The Coaches Academy Clinic
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

2018 EasternPAFootball.com Saturday (10/13) Master Schedule list

Written by: on Saturday, October 13th, 2018. Follow David Mika on Twitter.

 

District 1

Valley Forge Military Academy (2-4) @ Lower Moreland (0-5) 12:00 PM
Interboro (2-5) @ Chichester (3-3) 01:00 PM
Lansdale Catholic (2-4) @ Bishop McDevitt (5-2) 01:00 PM  Notes: @ Springfield Montco
Methacton (1-6) @ Norristown (1-6) 01:00 PM
Neshaminy (4-3) @ Bensalem (0-7) 01:00 PM
Springfield-Delco (5-2) @ Lower Merion (1-6) 01:00 PM

 

District 2

Carbondale Area (1-6) @ Holy Cross (2-5) 01:00 PM
Kiski School (2-0) @ Wyoming Seminary (2-3) 01:00 PM
Wyoming Area (7-0) @ Holy Redeemer (0-7) 01:00 PM
Wyoming Valley West (4-3) @ Abington Heights (1-6) 01:00 PM
Mid Valley (1-6) @ Wilkes-Barre Meyers (4-3) 07:00 PM
Susquehanna Community (4-3) @ Dunmore (5-2) 07:00 PM

 

District 3

Bermudian Springs (4-3) @ York County School of Technology (0-7) 01:00 PM
Governor Mifflin (4-3) @ Lower Dauphin (1-6) 01:00 PM  Notes: at Milton Hershey
Trinity (0-7) @ Middletown Area (6-1) 02:00 PM  Notes: Homecoming

 

District 4

Cowanesque Valley (0-7) @ Sayre (3-4) 07:00 PM

 

District 11

Pleasant Valley (1-6) @ Pocono Mountain West (2-5) 12:00 PM  Notes: Homecoming
Palmerton Area (2-5) @ Wilson Area (0-7) 01:30 PM

 

District 12

Imhotep Charter School (4-2) @ Frankford (2-5) 12:00 PM
Father Judge (1-5) @ Roman Catholic (0-6) 01:00 PM  Notes: @ Northwest Supersite
Lansdale Catholic (2-4) @ Bishop McDevitt (5-2) 01:00 PM  Notes: @ Springfield Montco
LaSalle College HS (2-4) @ Archbishop Ryan (6-1) 01:00 PM  Notes: @ George Washington HS
Saint Joseph’s Prep (4-0) @ Archbishop Wood (4-2) 01:00 PM  Notes: @ William Tennent
Boys Latin of Philadelphia Charter School (5-0) @ Kipp-DuBois Collegiate Academy (1-6) 02:00 PM  Notes: at Simon Gratz Supersite
Cardinal O’Hara (4-2) @ Neumann-Goretti (1-3) 06:00 PM  Notes: @ South Philadelphia Supersite
South Philadelphia (2-4) @ Benjamin Franklin (3-3) 06:00 PM  Notes: at Simon Gratz Supersite

 

Non-PIAA

Kiski School (2-0) @ Wyoming Seminary (2-3) 01:00 PM
Saint Andrews (DE) @ Academy of the New Church (6-0) 01:00 PM
Haverford School (3-2) @ Germantown Academy (5-0) 02:00 PM
Hun School (NJ) @ Hill School (0-5) 02:00 PM

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David