxon Funson, Shippensburg

8/26 to 8/27

10 – Jason Pearson, Wyoming Valley West

9/01 to 9/03

10 – James Rodino, Marian Catholic

8/26 to 8/27

10 – Jalen Holman, Academy Park

8/26 to 8/27

10 – Jahkeem Moore, Academy Park

8/26 to 8/27

10 – Jack Coffey, Great Valley

10/13 to 10/15

10 – Izzy Ramos-Dobbins, Bethlehem Catholic

8/26 to 8/27

10 – Isaac Schaeffer-Neitz, Shikellamy

10/13 to 10/15

10 – Ian Feckete, Wilson Area

8/26 to 8/27

10 – Hunter Ginsberg, Conwell Egan

9/22 to 9/25

10 – Harry Pugliese, Pittston Area

8/26 to 8/27

10 – Haile Johnson, Kipp Dubois Collegiate Academy

11/03 to 11/05

10 – Greg Campbell, Bangor

10/13 to 10/15

10 – Glen Romberger, Athens

9/22 to 9/25

10 – George Spann, Salisbury

9/16 to 9/18

10 – Gavin Pond, Conwell-Egan

9/16 to 9/18

10 – Gavin Pond, Conwell Egan

10/13 to 10/15

10 – Evan Miller, Conrad Weiser

9/16 to 9/18

10 – Ethan Miller, Selinsgrove

10/13 to 10/15

10 – Ethan Grove, Newport

9/22 to 9/25

10 – Drew Menendez, Pittston Area

9/01 to 9/03

10 – Dominic Funk, Annville-Cleona

10/06 to 10/08

10 – Dominic Funk, Annville-Cleona

10/13 to 10/15

10 – Dominic Funk, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

10 – Dillon Britting, Conrad Weiser

9/16 to 9/18

10 – Devin Shepherd, Central Dauphin

9/08 to 9/10

10 – Derek Turner-Ortiz, Shikellamy

8/26 to 8/27

10 – Derek Turner-Ortiz, Shikellamy

10/13 to 10/15

10 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

10/13 to 10/15

10 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

10 – Dane Bollinger, Cocalico

10/06 to 10/08

10 – Damont’e Lancaster, Kipp Dubois Collegiate Academy

11/03 to 11/05

10 – Damon’te Lancaster, Kipp DuBois Collegiate Academy

9/22 to 9/25

10 – Dalton Clymer, Northwestern Lehigh

9/01 to 9/03

10 – Dalton Clymer, Northwestern Lehigh

10/13 to 10/15

10 – Dakota Campbell, East Pennsboro

10/06 to 10/08

10 – Dainn Vassallo, Notre Dame GP

9/22 to 9/25

10 – Corey Rumberger, Selinsgrove

9/22 to 9/25

10 – Connor Pennington, Berks Catholic

10/13 to 10/15

10 – Cole Euker, Perkiomen Valley

9/01 to 9/03

10 – Cody Furman, Cocalico

10/13 to 10/15

10 – Clay Ringler, Ephrata

10/06 to 10/08

10 – Chuckie Drain, Cocalico

10/06 to 10/08

10 – Chuck Drain, Cocalico

9/08 to 9/10

10 – Chuck Drain, Cocalico

9/22 to 9/25

10 – Chris Nagle, Annville Cleona

9/08 to 9/10

10 – Charles Thompson, Chester

9/16 to 9/18

10 – Charles Thompson, Chester

11/03 to 11/05

10 – Carter Getz, Cocalico

10/06 to 10/08

10 – Carson Pascoe, Perkiomen Valley

10/13 to 10/15

10 – Cameron Connelly, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

10 – Camani Chase, Academy Park

9/08 to 9/10

10 – Cael Harter, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

10 – Cael Harter, Annville Cleona

9/08 to 9/10

10 – Cade Schultz, Minersville

9/16 to 9/18

10 – Cade Schultz, Minersville

9/08 to 9/10

10 – Cade Schultz, Minersville

9/22 to 9/25

10 – Brody Spindler, Pittston Area

8/26 to 8/27

10 – Brock Polinsky, Minersville

9/01 to 9/03

10 – Bradley Bibalo, Honesdale

9/01 to 9/03

10 – Blaine Snyder, Northwestern Lehigh

10/27 to 10/29

10 – Ben Mercado, Emmaus

10/13 to 10/15

10 – Ayden Smith, Central Dauphin

9/08 to 9/10

10 – Antonio Iannetta, Wallenpaupack

8/26 to 8/27

10 – Anthony Adams, Halifax

10/06 to 10/08

10 – Alex Long, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

10 – Alex Long, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

10 – Alex Long, Annville Cleona

9/08 to 9/10

10 – Aidan Garrett, Emmaus

9/08 to 9/10

10 – Aidan Garrett, Emmaus

9/22 to 9/25

10 – Aden Baker, Gettysburg

10/06 to 10/08

10 – Aaron Crossley, Wyoming Area

9/16 to 9/18

Interceptions(2 or more)

Date

3 – Shomari Richards, George Washington

10/13 to 10/15

3 – Riley Moore, North Pocono

10/06 to 10/08

3 – Phil Ford, Dover Area

10/27 to 10/29

3 – Kevin Schmidt, Abington Heights

10/13 to 10/15

3 – Idriz Ahmetovic, New Oxford

9/22 to 9/25

3 – Dom Paone, Upper Dublin

9/22 to 9/25

3 – Camron Ellis, Liberty

9/29 to 10/01

3 – Braden Reed, Pope John Paul II

9/16 to 9/18

3 – Bamm Appleby, Steelton-Highspire

10/06 to 10/08

3 – Andrew Summa, Scranton Prep

9/22 to 9/25

2 – Zamir Poteat, West Philadelphia

9/29 to 10/01

2 – Zach Swartz, Upper Perkiomen

9/01 to 9/03

2 – Weston Bellows, Canton Area

8/26 to 8/27

2 – Victor Holt, Mid Valley

10/06 to 10/08

2 – Trevor Dosenbach, Avon Grove

9/22 to 9/25

2 – Taheed Jewell, Valley View

10/06 to 10/08

2 – Sean Owens, Western Wayne

9/08 to 9/10

2 – Rashon Giddens, Norristown

9/29 to 10/01

2 – Owen Yoder, Avon Grove

10/06 to 10/08

2 – Owen Kotsch, Fleetwood

9/22 to 9/25

2 – Omar Johnson, Olney Charter

9/16 to 9/18

2 – Noah Dolbin, Nativity BVM

9/29 to 10/01

2 – Nevan Hopkins, Bishop McDevitt

10/13 to 10/15

2 – Mergim Bushati, Panther Valley

9/16 to 9/18

2 – Max Schlager, Trinity

9/29 to 10/01

2 – Max Kimmel, Lackawanna Trail

10/27 to 10/29

2 – Matthew Cusatis, Hazleton Area

8/26 to 8/27

2 – Marcus Boyle, Boiling Springs

10/13 to 10/15

2 – Lucas Huertas, Conrad Weiser

9/01 to 9/03

2 – Lance Peak, Honesdale

9/01 to 9/03

2 – Kooper Peacock, Jersey Shore

9/22 to 9/25

2 – Kevin Polonia, Stroudsburg

9/16 to 9/18

2 – Kayden White, The Hill School

10/06 to 10/08

2 – Kam Alex, Downingtown West

9/16 to 9/18

2 – Justin Fowler, Hughesville

9/16 to 9/18

2 – JJ Rosa, Susquehanna (2)

8/26 to 8/27

2 – Jason Burney, Milton Hershey

9/08 to 9/10

2 – James Fisher, Strath Haven

10/06 to 10/08

2 – Jacob Lafferty, Kutztown

10/06 to 10/08

2 – Ian Rarick, Lehighton

9/16 to 9/18

2 – Ian Guyer, Kennett

9/16 to 9/18

2 – Ian Goodling, West Perry

9/16 to 9/18

2 – Hunter Aquino, Academy of the New Church

10/27 to 10/29

2 – Hakeem Clinton, Shamokin

10/13 to 10/15

2 – Gregory Feinberg, Plymouth-Whitemarsh

10/27 to 10/29

2 – Gavin Sparks, Kennard-Dale

9/16 to 9/18

2 – Gavin Mullins, Dover Area

10/13 to 10/15

2 – Emery Plummer, Executive Education Academy

10/13 to 10/15

2 – Elijah Ortiz, Scranton

9/22 to 9/25

2 – Elijah Ortiz, Scranton

10/13 to 10/15

2 – Dylan Darville, Emmaus

9/22 to 9/25

2 – Drew Menedez, Pittston Area

9/08 to 9/10

2 – Drew Eisenhower, Wyomissing Area

10/13 to 10/15

2 – David “Trey” McAndrew, Panther Valley

8/26 to 8/27

2 – Darian Smith, Downingtown West

8/26 to 8/27

2 – Connor Triano, Pocono Mountain East

8/26 to 8/27

2 – Connor Griffin, Jersey Shore

9/29 to 10/01

2 – Connor Griffin, Jersey Shore

11/03 to 11/05

2 – Colm McGroarty, Mahanoy Area

9/22 to 9/25

2 – Collin McGee, North Schuylkill

10/13 to 10/15

2 – Christopher Savkov, Valley View

9/29 to 10/01

2 – Chase Pensyl, Shamokin

10/13 to 10/15

2 – Caleb Nichols, Athens

10/06 to 10/08

2 – Cade Christopher, Northwestern Lehigh

9/08 to 9/10

2 – Bucky Grayston, Sun Valley

10/06 to 10/08

2 – Brock Polinsky, Minersville

9/22 to 9/25

2 – Brock Polinsky, Minersville

9/08 to 9/10

2 – Brock Polinsky, Minersville

9/16 to 9/18

2 – Brian Williams, Hempfield

10/06 to 10/08

2 – Brandon Anthony, Bristol

9/16 to 9/18

2 – Braden Reed, Pope John Paul II

9/22 to 9/25

2 – Aaron Enterline, Manheim Central

10/27 to 10/29

Fumbles recovered (2 or more)

Date

2 – Anthony Roman, Executive Education Academy

10/13 to 10/15

2 – Brent Mitala, Pope John Paul II

9/16 to 9/18

2 – Drew Kenworthy, Perkiomen Valley

9/29 to 10/01

2 – Drew Menendez, Pittston Area

9/01 to 9/03

2 – Haize Fulton, Milton Hershey

10/13 to 10/15

2 – Houston Border, Northeastern

8/26 to 8/27

2 – Jasiyah Banks, Emmaus

10/06 to 10/08

2 – Justin Nadwodny, Great Valley

10/13 to 10/15

2 – LaFennis Mays, Chester

10/06 to 10/08

2 – LeFennis Mays, Chester

9/22 to 9/25

2 – Mayson Terrell, Executive Education Academy

9/01 to 9/03

2 – Raheem Orr, Great Valley

9/01 to 9/03

2 – Sam Gunning, Northern York

9/29 to 10/01

Sacks (3 or more)

Date

6 – Jason Pattersonm Roman Catholic

9/16 to 9/18

4.5 – Tyler Hurst, Garden Spot

10/13 to 10/15

4 – Wyatt Heistand, Gettysburg

8/26 to 8/27

4 – Tyler Hurst, Garden Spot

9/08 to 9/10

4 – Jett Franz, Central Dauphin

9/08 to 9/10

4 – Jaden Weit, Manheim Central

10/06 to 10/08

4 – Drew Kenworthy, Perkiomen Valley

9/22 to 9/25

3.5 – Jett Franz, Central Dauphin

9/29 to 10/01

3.5 – Az-Zahir Upson, York High

10/06 to 10/08

3 – Vance Junker, Perkiomen Valley

10/13 to 10/15

3 – Sincere Fairey, Conwell Egan

9/22 to 9/25

3 – Shaul Bryant, Belmont Charter

9/22 to 9/25

3 – Shane Nelson, Perkiomen Valley

10/27 to 10/29

3 – Robby Garvey, Riverside

10/13 to 10/15

3 – Raheem Orr, Great Valley

9/01 to 9/03

3 – Noah Rosahac, Jim Thorpe

10/06 to 10/08

3 – Matthew Martinez, Executive Education Academy

9/08 to 9/10

3 – Markhai Heggs, Kipp DuBois Collegiate Academy

9/22 to 9/25

3 – LaFennis Mays, Chester

9/08 to 9/10

3 – Kion Wright, Cheltenham

8/26 to 8/27

3 – Jon Shay, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

3 – Joe Lagaza, Mahanoy Area

8/26 to 8/27

3 – Jeremiah Gland, Milton Hershey

8/26 to 8/27

3 – Jayden Riley, Susquehanna Township

8/26 to 8/27

3 – Jake Stelluti, Schuylkill Valley

9/16 to 9/18

3 – Jake McGowan, Marple Newtown

8/26 to 8/27

3 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/13 to 10/15

3 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/27 to 10/29

3 – Jabber Davis, Chester

11/03 to 11/05

3 – Gannon Redding, Wilkes-Barre

9/01 to 9/03

3 – Ethan Swoyer, Schuylkill Valley

9/22 to 9/25

3 – A.J. Kucharski, Valley View

10/06 to 10/08

Tackles for loss (3 or more)

Date

9 – Gavin Pond, Conwell Egan

10/13 to 10/15

8 – Gavin Pond, Conwell Egan

9/01 to 9/03

8 – Gavin Pond, Conwell Egan

9/29 to 10/01

8 – Anthony Laird, Sun Valley

9/16 to 9/18

8 – Anthony Laird, Sun Valley

9/22 to 9/25

7 – Tyler Hurst, Garden Spot

9/08 to 9/10

7 – Gavin Pond, Conwell-Egan

9/08 to 9/10

6 – Weston Nolt, Ephrata

9/22 to 9/25

6 – Matthew Martinez, Executive Education Academy

9/08 to 9/10

6 – Luke Trunell, Conwell Egan

9/01 to 9/03

6 – Chuckie Drain, Cocalico

10/06 to 10/08

6 – Anthony Laird, Sun Valley

9/29 to 10/01

5 – Zach Zollers, Spring-Ford

9/08 to 9/10

5 – Reese Huntzinger, Tri-Valley

9/22 to 9/25

5 – Nyzir Lake, Pope John Paul II

9/29 to 10/01

5 – Madden Locke, Bloomsburg

10/06 to 10/08

5 – Luke Trunnell, Conwell Egan

9/29 to 10/01

5 – Lamin Long McKenzie, Belmont Charter

9/16 to 9/18

5 – Jesse Rodino, Marian Catholic

8/26 to 8/27

5 – Jake McGowan, Marple Newtown

9/16 to 9/18

5 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/13 to 10/15

5 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/27 to 10/29

5 – Jabber Davis, Chester

11/03 to 11/05

5 – Connor Schwartz, Cedar Crest

9/01 to 9/03

5 – Cody Furman, Gettysburg

8/26 to 8/27

5 – Anthony Laird, Sun Valley

10/06 to 10/08

4.5 – Robby Garvey, Riverside

10/13 to 10/15

4 – Zamire Cottrell, Conwell Egan

9/29 to 10/01

4 – Robert McCain, Belmont Charter

9/22 to 9/25

4 – Rawlin Melendez, Marian Catholic

9/16 to 9/18

4 – Nick Buchys, Neshaminy

8/26 to 8/27

4 – Michael Keene, Penn Wood

9/01 to 9/03

4 – Michael Keene, Penn Wood

9/08 to 9/10

4 – Max Johnson, Line Mountain

9/22 to 9/25

4 – Markhai Heggs, Kipp DuBois Collegiate Academy

9/22 to 9/25

4 – Luke Trunell, Conwell-Egan

9/16 to 9/18

4 – Luke Pajovich, Spring-Ford

9/22 to 9/25

4 – Josh Trostle, West Perry

9/01 to 9/03

4 – Joey Zack, Neshaminy

9/08 to 9/10

4 – Jett Franz, Central Dauphin

9/08 to 9/10

4 – Jeremiah Gates, Chester

9/29 to 10/01

4 – James Rodino, Marian Catholic

9/08 to 9/10

4 – James Dube, Minersville

9/16 to 9/18

4 – Jaden Weit, Manheim Central

10/06 to 10/08

4 – Jack Dunkley, Neshaminy

8/26 to 8/27

4 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

9/29 to 10/01

4 – Gavin Pond, Conwell-Egan

9/16 to 9/18

4 – Emilio Gonzalez, Palmerton Area

8/26 to 8/27

4 – EJ Boney, Emmaus

9/01 to 9/03

4 – EJ Boney, Emmaus

9/16 to 9/18

4 – David Boring, Loyalsock

9/08 to 9/10

4 – Clayton Christman, Palmerton Area

8/26 to 8/27

4 – Christian Davila, Schuylkill Valley

10/13 to 10/15

4 – Ben Goldberg, Jim Thorpe

10/06 to 10/08

4 – A.J. Kucharski, Valley View

10/06 to 10/08

3.5 – Max Johnson, Line Mountain

9/29 to 10/01

3.5 – Luke Stevenosky, Minersville

9/08 to 9/10

3.5 – Brayden Boyer, Line Mountain

9/16 to 9/18

3.5 – Brad Hockenberry, West Perry

10/13 to 10/15

3 – Zamire Cottrell, Conwell-Egan

9/08 to 9/10

3 – Zamire Cottrell, Conwell Egan

10/13 to 10/15

3 – Zack Anthony, Palmerton Area

9/16 to 9/18

3 – Xavier Shefcyk, Bristol

9/16 to 9/18

3 – Will Fish, Spring-Ford

9/29 to 10/01

3 – Tyler Hurst, Garden Spot

10/13 to 10/15

3 – Trystan English, Berwick Area

10/13 to 10/15

3 – Trevor Kent, Notre Dame GP

8/26 to 8/27

3 – Travis Powell, Sun Valley

8/26 to 8/27

3 – Tommy Day, Central Bucks East

9/16 to 9/18

3 – Tayshaun Thenor, Conwell-Egan

9/08 to 9/10

3 – Shaul Bryant, Belmont Charter

9/22 to 9/25

3 – Ryan Creegan, Sun Valley

8/26 to 8/27

3 – Ryan Creegan, Sun Valley

9/22 to 9/25

3 – Ron Weaver, Sun Valley

10/06 to 10/08

3 – Razay Bowels, Susquehanna Township

8/26 to 8/27

3 – Raheem Orr, Great Valley

9/01 to 9/03

3 – Raheem Orr, Great Valley

10/13 to 10/15

3 – Qay’von Minor, Hazleton Area

9/08 to 9/10

3 – Nova McGuire, Marian Catholic

9/16 to 9/18

3 – Noble Thompson, Chester

8/26 to 8/27

3 – Nick Korab, Great Valley

10/06 to 10/08

3 – Michael Fluck, Southern Lehigh

10/13 to 10/15

3 – Michael Blidi, Milton Hershey

10/06 to 10/08

3 – Michael Blidi, Milton Hershey

9/16 to 9/18

3 – Michael Blidi, Milton Hershey

9/22 to 9/25

3 – Mentorl Zoryea, Conwell Egan

9/29 to 10/01

3 – Max Johnson, Line Mountain

10/06 to 10/08

3 – Max Johnson, Line Mountain

10/27 to 10/29

3 – Matthew Martinez, Executive Education Academy

8/26 to 8/27

3 – Matthew Martinez, Executive Education Academy

9/01 to 9/03

3 – Matt Martin, Marian Catholic

8/26 to 8/27

3 – Matt Martin, Marian Catholic

9/16 to 9/18

3 – Matt DiSantis, Neshaminy

10/27 to 10/29

3 – Mason Figard, Susquenita

10/13 to 10/15

3 – Marques Sarkor, Penn Wood

9/01 to 9/03

3 – Malachi Thomas, Milton Hershey

10/27 to 10/29

3 – Magarrin Macke, Northern York

10/27 to 10/29

3 – Luke Wetzel, Shikellamy

9/08 to 9/10

3 – Luke Spotts, Schuylkill Valley

10/06 to 10/08

3 – Luke Parise, Camp Hill

10/13 to 10/15

3 – Luke Parise, Camp Hill

11/03 to 11/05

3 – Luke Pajovich, Spring-Ford

9/01 to 9/03

3 – Luke Pajovich, Spring-Ford

9/08 to 9/10

3 – Lucas Castro, Notre Dame GP

9/01 to 9/03

3 – Logan Hutsko, Minersville

9/16 to 9/18

3 – Kaden Parrish, Athens

10/13 to 10/15

3 – Kaden East, Milton Hershey

9/16 to 9/18

3 – Josh Trostle, West Perry

10/13 to 10/15

3 – Josh Nittinger, Athens

10/13 to 10/15

3 – Josh Martin, Athens

10/06 to 10/08

3 – Joseph Sumpter, Kipp Dubois Collegiate Academy

11/03 to 11/05

3 – Jonathon Shay, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

3 – Jon Shay, Annville-Cleona

9/22 to 9/25

3 – John Shelton, Cardinal O’Hara

10/13 to 10/15

3 – Jayden Riley, Susquehanna Township

8/26 to 8/27

3 – Jaron Currington, Bristol

9/16 to 9/18

3 – James Rodino, Marian Catholic

9/22 to 9/25

3 – James Rodino, Marian Catholic

8/26 to 8/27

3 – Jake McGowan, Marple Newtown

8/26 to 8/27

3 – Jake McGowan, Marple Newtown

10/13 to 10/15

3 – Jake Maggio, Central Bucks East

9/08 to 9/10

3 – Jake Maggio, Central Bucks East

9/01 to 9/03

3 – Jaden Weit, Manheim Central

9/01 to 9/03

3 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/06 to 10/08

3 – Holden Bassett, West Perry

9/08 to 9/10

3 – Haize Fulton, Milton Hershey

10/06 to 10/08

3 – Gannon Redding, Wilkes-Barre

9/01 to 9/03

3 – Ethan Swoyer, Schuylkill Valley

10/06 to 10/08

3 – Ethan Shine, Central Bucks East

9/22 to 9/25

3 – Ethan Shine, Central Bucks East

9/01 to 9/03

3 – Emilio Gonzalez, Palmerton Area

10/13 to 10/15

3 – Dominic Funk, Annville-Cleona

11/03 to 11/05

3 – Derek Turner-Ortiz, Shikellamy

9/08 to 9/10

3 – Dave Sudo, Pittston

9/16 to 9/18

3 – Dan Lee, Great Valley

8/26 to 8/27

3 – Craig Graves, Conwell Egan

9/29 to 10/01

3 – Colin Benoist, East Pennsboro

11/03 to 11/05

3 – Cole Freeman, Ephrata

10/06 to 10/08

3 – Chuck Drain, Cocalico

9/22 to 9/25

3 – Charles Thompson, Chester

9/01 to 9/03

3 – Cade Sawyer, Southern Lehigh

10/13 to 10/15

3 – Brandon Haywood, York Suburban

8/26 to 8/27

3 – Brad Hockenberry, West Perry

9/08 to 9/10

3 – Ben Manley, Mahanoy Area

9/01 to 9/03

3 – Anthony Roman, Executive Education Academy

9/01 to 9/03

3 – Alex Rider, Schuylkill Valley

10/13 to 10/15

3 – Alex Hacker, Berwick Area

9/16 to 9/18

3 – AJ Kucharski, Valley View

10/13 to 10/15

3 – Aaron Crossley, Wyoming Area

10/13 to 10/15

Fumble returns for touchdowns

Date

99 – Madden Locke, Bloomsburg

9/22 to 9/25

93 – Ethan Lafferty, Kutztown

9/08 to 9/10

90 – Jamel Clements, Bethlehem Catholic

9/22 to 9/25

87 – Moises Gonzalez, Northern Lebanon

10/06 to 10/08

87 – Luis McCoy, Hanover Area

9/16 to 9/18

85 – Madden Locke, Bloomsburg

9/08 to 9/10

74 – Evan Layboum-Boddie, West Scranton

10/06 to 10/08

65 – Aiden Barlett, Hughesville

10/27 to 10/29

55 – Lance Rought, Montrose

10/06 to 10/08

55 – Kayden White, The Hill School

10/27 to 10/29

55 – Jonah White, South Williamsport

10/27 to 10/29

52 – Xzavier Minium, Milton Area

9/29 to 10/01

51 – Andrew Diehl, Mifflinburg

10/13 to 10/15

50 – Julian Larue, Manheim Township

10/13 to 10/15

50 – Joe Lifsted, George School

9/01 to 9/03

48 – Noble Thompson, Chester

10/27 to 10/29

47 – Darryl Wright, Holy Redeemer

10/06 to 10/08

46 – Edison Case, Wilson (3)

10/13 to 10/15

45 – Jaevon Parker, Lancaster Catholic

9/29 to 10/01

45 – Carson Kerstetter, Blue Mountain

9/16 to 9/18

44 – Karim Martinez, Reading

9/08 to 9/10

43 – Jack Walker, Pennridge

9/16 to 9/18

40 – Ethan Dick, North Penn-Mansfield

11/03 to 11/05

40 – Adam Pacelli, Upper Merion

8/26 to 8/27

39 – Steven Rivas, Columbia

9/22 to 9/25

38 – Maddox Reed, Mount Carmel Area

10/06 to 10/08

36 – Jabriel Rhodes-Nelson, West Philadelphia

10/06 to 10/08

35 – Jose Garcia, J.P. McCaskey

10/13 to 10/15

32 – Ryan DeJohn, Emmaus

9/22 to 9/25

32 – DeAndre Pee, Chester

8/26 to 8/27

25 – Stone Sechrist, Jersey Shore

9/16 to 9/18

25 – Nico Killino, Old Forge

9/01 to 9/03

25 – Brenen Taylor, Canton Area

9/16 to 9/18

24 – Nolan McGettigan, Jenkintown

9/01 to 9/03

23 – Michael Crane, Wyoming Area

9/16 to 9/18

23 – Jett Franz, Central Dauphin

9/16 to 9/18

22 – Jayden White, Upper Perkiomen

9/22 to 9/25

21 – Kahlen Watt, Manheim Central

8/26 to 8/27

21 – Jordan Martin, Penn Manor

9/22 to 9/25

20 – Gabe Franek, Dunmore

9/08 to 9/10

20 – Cael Harter, Annville-Cleona

9/29 to 10/01

17 – Ethan Lamberton, Western Wayne

10/27 to 10/29

15 – Parker Overbough, Susquehanna (2)

10/06 to 10/08

15 – Mason Figard, Susquenita

10/13 to 10/15

15 – Leland Moore, Hamburg

9/16 to 9/18

15 – Jake Stelluti, Schuylkill Valley

9/16 to 9/18

14 – Dohnavin Laybourn-Boddie, Scranton

11/03 to 11/05

14 – Connor Griffin, Jersey Shore

9/01 to 9/03

12 – Nick Nestico, Mount Carmel Area

9/01 to 9/03

10 – Jaron Currington, Bristol

8/26 to 8/27

10 – Gio Zito, Lansdale Catholic

9/29 to 10/01

10 – Brandon Anthony, Bristol

9/01 to 9/03

08 – Wyatt Wolgemuth, Conestoga Valley

9/22 to 9/25

06 – Rocco Daugherty, Manheim Central

8/26 to 8/27

05 – AJ Scialpi, Pittston Area

10/06 to 10/08

03 – Sekai Lewis, Penn Manor

9/22 to 9/25

03 – Denny Owens, Pope John Paul II

11/03 to 11/05

02 – Xander Kolk, Manheim Central

10/06 to 10/08

02 – Johnny Kauffman, Honesdale

11/03 to 11/05

02 – Colden Bloom, Southern Columbia

9/29 to 10/01

01 – Lucas Wetzel, Shikellamy

8/26 to 8/27

01 – Jaiden Miles, Penn Wood

9/01 to 9/03

01 – Carson Miller, Littlestown

10/27 to 10/29

00 – Zach Zollers, Spring-Ford

9/29 to 10/01

00 – Nick Miscavage, Crestwood

9/22 to 9/25

00 – Nazhier Booker, Pottstown

9/16 to 9/18

00 – Nathan Pashley, Exeter

9/08 to 9/10

00 – Liam Carroll, Berwick Area

10/06 to 10/08

00 – Justin Kalitsnik, Delaware Valley

8/26 to 8/27

00 – Jordan Martin, Penn Manor

8/26 to 8/27

00 – James Jimenez, Western Wayne

10/06 to 10/08

00 – Jacob Stelluti, Schuylkill Valley

9/16 to 9/18

00 – Griffin Huffman, Cumberland Valley

10/13 to 10/15

00 – Genuine Stutzman, Exeter

9/22 to 9/25

00 – Dylan Pacheco, Catasauqua

9/16 to 9/18

00 – Brody Gebhard, Hempfield

9/16 to 9/18

00 – Brian Williams, Hempfield

9/16 to 9/18

Interception returns for touchdowns

Date

100 – Colton Hegener, Lancaster Catholic

9/22 to 9/25

100 – Kivaleon Clark, Penn Wood

10/27 to 10/29

97 – Ian Goodling, West Perry

9/16 to 9/18

97 – Demari Simms, Columbia

8/26 to 8/27

97 – David Warde, York High

9/01 to 9/03

95 – Kooper Peacock, Jersey Shore

10/27 to 10/29

95 – Jaire Rawlinson, Bishop McDevitt

10/06 to 10/08

93 – Carson Trone, South Western

8/26 to 8/27

92 – Shomari Richards, George Washington

10/13 to 10/15

92 – Daron Harris, Chester

10/06 to 10/08

91 – Anderson Louis Juene, Wilson Area

8/26 to 8/27

90 – Saxton Suchanic, Central York

9/08 to 9/10

89 – Gavin Reiking, Exeter

10/13 to 10/15

88 – Ryder Machado, Delaware Valley

9/16 to 9/18

85 – Trae Kater, Shippensburg

8/26 to 8/27

85 – Tahje Atkins, George Washington

10/13 to 10/15

85 – Matt Sklarosky, Crestwood

10/27 to 10/29

85 – Davion Hill, Loyalsock

11/03 to 11/05

84 – Trevor Fuhs, Pennridge

9/16 to 9/18

81 – Matthew Cusatis, Hazleton Area

8/26 to 8/27

79 – Malachi Thomas, Milton Hershey

10/13 to 10/15

78 – Derek Ruiz, Hamburg

9/08 to 9/10

77 – Zyan Herr, Littlestown

9/16 to 9/18

77 – Jacob Fost, Exeter

9/29 to 10/01

75 – Lacota Dippre, Lakeland

10/06 to 10/08

74 – Ryder Machado, Delaware Valley

10/06 to 10/08

74 – Dylan Darville, Emmaus

9/01 to 9/03

72 – Joey Wilkinson, Hanover (3)

9/22 to 9/25

70 – Mason Lyoob Valley View

11/03 to 11/05

70 – Evan Spivey, Germantown Academy

9/22 to 9/25

69 – Xzavier Pusateri, East Stroudsburg South

8/26 to 8/27

66 – Qwynne Seals, Upper Merion

9/01 to 9/03

66 – Magarrin Macke, Northern York

11/03 to 11/05

65 – Dylan Darville, Emmaus

10/27 to 10/29

65 – Avery Robinson, West Philadelphia

9/29 to 10/01

64 – Josh Pierre, Pittston Area

8/26 to 8/27

63 – Ian Rarick, Lehighton

9/16 to 9/18

62 – Gavin Sparks, Kennard-Dale

9/16 to 9/18

61 – Steven Davis, North Schuylkill

9/22 to 9/25

61 – DJ McDermott, Holy Redeemer

9/01 to 9/03

61 – DJ Ceresier, Upper Dublin

10/27 to 10/29

60 – Wes Conover, Methacton

9/22 to 9/25

60 – Aaryn Longenecker, Cocalico

9/29 to 10/01

58 – Gage Patterson, Loyalsock

11/03 to 11/05

55 – Ryder Noel, Delone Catholic

10/06 to 10/08

55 – Owen Chernich, Cedar Crest

10/27 to 10/29

55 – Kris Cruz, Executive Education Academy

10/13 to 10/15

55 – Domo Diaz-Ellis, Columbia

10/06 to 10/08

54 – Jerae Cavanaugh, Academy Park

8/26 to 8/27

54 – Carter Smith, Solanco

10/13 to 10/15

53 – Travis Lilly, Newport

9/22 to 9/25

53 – Riley Moore, North Pocono

11/03 to 11/05

53 – Mason Clark, Wallenpaupack

8/26 to 8/27

52 – Taheed Jewell, Valley View

10/06 to 10/08

51 – Da’Quan McCraw, Steelton-Highspire

10/13 to 10/15

50 – Shomari Richards, George Washington

10/13 to 10/15

50 – Matthew Cusatis, Hazleton Area

10/13 to 10/15

50 – Malachi Santana, Conestoga Valley

10/06 to 10/08

50 – JayJay Jordan, Berks Catholic

8/26 to 8/27

50 – Evan Drum, Pottsville

9/08 to 9/10

50 – Ethan Lear, Berwick Area

9/08 to 9/10

50 – Drew Eisenhower, Wyomissing Area

10/13 to 10/15

50 – Caleb Hicks, Selinsgrove

9/22 to 9/25

48 – Jack Burke, Abington Heights

10/27 to 10/29

46 – Noah Ardestani, Scranton

9/08 to 9/10

46 – Mekhi Harper, Conwell Egan

10/13 to 10/15

46 – Matt Machalik, Palmerton Area

11/03 to 11/05

46 – Jasper Wolf, Midd-West

9/01 to 9/03

46 – Devon Mitchell, Selinsgrove

10/13 to 10/15

45 – Troy Miller, Bethlehem Catholic

8/26 to 8/27

45 – Josh Acker, Lancaster Catholic

9/01 to 9/03

45 – Darrian Holloway, Annville-Cleona

10/27 to 10/29

45 – Brenen Taylor, Canton Area

9/16 to 9/18

45 – Antonio Santangelo, West Chester Rustin

9/08 to 9/10

45 – Andrew Olesh, Southern Lehigh

9/29 to 10/01

44 – Xander Kolk, Manheim Central

9/01 to 9/03

44 – Chase Regan, Bishop McDevitt

9/16 to 9/18

43 – Quinn Dunkleberger, Line Mountain

9/29 to 10/01

43 – Quincy Stewart, Columbia

10/06 to 10/08

43 – Peyton Rearick, Milton Area

10/27 to 10/29

43 – Chase Pensyl, Shamokin

9/29 to 10/01

42 – Samual Soderman, The Hill School

10/06 to 10/08

42 – Erskine Wilson, Chichester

9/16 to 9/18

42 – Danny Ecker, Jenkintown

9/01 to 9/03

42 – Daniel Browning, Tunkhannock

10/13 to 10/15

41 – Nate Ricciardi, Great Valley

10/06 to 10/08

40 – Cyllel Rose, Old Forge

10/27 to 10/29

39 – Lucas Tirpak, Dallas

10/13 to 10/15

39 – L.J. Lee, Loyalsock

9/29 to 10/01

38 – Davion Hill, Loyalsock

10/13 to 10/15

37 – TJ Cadden, Episcopal Academy

9/16 to 9/18

35 – Tejay Allen, Pottsville

10/13 to 10/15

35 – James Martin, Jenkintown

9/01 to 9/03

35 – Idriz Ahmetovic, New Oxford

9/22 to 9/25

35 – Bucky Grayston, Sun Valley

10/06 to 10/08

35 – Brandon Anthony, Bristol

9/16 to 9/18

34 – Jonathan Osman, Penn Manor

10/06 to 10/08

34 – Aden Herr, Solanco

9/01 to 9/03

33 – Ian Guyer, Kennett

9/16 to 9/18

33 – Carter Vaughn, Central York

10/06 to 10/08

32 – Zion Rolon, Cedar Crest

10/27 to 10/29

32 – Raytel Bryant, Harrisburg

9/01 to 9/03

32 – Hunter Aquino, Academy of the New Church

10/27 to 10/29

32 – Donte London, Coatesville

9/22 to 9/25

31 – Peyton Rearick, Milton Area

10/06 to 10/08

31 – Noah Rohrer, Donegal

9/08 to 9/10

31 – Lukę Janiszewski, Western Wayne

9/16 to 9/18

31 – Luke Horton, Athens

11/03 to 11/05

31 – Kooper Peacock, Jersey Shore

9/22 to 9/25

31 – Jalliw Ferrer, Valley View

9/22 to 9/25

31 – Chris Kerns, Souderton

8/26 to 8/27

31 – Caleb Hageman, Souderton

9/16 to 9/18

30 – Nolan Lobb, Nazareth Area

9/16 to 9/18

30 – Moises Gonzalez, Northern Lebanon

10/13 to 10/15

30 – Jonathan Osman, Penn Manor

9/22 to 9/25

30 – Czion Brickle, Fleetwood

9/29 to 10/01

30 – Andrew Olesh, Southern Lehigh

10/06 to 10/08

27 – Noah Roasahc, Jim Thorpe

9/29 to 10/01

27 – Mick O’Malley, Scranton Prep

9/08 to 9/10

27 – LaFennis Mays, Chester

9/08 to 9/10

27 – Damon Ogden, South Western

9/16 to 9/18

27 – Colin Benoist, East Pennsboro

8/26 to 8/27

26 – Riley Delp, Pottsgrove

10/06 to 10/08

26 – Mason Miller, Owen J. Roberts

10/27 to 10/29

25 – Wiliam Marcy, Susquehanna (2)

8/26 to 8/27

25 – Lucas Palange, Exeter

9/29 to 10/01

25 – Izzy Ramos-Dobbins, Bethlehem Catholic

9/01 to 9/03

25 – Gavin Sparks, Kennard-Dale

9/16 to 9/18

25 – Drayton Saunders, Steelton-Highspire

10/06 to 10/08

25 – Branson Eyer, Muncy

9/29 to 10/01

24 – Gavin Sparks, Kennard-Dale

9/22 to 9/25

24 – Brent Parnell, Northwest Area

9/29 to 10/01

24 – Boyd Skarbeck, Pope John Paul II

9/22 to 9/25

23 – Deyvid Palepale, Hempfield

9/29 to 10/01

23 – Carter Raup, Danville

9/08 to 9/10

22 – Trevor Dosenbach, Avon Grove

9/22 to 9/25

22 – Rocco Daugherty, Manheim Central

8/26 to 8/27

22 – Kyle Guarino, Western Wayne

9/29 to 10/01

22 – Jamaire Harden, Williamsport

9/29 to 10/01

22 – Blake Weaver, Garden Spot

9/01 to 9/03

20 – Quin Michaels, Lewisburg

10/27 to 10/29

20 – Michi Winters, JP McCaskey

9/16 to 9/18

20 – Evan Schriver, New Oxford

10/27 to 10/29

20 – Drexton Frank, Lampeter-Strasburg

9/29 to 10/01

19 – Josh Hilpp, Crestwood

10/13 to 10/15

19 – Elias Ernst, New Oxford

10/27 to 10/29

19 – Brad Hockenberry, West Perry

11/03 to 11/05

19 – Bamm Appleby, Steelton-Highspire

10/06 to 10/08

17 – Matt D’Amico, Unionville

9/22 to 9/25

17 – Jalen Fletcher, Bethlehem Freedom

9/16 to 9/18

17 – Hayden Klimm, Kennard-Dale

9/16 to 9/18

16 – Cameron Connelly, Annville-Cleona

9/01 to 9/03

15 – Rowan Slabinski, Berwick Area

9/29 to 10/01

15 – Ross Eyer, Muncy

9/29 to 10/01

15 – Hunter Gmiter, Northwest Area

9/01 to 9/03

15 – Cole Lazorick, Jim Thorpe

9/29 to 10/01

13 – Nolan McGettigan, Jenkintown

9/01 to 9/03

11 – Kooper Peacock, Jersey Shore

9/22 to 9/25

11 – Braden Reed, Pope John Paul II

9/22 to 9/25

06 – Takiyah Lynch, Coatesville

9/29 to 10/01

06 – Paul Higgins, Riverside

9/16 to 9/18

06 – Matthew Benzing, South Western

10/13 to 10/15

04 – Aidan Ritter, Upper Dauphin

10/13 to 10/15

Blocked punts for touchdowns

Date

48 – Owen Kitsch, Fleetwood

10/06 to 10/08

46 – Daniel Lucykanish, Palmerton Area

9/01 to 9/03

38 – Luke Stevenosky, Minersville

9/08 to 9/10

37 – LucasTirpak, Dallas

11/03 to 11/05

33 – Nasir Ruppert, Central York

10/13 to 10/15

20 – Logan Cammauf, Schuylkill Valley

9/16 to 9/18

20 – Glenn Romberger, Athens (2 blocked punts)

9/29 to 10/01

19 – Michael Gelatko,Marian Catholic (Jesse Rodino blocked the punt)

9/16 to 9/18

15 – Donato Stepney, Scranton

11/03 to 11/05

15 – Bradley Bibalo, Honesdale (Jeffry Delgado blocked punt)

9/01 to 9/03

10 – Lincoln Diehl, Danville

9/01 to 9/03

10 – Ethan Grove, Newport

9/22 to 9/25

07 – Tate Sechrist, Jersey Shore

11/03 to 11/05

06 – Rocco Daugherty, Manheim Central

8/26 to 8/27

02 – Thomas Barely, Northwest Area

9/29 to 10/01

02 – Landon Steele, Daniel Boone

10/13 to 10/15

01 – Aidan Colleran, Scranton Prep

9/29 to 10/01

00 – Nick Miscavage, Crestwood

10/13 to 10/15

00 – Makih Cooper, Wilson (3)

9/16 to 9/18

00 – Cavin King, Executive Education Academy

10/13 to 10/15

Blocked field goals for touchdowns

Date

91 – Kellen Murphy, Lancaster Catholic

8/26 to 8/27

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David