The Coaches Academy Clinic
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

Week 4: District 1 Master Schedule List

Written by: on Tuesday, September 16th, 2014. Follow David Mika on Twitter.

 

2014-09-19
Bishop McDevitt (12) (1-2) @ Jenkintown (2-1) 04:00 PM
Abington (3-0) @ Neshaminy (1-2) 07:00 PM
Bensalem (0-3) @ Central Bucks South (2-1) 07:00 PM
Boyertown (1-2) @ Spring-Ford (1-2) 07:00 PM
Central Bucks East (1-2) @ Council Rock North (2-1) 07:00 PM
Cheltenham (1-2) @ Upper Dublin (2-1) 07:00 PM
Chester (1-2) @ Bonner-Prendie (3-0) 07:00 PM
Chichester (2-1) @ Radnor (2-1) 07:00 PM
Coatesville (3-0) @ Avon Grove (0-3) 07:00 PM
Council Rock South (1-2) @ Harry S. Truman (2-1) 07:00 PM
Downingtown East (2-1) @ West Chester Rustin (3-0) 07:00 PM
Great Valley (3-0) @ Octorara Area (2-1) 07:00 PM
Harriton (0-3) @ Upper Darby (1-2) 07:00 PM
HD Woodson (DC) @ Glen Mills (1-2) 07:00 PM
Marple-Newtown (2-1) @ Ridley (1-2) 07:00 PM
Oxford Area (0-3) @ Kennett (1-2) 07:00 PM
Penncrest (1-2) @ Conestoga (3-0) 07:00 PM
Pennington School (NJ) @ Morrisville (0-3) 07:00 PM
Pennsbury (3-0) @ Souderton Area (2-1) 07:00 PM
Perkiomen Valley (2-1) @ Owen J. Roberts (1-2) 07:00 PM
Pope John Paul II (1-2) @ Upper Perkiomen (0-3) 07:00 PM
Springfield-Delco (3-0) @ Haverford High (2-1) 07:00 PM
Springfield-Montco (2-1) @ Wissahickon (1-2) 07:00 PM
Strath Haven (1-2) @ Garnet Valley (2-1) 07:00 PM
Sun Valley (1-2) @ Unionville (2-1) 07:00 PM
Upper Merion (0-3) @ Plymouth-Whitemarsh (1-2) 07:00 PM
Upper Moreland (3-0) @ Hatboro-Horsham (0-3) 07:00 PM
Valley Forge Military Academy (2-1) @ New Hope Solebury (2-1) 07:00 PM
West Chester Henderson (2-1) @ Downingtown West (3-0) 07:00 PM
William Tennent (2-1) @ Quakertown Community (3-0) 07:00 PM
Pennridge (3-0) @ North Penn (1-2) 07:30 PM
William Penn Charter (3-0) @ Interboro (0-3) 07:30 PM

2014-09-20
Archbishop Carroll (1-2) @ Penn Wood (0-3) 11:00 AM
Central Bucks West (1-2) @ Norristown (2-1) 01:00 PM
Phoenixville (0-3) @ Pottstown Area (1-2) 01:00 PM
Pottsgrove (2-1) @ Methacton (1-2) 01:00 PM
West Chester East (2-1) @ Bishop Shanahan (3-0) 01:00 PM
Academy of the New Church (2-0) @ Lower Moreland (0-3) 01:30 PM
Kensington (1-2) @ Lower Merion (0-3) 02:00 PM
Academy Park (2-1) @ Lansdale Catholic (1-2) 07:00 PM
Bristol (3-0) @ Delaware County Christian School (1-1) 07:00 PM

Click here for Master Schedule List

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David