2019 Team Previews
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

2019 District 1 Scrimmages

Written by: on Tuesday, August 13th, 2019. Follow David Mika on Twitter.

 

All dates, times are subject to change. Please check with your school.

2019-08-17
Academy Park @ Ridley 10:00 AM
Archbishop Carroll @ Penn Wood 10:00 AM
Bishop McDevitt @ Springfield-Montco 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage with New Hope-Solebury
Boyertown @ Daniel Boone 10:00 AM
Central Bucks East @ Bethlehem Freedom 10:00 AM
Central Bucks West @ Pennsbury 10:00 AM
Council Rock South @ Conwell-Egan Catholic 10:00 AM
Dobbins Randolph Vo-Tech @ Lower Moreland 10:00 AM
Downingtown East @ Garnet Valley 10:00 AM
Emmaus @ Downingtown West 10:00 AM
Frankford @ Wissahickon 10:00 AM
Great Valley @ Springfield-Delco 10:00 AM
Harriton @ Upper Moreland 10:00 AM
Interboro @ Upper Darby 10:00 AM
J.P. McCaskey @ Oxford Area 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage with West Catholic
John Bartram @ Hatboro-Horsham 10:00 AM
Kennett @ Marple-Newtown 10:00 AM
La Salle College HS @ Neshaminy 10:00 AM
Lower Merion @ Methacton 10:00 AM
Neumann-Goretti @ Lower Merion 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage with Methacton
New Hope Solebury @ Springfield-Montco 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage with Bishop McDevitt (12)
Norristown @ Haverford High 10:00 AM
North Penn @ Central Dauphin 10:00 AM
Owen J. Roberts @ Radnor 10:00 AM
Penncrest @ Chichester 10:00 AM
Pennridge @ Abington 10:00 AM
Perkiomen Valley @ Pottsgrove 10:00 AM
Phoenixville @ West Chester Henderson 10:00 AM
Plymouth-Whitemarsh @ Council Rock North 10:00 AM
Pottstown Area @ Palisades 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage vs. William Allen
Roman Catholic @ Bishop Shanahan 10:00 AM
Southern Lehigh @ Quakertown Community 10:00 AM
Spring-Ford @ West Chester Rustin 10:00 AM
Sun Valley @ Upper Merion 10:00 AM
Twin Valley @ Avon Grove 10:00 AM
Unionville @ Conestoga 10:00 AM
Upper Dublin @ Souderton Area 10:00 AM
Wayne Hills (NJ) @ Central Bucks South 10:00 AM
West Catholic @ Oxford Area 10:00 AM  Notes: Tri-Scrimmage with JP McCaskey
West Chester East @ Strath Haven 10:00 AM
Wilson Area @ Upper Perkiomen 10:00 AM
Cardinal O’Hara @ Chester 10:30 AM
Jenkintown @ Pequea Valley 10:30 AM
Bonner-Prendie @ Pope John Paul II 11:00 AM
Cheltenham @ William Tennent 11:00 AM
Northeast @ Harry S. Truman 11:00 AM
Simon Gratz @ Bensalem 11:00 AM
Kipp-DuBois Collegiate Academy @ Lansdale Catholic 12:00 PM
Coatesville @ Easton Area 07:00 PM

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David