The Coaches Academy Clinic
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

Top Statewide Offensive Performers thru Nov. 13th

Written by: on Friday, November 18th, 2016. Follow David Mika on Twitter.

 
Week 0   Aug. 26-28 : Week 1 Sept. 1-4 : Week 2 Sept. 8-11
Week 3 Sept. 15-18 : Week 4 Sept. 22-25 : Week 5 Sept.29 – Oct. 2nd
Week 6 Oct. 6-9 : Week 7 Oct. 13-16 : Week 8 Oct. 20-23
Week 9 Oct. 27-30 : Week 10 Nov. 4-6 : Week 11 11-13
All-Purpose Yards (400-yards or more) Week
653 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 4
586 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 0
513 – Mahmud Dioubate, John Bartram Week 6
495 – Darius Wise, Beaver Area Week 4
479 – Jake Cirillo, East Stroudsburg South Week 7
470 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 1
461 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 5
448 – Daunte Martin, Mount Union Week 4
441 – Bill Williams, Camp Hill Week 9
422 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 10
419 – Luke Emge, Manheim Township Week 10
419 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 1
418 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 2
411 – Anthony Paoletti, Marple Newtown Week 4
400 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 2
Passing (300-yards or more)
530 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 0
464 – Brady Walker, Gateway Week 10
462 – Jake Cirillo, East Stroudsburg South Week 7
450 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 4
448 – Kenny Robinson, Imani Christian Week 7
446 – Kenny Robinson, Imani Christian Week 9
427 – Brady Doubt, Sto-Rox Week 2
424 – yards, Matt Miller, Dubois Week 10
424 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 2
415 – Noah Reisenauer, Cambridge Springs Week 2
407 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 9
397 – Max DeVinney, Pine Richland Week 11
392 – Drew Saxton, South Fayette Week 4
389 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 1
384 – Max Divinney, Pine-Richland Week 8
381 – Dalton Simonelli, Avella Week 3
377 – Kyle Geiser, Downingtown West Week 0
376 – Anthony Paoletti, Marple Newtown Week 4
369 – Matt Miller, Dubois Week 3
367 – Phil Jurkovec, Pine Richland Week 2
365 – James Stocker, Mt Lebanon Week 10
365 – Dominic Salinetro, West Perry Week 8
364 – Justin Sliwoski, Hempfield Week 4
363 – Cam Tarrant, Penn Hills Week 3
362 – Matt Miller, Dubois Week 9
362 – Ian Pollock, North Star Week 9
359 – Zakee Sailsman, Lebanon Week 8
354 – Todd Shelley, Lampeter-Strasburg Week 9
351 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 1
348 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 5
347 – Bruce Lauletta, Downingtown East Week 5
344 – Noah Heimbaugh, Newport Week 1
344 – Matt Miller, Dubois Week 7
344 – JP McComb, Sharon Week 7
341 – Rob Geiss, Great Valley Week 1
340 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 6
339 – Zakee Sailsman, Lebanon Week 10
337 – Ryan Shope, Altoona Week 3
336 – Todd Shelley, Lampeter-Strasburg Week 8
335 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 5
335 – Logan Edmond, Southern Lehigh Week 2
335 – Braden Paulinellie, DuBois Week 1
334 – Matt Cavallaro, Delaware Valley Week 3
334 – Brendan Makray, Clarion-Limestone Week 9
334 – Chris Pierce, Frazier Week 1
331 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 11
330 – Matt Miller, Dubois Week 8
329 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 1
329 – Reece Udinski, North Penn (1) Week 11
328 – George Martin, Ringgold Week 7
328 -Justin Sliwoski, Hempfield Week 2
327 – Mahmud Dioubate, John Bartram Week 6
327 – Kyle Fitzroy, Apollo-Ridge Week 9
327 – Kameron Patterson, Grove City Week 4
325 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 2
324 – Justin Horn, Upper Dublin Week 1
324 – Jordan Castelli, Canon-Mac Week 6
324 –   Luke Thomas, Indiana Week 1
323 – Cole Konieczka, Moon Week 7
321 – Brady Walker, Gateway Week 9
321 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 1
319 – Eric Wilson, Sto-Rox Week 5
319 – Eric Harris, Carlisle Week 10
319 – Brycen Mussina, Montoursville Week 8
317 – Jacob Brooks, Girard Week 2
317 – Cole DeFranco, Notre Dame GP Week 11
316 – Zakee Sailsman, Lebanon Week 4
316 – Drew Saxton, South Fayette Week 5
315 – Tommy Toal, Haverford School Week 9
315 – Reece Udinski, North Penn (1) Week 2
315 – Brandon Keyes, Pleasant Valley Week 6
315 – Cody Scherer, Lehighton * School Record Week 0
313 – Dom Eisaman, Greensburg Central Catholic Week 9
313 – Brock Dieter, Norwin Week 7
311 – Kameron Patterson, Grove City Week 6
311 – Kameron Patterson, Grove City Week 7
311 – Isaac Rumery, Clearfield Week 2
310 – Carter VanScyoc, Shippensburg Week 3
309 – James Stocker, Mt Lebanon Week 2
308 – Rob Geiss, Great Valley Week 3
306 – Noah Heimbaugh, Newport Week 8
306 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 8
305 – Travis Stefanik, Nazareth Area Week 7
305 – Cole Defranco, Notre Dame GP Week 0
304 – Johnny Yester, Mt. Pleasant Week 1
303 – Logan Hauck, Chestnut Ridge Week 11
303 – Brendan Makray, Clarion-Limestone Week 3
302 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 7
302 – Andrew Brett, Catasauqua Week 1
300 – Michael Trent, Brentwood Week 11
300 – Brady Walker, Gateway Week 3
Rushing (200-yards or more)
492 – Zane Dudek, Armstrong Week 5
402 – Darius Wise, Beaver Area Week 4
389 – Cody Simanski, Windber Week 9
388 – Dylan Rush, Mapletown Week 3
370 – Joseph Headlee, Jefferson-Morgan Week 5
360 – Rahsul Faison, Pottsgrove Week 10
356 – Zane Dudek, Armstrong Week 3
350 – Bill Williams, Camp Hill Week 9
346 – Zane Dudek, Armstrong Week 6
344 – Braxton Chapman, Farrell Week 2
340 – Ethan Laird, General McLane Week 1
336 – Darryl Davis-McNeil, Abington Week 6
333 – Joey Koroly, Trinity Week 3
333 – Isaiah Gillette, Conneaut Week 7
331 – Isaiah Manning, Meadville Week 7
327 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 10
326 – Zac Fernandez, Malvern Prep Week 10
325 – Lance Blass, Crestwood Week 7
324 – Aaron Young, Coatesville Week 4
321 – Nick Stewart, Curwensville Week 1
314 – Keyshaan Husband, Central Tech Week 0
310 – Gidian Green, South Williamsport Week 3
308 – Chandler Turner, Karns City Week 6
305 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 9
304 – Thomas Melchiorre, East Stroudsburg North Week 2
304 – Nick Stewart, Curwensville Week 8
303 – Reggie Adams, Biglerville Week 1
303 – Geavonie Love, South Fayette Week 6
301 – Mike Mitchell, Pleasant Valley Week 5
301 – Malik Twyman, Haverford School Week 5
301 – Zane Dudek, Armstrong Week 2
296 – Lionel Deanes, Seton-LaSalle Week 7
293 – Mario Latronica, North Catholic Week 5
290 – Canyon Eells, Greenville Week 1
289 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 6
289 – Kyle Mattison, Academy of the New Church Week 8
288 – Rahsul Faison, Pottsgrove Week 2
287 – Lionel Deanes, Seton LaSalle Week 1
286 – Bryan Malone, Boiling Springs Week 10
285 – Iggy Reynoso, Wilson (3) Week 11
284 – Braxton Chapman, Farrell Week 7
283 – Tristan Reed, Cameron County Week 7
283 – Ian Valentine, Westmont Week 0
276 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 9
275 – Tamon Brown, West Scranton Week 5
275 – D’Andre Swift, St. Joseph’s Prep Week 8
274 – Zane Dudek, Armstrong Week 0
273 – Jake Anderson, Northwest Area Week 9
272 – Zach Petiet, Saucon Valley Week 8
272 – Saivaughn Vass, Bangor Week 6
272 – Jamaal Brome, Stroudsburg Week 2
272 – Darry Davis-McNeil, Abington Week 7
271 – Darryl Davis-McNeil, Abington Week 4
270 – Logan Sterner, Pen Argyl Week 7
270 – Jordan Kempka, Hempfield Week 7
270 – Jake Murawski, Moshannon Valley Week 8
270 – Zane Dudek, Armstrong Week 1
269 – Dylan Rabuck, Williams Valley Week 4
267 – Isaiah Manning, Meadville Week 11
265 – Tyler Barone, Iroquois Week 5
265 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 9
265 – Lubens Myers, Emmaus Week 7
265 – Lamont Wade, Clairton Week 7
265 – Daunte Martin, Mount Union Week 4
265 – Brandon Belfonti, Northern Lehigh Week 2
264 – Marlon Weathers, Marple-Newtown Week 9
263 – Brendan Shaffer, Lower Dauphin Week 8
262 – Zack Helsley, Mercyhurst Week 6
262 – Kei-Shon Graham, Philadelphia Central Week 8
262 – Brendan Shaffer, Lower Dauphin Week 10
261 – Brock Adams, Dubois Week 7
260 – Lionel Deanes, Seton-Lasalle Week 3
260 – Jaelen Thompson, Middletown Week 4
259 – Jaye McNeil, Archbishop Ryan Week 1
259 – Eric Jeffries, Nanticoke Week 8
259 – Bryan Milligan, Canon-McMillan Week 7
258 – Logan Sterner, Pen Argyl Week 2
257 – Gabe Tilford, Shikellamy Week 7
256 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 0
255 – Dylan Rush, Mapletown Week 6
254 – Thomas Melchiorre, East Stroudsburg North Week 8
254 – Robert Besser, Sharpsville Week 11
254 – Joey Koroly, Trinity Week 5
254 – Erik DeLong, Kane Week 9
254 – Dashaun Peterson, Bethlehem Freedom Week 6
253 – Matt Garcia, Phoenixville Week 9
253 – Ignacion Reynoso, Wilson (3) Week 7
253 – Dylan Rush, Mapletown Week 4
252 – Zach Jayne, Athens Week 7
250 – Chuck Carr, Hickory Week 3
250 – Brady Corkin, Titusville Week 6
249 – Janssen Wilborn, Wilkes-Barre Meyers Week 3
248 – Zane Dudek, Armstrong Week 7
248 – Jarvai Flowers, Steelton-Highspire Week 6
247 – Noah Wood, Quakertown Week 3
247 – Matt Geiger, Bishop McDevitt (3) Week 11
247 – Lamont Wade, Clairton Week 6
247 – Garrett Reinke, Mars Week 9
246 – Kyle Zampogna, Girard Week 3
243 – Zach Petiet, Saucon Valley Week 7
243 – Tyshaun Pollard, Central Dauphin East Week 8
243 – Joey Koroly, Trinity Week 4
242 – Zane Dudek, Armstrong Week 9
242 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 9
242 – Erik DeLong, Kane Week 5
242 – David Sabulsky, Twin Valley Week 8
242 – Anu Johnson, Northeastern Week 3
241- Onasis Neely, East Pennsboro Week 2
241 – Major Jordan, North Schuylkill Week 10
241 – Lionel Deanes, Seton-LaSalle Week 4
240 – Ben Sowinski, Springdale Week 4
240 – AJ Crider, South Side Week 1
239-Howie Reid, West Mifflin Week 2
239 – Evan Quinn, Windber Week 5
238 – Matt Garcia, Phoenixville Week 4
238 – Brady Beckner, Waynesboro Week 10
238 – John Eakin, Bradford Week 0
237 – Zane Dudek, Armstrong Week 8
237 – Micah Morris, Fox Chapel Week 8
237 – Dustin Shoaf, Yough Week 5
237 – Anthony Crider, South Side Beaver Week 6
237 – Alex Hoenstine, Central Week 8
237 – Dustin Shoaf, Yough Week 5
236-Journey Brown, Meadville Week 2
236 – Peterson Pierre, Frankford Week 9
236 – Jordan Kempka, Hempfield Week 6
235 – Gideon Green, South Williamsport Week 7
235 – Darnell Farrell, Allentown Central Catholic Week 3
235 – Trent Hilkert, Danville Week 0
234 – Treyson, Potts, Williamsport Week 3
234 – Matt Garcia, Phoenixville Week 3
234 – Kyle Lasher, Dunmore Week 9
234 – Dylan Rabuck, Williams Valley Week 11
233 – Chris Thomas, Interboro Week 0
231 – Dylan Rabuck, Williams Valley Week 9
230 – Luke Strauss, Southern Lehigh Week 5
230 – Khalil Smith, Serra Catholic Week 7
230 – Justin Johnson, Red Land Week 7
230 – Journey Brown, Meadville Week 6
229 – Quinton Hill, Thomas Jefferson Week 5
229 – Jared Cooper, West Chester East Week 6
228 – Mike Macefe, Clarion-Limestone Week 9
228 – Khalil Smith, Serra Catholic Week 3
228 – Chuck Carr, Hickory Week 6
227 – Jay Barreto, Manheim Central Week 4
227 – Chuck Carr, Hickory Week 0
226 – Richie Zahodnick, North Shuylkill Week 4
226 – Erik DeLong, Kane Week 2
225 – Logan Cywinski, Tunkhannock Week 2
225 – Lamont Wade, Clairton Week 11
224 – Tylor Belles, Sayre Week 6
224 – Treyson Potts, Williamsport Week 1
224 – Onasis Neely, East Pennsboro Week 8
224 – Jacob Cole, Wilkes-Barre Coughlin Week 8
224 – Ethan Laird, General McLane Week 9
224 – Clayton Halmi, Fairview Week 2
223 – Nick Stewart, Curwensville Week 0
221-Dylan Rush, Mapletown Week 2
221- Jared Cooper, West Chester East Week 4
221 – Jared Hanas, Fairwiew Week 9
221 – Cole Booth, Berlin Brothersvalley Week 0
220 – Tyler Balega, Derry Week 10
220 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 3
220 – Ross Greece, Kiski Area Week 3
220 – Logan Bachman, Kutztown Week 4
220 – Lionel Deanes, Seton-LaSalle Week 6
220 – Jake Anderon, Northwest Area Week 4
220 – Garrett Campbell, Selinsgrove Week 2
220 – Cy Babcanec, Lakeland Week 6
220 – Colton Rapp, Clarion Week 8
220 – Alex Hoenstine, Central Week 7
219 – Tylor Belles, Sayre Week 5
219 – Ethan Maenza, North Allegheny Week 5
219 – DeWayne Murray, Steel Valley Week 9
219 – Clayton Halmi, Fairview Week 6
219 – Chris Thomas, Interboro Week 8
218 – Tyler Barone, Iroquois Week 10
218 – Treyson Potts, Williamsport Week 4
218 – Noah Alex, North East Week 5
218 – Clark Jackson, Troy Area Week 1
218 – Donnie Pattison, Bradford Week 2
217 – Reggie Adams, Biglerville Week 8
217 – Mike Mitchell, Pleasant Valley Week 8
217 – KeiShon Graham, Philadelphia Central Week 5
217 – Isaiah Gillette, Conneaut Week 8
217 – Cam Lutz, Pine Grove Week 8
217 – Chuck Carr, Hickory Week 1
216 – Teegan Hahn, Greensburg Salem Week 6
216 – Ian Border, Huntingdon Week 4
216 – Randy Terry, Bethlehem Catholic Week 0
215 – Mike Macefe, Brookville Week 5
215 – Job Goodman, Wilson Area (11) Week 8
215 – Clayton Halmi, Fairview Week 4
215 – Noah Alex,RB, Northeast Week 0
215 – Noah Alex, North East Week 0
214 – Zack Helsley, Mercyhurst Prep Week 4
214 – Charlie Kusschke, Lake-Lehman Week 3
214 – Lamont Wade, Clairton Week 2
213 – Micah Morris, Fox Chapel Week 7
213 – Job Goodman, Wilson Area (11) Week 4
213 – Jared Kula, Fort Leboeuf Week 8
213 – Edward Saydee, William Penn Charter Week 8
213 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 2
213 – Curtis Robison, Northern York Week 11
213 – Dawson Hughes, Nanticoke Week 0
212 – Rahsul Faison, Pottsgrove Week 1
212 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 5
212 – Justin Neff, Central Mountain Week 5
212 – Darryl Baldwin, Wissahickon Week 1
212 – Clayton Halmi, Fairview Week 3
212 – Bryan Milligan, Canon McMillan Week 9
211 – Kyle Slicker, Wilmington Week 3
211 – Clayton Parrish, West Middlesex Week 5
211 – William Hunter, Olney Charter Week 7
211 – Anthony Sacco, Canon-MacMillon Week 1
210 – Ryan Ripka, Penns Valley Week 9
210 – Ryan Adams, Northern York Week 4
210 – Matt Garcia, Phoenixville Week 6
210 – Kevin Brown, Pum Week 8
210 – Dan Scheib, Tri-Valley Week 3
210 – Cam Lutz, Pine Grove Week 4
209 – Nick Stewart, Curwensville Week 5
209 – Gio Vonne Sanders, Jeannette Week 6
209 – Garrett Campbell, Selinsgrove Week 9
209 – Jagger Hartshorn, Pennridge Week 0
208 – Josiah Quigley, Cumberland Valley Week 3
208 – Eli Goodling, Newport Week 6
208 – David Harvey, Mt. Lebanon Week 8
207 – Jaret Petty, Big Spring Week 5
207 – Colton Rapp, Clarion Week 4
207 – Alex Hoenstine, Central Week 0
206 – Terron Murphy, Bethel Park Week 8
206 – Ricky Morgan, Scranton Prep Week 2
206 – Dylan Rabuck, Williams Valley Week 5
206 – Conor Selinger, Freeport Week 4
206 – Tyler Barone, Iroquois Week 0
205 – Zeek Kershaw, Morrisville Week 1
205 – Tyler Balega, Derry Week 6
205 – Onasis Neely, East Pennsboro Week 1
205 – Micah Morris, Fox Chappel Week 5
205 – Jake Palmer, Cumberland Valley Week 7
205 – Braden St Clair, Portage Week 0
204 – Noah Alex, North East Week 3
204 – Michael Taylor, Tunkhannock Week 1
204 – Matt Craig, North Pocono Week 11
204 – Logan Cywinski, Tunkhannock Week 3
204 – Eli Goodling, Newport Week 8
204 – DeWayne Murray, Steel Valley Week 8
204 – David Harvey, Mount Lebanon Week 9
204 – Clayton Parrish, West Middlesex Week 3
204 – Ian kouba, Rochester Week 1
204 –   Isaiah Manning, Meadville Week 1
203 – Tyler Balega, Derry Week 4
203 – Jordan McAllister, Hamburg Week 7
203 – Garrett Day, Avonworth Week 7
203 – Darius Wise, Beaver Week 3
203 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 4
202 – Leonard Kelley, Dallas Week 8
202 – Ian Border, Huntingdon Week 7
202 – Gideon Green, South Williamsport Week 5
202 – David Harvey, Mt. Lebanon Week 6
202 – Cole Cavanaugh, Loyalsock Township Week 1
202 – Andrew Irwin, Bishop Guilfoyle Week 8
201- Dylan Rabuck, Williams Valley Week 8
201 – Syaire Madden, LaSalle College HS Week 8
201 – Sean Doran, Neshannock Week 10
201 – Ryan Colbertson, Fort Cherry Week 4
201 – Noah Wood, Quakertown Week 11
201 – Matt Garcia, Phoenixville Week 7
201 – Lionel Deanes, Seton LaSalle Week 8
201 – Koby Khan, Souderton Week 8
201 – Evan Quinn, Windber Week 6
201 – Christian Lewis, Farrell Week 4
200 – Tylor Belles, Sayre Week 7
200 – Sy Madden, LaSalle College HS Week 0
200 – Kei-shon Graham, Philadelphia Central Week 10
200 – Isaiah Robinson, Washington Week 8
Receiving (150-yards or more)
291 – Alec Supanick, North Star Week 9
286 – Justin Jaworski, Perkiomen Valley Week 2
271 – Justin Jaworski, Perkiomen Valley Week 1
256 – Raymond Falcone, Pine-Richland Week 6
244 – Nick Hrivnak, Keystone Oaks Week 4
240 – Marlyn Johnson, Wissahickon Week 4
239 – Chad Gaudino, Lampeter-Strasburg Week 9
233 – Todd Sanford, Jersey Shore * School Record Week 0
232 – Keith Kalp, Mt. Pleasant Week 1
231 – Cody Gustafson, Shippensburg Week 6
229 – Kyle Hopson, Dubois Week 3
221 – Kyle Hopson, Dubois Week 8
216 – Ziyon Strickland, Sharon Week 7
215 – Mike Allen, Northgate Week 8
215 – Kyle Hopson, Dubois Week 9
213 – Jordan Mosley, Haverford High Week 3
213 – Troy Holland, LaSalle College HS Week 5
211 – Oleh Manzyk, Neshaminy Week 10
210 – Rahmiere Knight, Canon-Mac Week 6
209 – Garrett Farah, New Castle Week 10
209 – Duane Brown, Apollo-Ridge Week 9
209 – Brendan Gardner, Hughesville Week 6
207 – Duane Brown, Apollo-Ridge Week 4
207 – Dez Boykin, Whitehall Week 3
206 – John Murphy, East Stroudsburg South Week 7
206 – Esky Lopez, Frankford Week 1
203 – Rahmon Hart, Plum Week 4
203 – Amir Austin , Sto-Rox Week 2
202 – Nolan Prevoznik, Kutztown Week 10
202 – Karim Powell, Bethlehem Catholic Week 10
201 – Tom Shea, Montoursville Week 4
199 – Kyle Hopson, Dubois Week 7
199 – Kade Kubicki, Manheim Township Week 1
198 – Quran Powe, Keystone Oaks Week 8
195 – Brady Fidler, Muhlenberg Week 1
191 – Ricky Johns, North Penn (1) Week 11
191 – Dez Boykin, Whitehall Week 6
190 – John Murphy, East Stroudsburg South Week 1
190 – Ben Peternal, Bentworth Week 7
189 – Ryan Hubley, Great Valley Week 1
189 – Dash Dulgerian, Marple Newtown Week 4
187 – Ryan Hubley, Great Valley Week 9
187 – Micah Heichel, Clearfield Week 2
187 – Justin Richardson, Pleasant Valley Week 0
187 –   Nick Henderson, Freedom Week 0
186 – Brian Muckin, Tunkhannock Week 0
185 – Jorden Mosley, Haverford High Week 4
184 – Raymond Falcone, Pine-Richland Week 10
184 – Trevor Cunningham, Northwestern Lehigh * School Record Week 0
183 – Kalen Keathley, Athens Week 7
183 – Dontay Reis, Kipp DuBois Week 11
183 – Jack Young, Mt Lebanon Week 1
180 – Ryan Quinn, Greensburg Central Catholic Week 9
179 – Ray Maze, Kane Week 5
179 – Cameron Hock, Annville-Cleona Week 9
178 – Raymond Hart Jr, Plum Week 5
176 – Darian Street, Bethlehem Liberty Week 1
176 – D’Andre Swift, St. Joseph’s Prep Week 1
176 –   Ziyon Strickland, Sharon Week 0
175 – Noah Gorski, Lake-Lehman Week 5
175 – Justin Richardson, Pleasant Valley Week 2
175 – Cade Fortney, Bellefonte Week 9
173 – Tom Shea, Montoursville Week 8
173 – Kyle Hopson, Dubois Week 4
173 –   Kyle Hopson, Dubois Week 1
172 – Nate Barnes, Carlisle Week 10
172 – Jakob Herres, Easton Area Week 9
172 – Jake Novak, Manheim Central Week 1
172 – Cameron May, West Perry Week 5
171 – Dylan Close, Otto-Eldred Week 9
171 – Cody Gustafson, Shippensburg Week 3
170 – Scott Miller, Fort Cherry Week 3
169 – Nasir Green, Phoenixville Week 4
168 – Tom Shea, Montoursville Week 5
168 – Julian Liaci, Nazareth Area Week 2
167 – Zac Keifer, Nazareth Area Week 6
166 – Justin Gies, Father Judge Week 4
165 – Cameron May, West Perry Week 8
164 – Ryan Hubley, Great Valley Week 4
164 – Justin Richardson, Pleasant Valley Week 7
163 – Ryan Hoff, Indiana Week 3
163 – Raymond Falcone, Pine Richland Week 11
163 – Joe Reisinger, West Perry Week 10
163 – Garrett Geresti, Avella Week 3
163 – Jon Long, Forest Hills Week 0
163 –   Trevor Cunningham, Northwestern Lehigh Week 9
162 –Anthony Dellefemine, Norwin Week 7
162 – Rahmiere Knight, Canon McMillan Week 2
162 – John Frank, Moniteau Week 6
161 – Rece Bender, Manheim Township Week 10
161 – Jaquan Brisker, Gateway Week 8
160 – Marcus Jenkins, OLSH Week 3
159 – Chad Gaudino, Lampeter-Strasburg Week 8
158 – TJ Banks, East Allegheny Week 8
158 – Tanner Hunt, Claysburg-Kimmel Week 0
156 – Stone Scarcelle, Spring-Ford Week 3
156 – Ryan Hubley, Great Valley Week 3
156 – Rahmiere Knight Week 0
155 – Justis Henley, North Penn (1) Week 2
155 – Dylan Knorr, Keystone Oaks Week 9
155 – Devin Turner, South Park Week 4
154 – Jack Young, Mt Lebanon Week 2
154 – Cameron Mathes, Marple Newtown Week 0
153 – Trevor Cunningham, Northwestern Lehigh Week 6
153 – Jake Novak, Manheim Central Week 11
153 – Ajay Sczepkowski, Governor Mifflin Week 10
153 – Kyle Sheets, Conneaut Week 1
152 – Danny Welker, Neshannock Week 11
151 – Ray Falcone, Pine-Richland Week 5
151 – Dylan LeCates, Brockway Week 3
150 – Samuel Fairley, Imani Christian Week 7
150 – Jon Devine, Elizabeth Forward Week 3
150 – Jarrett Inch, Selinsgrove Week 1
150 – Dash Dulgerian, Marple Newtown Week 3
150 – Alex Coll, Bonner-Prendie Week 5
150 – Ray Falcone, Pine-Richland Week 1
Receptions (10 or more)
16 – Kyle Hopson, Dubois Week 7
15 – Kyle Hopson, Dubois Week 9
14 – Cody Gustafson, Shippensburg Week 6
14 – Cameron May, West Perry Week 5
14 – Ben Peternal, Bentworth Week 7
14 – Justin Jaworski, Perkiomen Valley Week 1
13 – Troy Holland, LaSalle College HS Week 5
13 – Josh Burns, Moon Week 7
12 – Tom Shea, Montoursville Week 4
12 – Marlyn Johnson, Wissahickon Week 4
12 – Jack Young, Mt Lebanon Week 2
11 – Mari Wright, Susquehanna Township Week 2
11 – Justin Jaworski, Perkiomen Valley Week 11
11 – Felix Alvarez, William Allen Week 7
11 – Dylan Tashjian, Great Valley Week 11
11 – Dan Cirino, Pope John Paul II Week 6
11 – Chad Gaudino, Lampeter-Strasburg Week 6
11 – Chad Gaudino, Lampeter-Strasburg Week 9
11 – Cameron May, West Perry Week 8
10 – Zac Keifer, Nazareth Area Week 6
10 – Paul Jones, Red Lion Week 11
10 – Louis Rios-Aquino, Lebanon Week 10
10 – Jon Lone, Forest Hills Week 9
10 – John Murphy, East Stroudsburg South Week 6
10 – John Murphy, East Stroudsburg South Week 7
10 – Dez Boykin, Whitehall Week 3
10 – NickDiAndreth, Hempfield Week 2
Team Rushing (400-yards or more)
579 – Meadville Week 11
571 – Karns City Week 6
512 – Nanticoke Week 8
493 – Danville Week 9
483 – Windber Week 9
461 – Purchase line Week 0
459 – Central Tech Week 0
457 – Cumberland Valley Week 4
455 – Erie Central Tech Week 5
453 – Lake-Lehman Week 5
450 – Wilkes-Barre Meyers Week 4
449 – Penn Manor Week 4
444 – Northern Lehigh Week 2
440 – Westmont Week 0
437 – North East (10) Week 5
435 – Carbondale Week 7
434 – Abington Week 7
425 – Meadville Week 0
422 – Pen Argyl Week 7
418 – Berwick Area Week 6
418 – Exeter Week 2
417 – Mid-Valley Week 6
416 – Manheim Central Week 4
415 – Dubois Week 0
414 – Jeannette Week 7
413 – Aliquippa Week 0
412 – Pottsgrove Week 1
412 – Crestwood Week 6
411 – Dallastown Week 2
410 – Portage Week 0
409 – Hempfield (3) Week 10
408 – St. Joseph’s Prep Week 8
407 – Pen Argyl Week 2
406 – Kane Week 0
402 – Moshannon Valley Week 8
400 – Solanco Week 1
400 – Middletown Week 4
Touchdowns (4 or more)
8 – Kyle Myers, West Branch Week 9
8 – Darius Wise, Beaver Area Week 4
7 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 10
7 – Ryan Semyon, Riverside Week 4
7 – Kenny Robinson, Imani Christian Week 9
7 – Jake Cirillo, East Stroudsburg South Week 7
7 – Frank Antuano, Neshannock Week 11
7 – Ethan Maenza, North Allegheny Week 9
7 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 4
7 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 2
7 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 4
7 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 7
7 – D’Andre Swift, St. Joseph’s Prep Week 8
6 – Zane Dudek, Armstrong Week 6
6 – Zane Dudek Week 5
6 – Zach Rosa, Freedom Week 6
6 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 9
6 – Noah Myers, Annville-Cleona Week 9
6 – Matt Cavallaro, Delaware Valley Week 3
6 – Malik Twyman, Haverford School Week 9
6 – Mahmud Dioubate, John Bartram Week 3
6 – Logan Sterner, Pen Argyl Week 5
6 – Landon Henry, Hughesville Week 6
6 – Lamont Wade, Clairton Week 6
6 – Kameron Patterson, Grove City Week 4
6 – Kameron Patterson, Grove City Week 6
6 – John Eakin, Bradford Week 9
6 – Joey Scarabino, Seneca Week 2
6 – Joey Koroly, Trinity Week 3
6 – Jared Kula, Fort LeBoeuf Week 7
6 – Iggy Reynoso, Wilson (3) Week 11
6 – Gio Vonne Sanders, Jeannette Week 6
6 – Ethan Laird, General McLane Week 1
6 – Brandon Keyes, Pleasant Valley Week 6
6 – Austin Wigley, OLSH Week 8
6 – Austin Butler, Latrobe Week 9
6 – Andrew Brett, Catasauqua Week 1
6 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 10
6 – AJ Turner, Grove City Week 2
6 – Aaron Young, Coatesville Week 2
6 – Thomas Melchiorre, East Stroudsburg North Week 0
6 – Noah Heimbaugh, Newport Week 1
6 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 9
6 – Jacob Watts, Scranton Week 0
6 – Casey Boguski, Trinity Week 0
6 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 0
5 – Zane Dudek, Armstrong Week 2
5 – Zakee Sailsman, Lebanon Week 10
5 – Zach Gilbert, Whitehall Week 10
5 – Zach Benedek, Elizabeth Forward Week 3
5 – Yahmir Wilkerson, Harrisburg Week 6
5 – Tyler Kreger, Bellefonte Week 9
5 – Tyler Balega, Derry Week 9
5 – Travis Stefanik, Nazareth Area Week 6
5 – Travis Stefanik, Nazareth Area Week 8
5 – Travis Stefanik, Nazareth Area Week 9
5 – Todd Shelley, Lampeter-Strasburg Week 8
5 – TJ Pergine, Spring-Ford Week 1
5 – TJ Pergine, Spring-Ford Week 8
5 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 2
5 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 11
5 – Spencer Miller, Clarion Week 3
5 – Spencer Miller, Clarion Week 9
5 – Simon Behr, Franklin Regional Week 7
5 – Ross Greece, Kiski Area Week 3
5 – Quinton Hill, Thomas Jefferson Week 5
5 – Phil Jurkovec, Pine Richland Week 2
5 – Onasis Neely, East Pennsboro Week 1
5 – Noah Alex, North East Week 5
5 – Nick Stewart, Curwensville Week 1
5 – Nick Gioia, West Scranton Week 3
5 – Nick Breiner, Tamaqua Week 6
5 – Mikey Fine, Belle Vernon Week 1
5 – Mike Stasko, Palmerton Area Week 3
5 – Mike McCloskey, Clarion Week 4
5 – Mike Macefe, Clarion-Limestone Week 9
5 – Mike Allen, Northgate Week 10
5 – Matt Miller, Dubois Week 3
5 – Matt Lewandowski, Mahanoy Area Week 8
5 – Marcus Williams, Loyalsock Township Week 0
5 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 9
5 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 10
5 – Logan Ruppert, Pen Argyl Week 6
5 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 8
5 – Leonard Wyda, Berwick Area Week 6
5 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 6
5 – Koby Khan, Souderton Week 2
5 – Keyshaan Husband, Central Tech Week 8
5 – Kevin Brown, Plum Week 8
5 – Keonte Lucas, Milton Hershey Week 2
5 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 10
5 – Kavon Mormon, Montour Week 7
5 – Karin Dixon, Overbrook Week 7
5 – Kameron Patterson, Grove City Week 7
5 – Justin Richardson, Pleasant Valley Week 7
5 – JP McComb, Sharon Week 7
5 – JP McComb, Sharon Week 10
5 – Journey Brown, Meadville Week 2
5 – Journey Brown, Meadville Week 5
5 – Jonathan Christopher, Springdale Week 10
5 – John Murphy, East Stroudsburg South Week 7
5 – Jayden Renfrew, Knoch Week 8
5 – Jarrett Tanneyhill, Bellwood-Antis Week 2
5 – Jaret Petty, Big Spring Week 8
5 – Jake Cortes, Penn Trafford Week 9
5 – Jacob Hoyle, Greensburg Salem Week 7
5 – Jack Cook, Seneca Valley Week 8
5 – Jack Cook, Seneca Valley Week 10
5 – Isaiah Gillette, Conneaut Week 7
5 – Ian Kouba, Rochester Week 1
5 – Hunter Miller, Brockway Week 1
5 – Grant Breneman, Cedar Cliff Week 3
5 – Gio Vonne Sanders, McKeesport Week 3
5 – George Martin, Ringgold Week 10
5 – Geno Stone, New Castle Week 11
5 – Geno Pellegrini, Charleroi Week 4
5 – Geno Pellegrini, Charleroi Week 9
5 – Gavyn Barnes, Carlisle Week 10
5 – Garrett Perschy, Palmerton Area Week 8
5 – Garrett Geresti, Avella Week 8
5 – Ethan Persa, Allentown Central Catholic Week 6
5 – Ethan Laird, General McLane Week 2
5 – Ethan Brader, Palisades Week 6
5 – Duane Brown, Apollo-Ridge Week 4
5 – Drew Gunther, Malvern Prep Week 9
5 – Dorian Bowie, Brentwood Week 4
5 – DeWayne Murray, Steel Valley Week 8
5 – Darryl Davis-McNeil, Abington Week 6
5 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 8
5 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 6
5 – Darius Wise, Beaver Week 7
5 – Collin Smith, Ligonier Valley Week 1
5 – Cole DeFranco, Notre Dame GP Week 11
5 – Cody Simanski, Windber Week 9
5 – Cody Lanning, Cambridge Springs Week 5
5 – Clark Jackson, Troy Area Week 1
5 – Chuck Carr, Hickory Week 1
5 – Chuck Carr, Hickory Week 3
5 – Chuck Carr, Hickory Week 5
5 – Chuck Carr, Hickory Week 6
5 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 4
5 – Cam Laffoon, Penn Trafford Week 1
5 – Brendan Mozeleski, Old Forge Week 8
5 – Brendan Keyes, Pleasant Valley Week 3
5 – Braxton Chapman, Farrell Week 2
5 – Brandon Unterkoefler, Exeter Week 10
5 – Brandon Keyes, Pleasant Valley Week 7
5 – Bill Williams, Camp Hill Week 9
5 – Ben Nimeh, Easton Area Week 9
5 – Ashton West, Bermudian Springs Week 1
5 – Anthony Paoletti, Marple Newtown Week 4
5 – Andrew Tobias, Penns Valley Week 2
5 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 2
5 – Alex Hoenstine, Central Week 3
5 – Alex Hoenstine, Central Week 6
5 – Alex Hoenstine, Central Week 7
5 – Aaron Young, Coatesville Week 4
5 – Aaron Austin, Wyoming Valley West Week 1
5 – Robert Geiss, Great Valley Week 9
5 – Justin Horn, Upper Dublin Week 0
5 – Journey Brown, Meadville Week 0
5 – Jon Long, Forest Hills Week 0
5 – Joe Mischler, Cathedral Prep Week 0
5 – Javion Grant, Steelton-Highspire Week 0
5 – Jagger Hartshorn, Pennridge Week 0
5 – Ian Valentine, Claysburg-Kimmel Week 0
5 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 1
5 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 9
5 – Cody Scherer, Lehighton Week 0
5 – Braedon St Clair, Portage Week 0
5 – Brady Corklin, Titusville Week 0
5 – Adam Cecere, Forest Hills Week 0
4 Jake King, Karns City Week 1
4 – Zane Dudek, Armstrong Week 7
4 – Zane Dudek, Armstong Week 0
4 – Zakee Sailsman, Lebanon Week 2
4 – Zack Helsley, Mercyhurst Prep Week 4
4 – Zachary Fiume, Mid Valley Week 5
4 – Zach Pettit, West Greene Week 4
4 – Zach Petiet, Saucon Valley Week 3
4 – Zach Gilbert, Whitehall Week 9
4 – Zac Fernandez, Malvern Prep Week 10
4 – Will Dogba, Neshaminy Week 7
4 – Wes Story, Littlestown Week 10
4 – Wes Storey, Littlestown Week 8
4 – Walter Coles, Pittston Area Week 6
4 – Vincenzo, Ferrari, Lake-Lehman Week 5
4 – Tylor Belles, Sayre Week 3
4 – Tylor Belles, Sayre Week 5
4 – Tylor Belles, Sayre Week 8
4 – Tyler Balega, Derry Week 10
4 – Troy Fisher, PCC Week 3
4 – Troy Fisher, Central Catholic Week 10
4 – Treyson Potts, Williamsport Week 1
4 – Treyson Potts, Williamsport Week 11
4 – Trey Adams, Grove City Week 9
4 – Trevor Cunningham, Northwestern Lehigh Week 9
4 – Trent Hilkert, Danville Week 4
4 – Tommy Toal, Haverford School Week 9
4 – Tom LaMorte, LaSalle College HS Week 1
4 – Todd Shelley, Lampeter-Strasburg Week 11
4 – Todd Sanford, Jersey Shore Week 0
4 – TJ Kpan, Peters Twp. Week 6
4 – Terry Derr, Berks Catholic Week 6
4 – Tayvon Bowers, Bishop McDevitt (3) Week 7
4 – Tayvon Bowers, Bishop McDevitt Week 5
4 – Tamon Brown, West Scranton Week 5
4 – Surron Adams, Northgate Week 3
4 – Surron Adams, Northgate Week 9
4 – Steven Charlemagne, Jenkintown Week 9
4 – Steve Ratigan, Perkiomen School Week 2
4 – Stephen Sturm, Perkiomen Valley Week 1
4 – Spencer Miller, Clarion Week 1
4 – Spencer DeMedal, Wilmington Week 4
4 – Sone Ntoh, Emmaus Week 4
4 – Sone Ntoh, Emmaus Week 3
4 – Simon Behr, Franklin Regional Week 3
4 – Simon Behr, Franklin Regional Week 5
4 – Shamar Campbell, Purchase Line Week 3
4 – Scott Walck, Western Wayne Week 2
4 – Scott Walck, Western Wayne Week 4
4 – Sam Emig, Red Lion Week 1
4 – Saivaughn Vass, Bangor Area Week 8
4 – Ryhan Culberson, Fort Cherry Week 1
4 – Ryhan Culberson, Fort Cherry Week 6
4 – Ryan Adams, Big Spring Week 2
4 – Ryan Adams, Big Spring Week 6
4 – Ross Greece, Kiski Area Week 4
4 – Robert Geiss, Great Valley Week 4
4 – Rob Geiss, Great Valley Week 1
4 – Ricky Ortega, Coatesville Week 6
4 – Ricky Ortega, Coatesville Week 10
4 – Rhyan Culberson, Fort Cherry Week 2
4 – Rhyan Culberson, Fort Cherry Week 3
4 – Rhyan Culberson, Fort Cherry Week 4
4 – Reggie Adams, Biglerville Week 1
4 – Reed Williams, Karns City Week 10
4 – Reed Williams, Kane Week 1
4 – Randy Terry, Bethlehem Catholic Week 4
4 – Rahsul Faison, Pottsgrove Week 10
4 – Quinton Hill, Thomas Jefferson Week 8
4 – Quinn Henry, Wellsboro Week 6
4 – Quinn Henry, Wellsboro Week 9
4 – Quinn Buffington, Camp Hill Week 1
4 – Quinn Buffington, Camp Hill Week 2
4 – Prince Gaye, Carlisle Week 10
4 – Philip Dull, Chestnut Ridge Week 11
4 – Phil Jurkovec, Pine-Richland Week 1
4 – Paris Ford, Steel Valley Week 4
4 – Paris Ford, Steel Valley Week 9
4 – Paris Ford, Steel Valley Week 11
4 – Onasis Neely, East Pennsboro Week 8
4 – Noah Wood, Quakertown Week 11
4 – Noah Hamlin, Clairton Week 3
4 – Noah Hamlin, Clairton Week 10
4 – Noah Allegretta, Shenandoah Valley Week 6
4 – Noah Alex, North East Week 3
4 – Nico Piraino, Lakeland Week 9
4 – Nick Stewart, Curwensville Week 2
4 – Nick Skulski, Bishop Shanahan Week 6
4 – Nick Sarangoulis, Exeter Week 6
4 – Nick Garritano, New Hope-Solebury Week 3
4 – Nick Dillon, North Penn (1) Week 10
4 – Nate Wingard, Union/AC Valley Week 2
4 – Nate Murtha, Interboro Week 8
4 – Mitch Daniel, Notre Dame GP Week 1
4 – Mike Schoenleber, Wissahickon Week 4
4 – Micah Garber, Elizabethtown Week 2
4 – Matt Cavallaro, Delaware Valley Week 7
4 – Mason Jones, Neshaminy Week 0
4 – Mason Jones, Neshaminy Week 10
4 – Mason Jones, Neshaminy Week 6
4 – Mark Conrad, Bishop Guilfoyle Week 4
4 – Marcus Williams, Loyalsock Township Week 1
4 – Marcus Williams, Loyalsock Township Week 7
4 – Manny Quiles, LaSalle College HS Week 3
4 – Maleik Hemingway, Bishop Canevin Week 8
4 – Major Jordan, North Schuylkill Week 10
4 – Luke Thomas, Indiana Week 1
4 – Luke Thomas, Indiana Week 9
4 – Luke Strauss, Southern Lehigh Week 5
4 – Luke Emge, Manheim Township Week 10
4 – Logan Yoder, Tri-Valley Week 6
4 – Logan Sterner, Pen Argyl Week 7
4 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 7
4 – Logan Edmond, Southern Lehigh Week 2
4 – Logan Cywinski, Tunkhannock Week 3
4 – Lionel Deanes, Seton LaSalle Week 1
4 – Levi Becker, McDowell Week 1
4 – Leonard Wyda, Berwick Area Week 1
4 – Lance Blass, Crestwood Week 7
4 – Lamont Wade, Clairton Week 7
4 – Lamont Wade, Clairton Week 11
4 – Kyree Bronson, Conwell-Egan Week 11
4 – Kyle Hopson, Dubois Week 7
4 – Kyi Wright, Farrell Week 1
4 – Kyi Wright, Farrell Week 1
4 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 3
4 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 8
4 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 1
4 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 11
4 – Keyshaan Husband, Erie Central Tech Week 5
4 – Keyshaan Husband, Central Tech Week 7
4 – Keonte Lucas, Milton Hershey Week 3
4 – Keohn Davis, Martin Luther King Week 3
4 – Kenny Robinson, Imani Christian Week 7
4 – Kenny Robinson, Imani Christian Week 10
4 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 2
4 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 6
4 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 8
4 – Kenny Boyer, Line Mountain Week 9
4 – Kareem Hall, Jeannette Week 11
4 – Kameron Patterson, Grove City Week 3
4 – Kaiden Powers, Karns City Week 11
4 – Justin Reagan, Athens Week 7
4 – Justin Jaworski, Perkiomen Valley Week 1
4 – JP McComb, Sharon Week 5
4 – Jow Mischler, Cathedral Prep Week 3
4 – Journey Brown, Meadville Week 4
4 – Joshua Ehst, Daniel Boone Week 8
4 – Jordan Crawford, Pine-Richland Week 3
4 – Jordan Crawford, Pine-Richland Week 7
4 – Johnny Yester, Mt Pleasant Week 4
4 – Johnny Yester, Mt Pleasant Week 9
4 – John Long,ForestHills Week 8
4 – Joe Mischler, Cathedral Prep Week 1
4 – Joe Mischler, Cathedral Prep Week 6
4 – Joe Mischler, Cathedral Prep Week 7
4 – Joe Chylak, Mid-Valley Week 6
4 – JJ Younger, Central Catholic Week 8
4 – Jayvaun Shears, McKeesport Week 4
4 – Javon Clements, Bethlehem Catholic Week 6
4 – Jared Kula, Fort LeBoeuf Week 2
4 – Jared Kula, Fort LeBoeuf Week 8
4 – Janssen Wilborn, Wilkes-Barre Meyers Week 3
4 – Jake Ryan, Scranton Prep Week 6
4 – Jake Cirillo, East Stroudsburg South Week 6
4 – Jake Cirillo, East Stroudsburg South Week 9
4 – Jake Anderson, Northwest Area Week 9
4 – Jahmeer Jordan, Oil CIty Week 5
4 – Jaelen Thompson, Middletown Week 4
4 – Jacob Brooks, Girard Week 3
4 – Jack Cook, Seneca Valley Week 9
4 – Isaiah Robinson, Washington Week 4
4 – Isaiah Manning, Meadville Week 11
4 – Isaiah Johnson, Mars Week 7
4 – Isaiah Johnson, Mars Week 8
4 – Isaiah Hankins, Williamsport Week 9
4 – Isaiah Hankins, Williamsport Week 10
4 – Ignacion Reynoso, Wilson (3) Week 7
4 – Ian Kouba, Rochester Week 2
4 – Ian Haynes, Franklin Week 7
4 – Ian Border, Huntingdon Week 4
4 – Ian Border, Huntingdon Week 10
4 – Hunter Thomas, Southern Columbia Week 11
4 – Hunter Miller, Brockway Week 1
4 – Hunter Miller, Brockway Week 5
4 – Hunter Miller, Brockway Week 7
4 – Hank Royal, Seneca Valley Week 9
4 – Grant Brenneman, Cedar Cliff Week 1
4 – Grant Breneman, Cedar Cliff Week 8
4 – Grant Breneman, Cedar Cliff Week 9
4 – Gio Vonne Sanders, Jeanette Week 5
4 – Geno Stone, New Castle Week 10
4 – Geno Pellegrini, Charleroi Week 7
4 – Garrett Perschy, Palmerton Area Week 3
4 – Garrett Perschy, Palmerton Week 7
4 – Garrett Perschy, Palmerton Week 10
4 – Ethan Persa, Allentown Central Catholic Week 7
4 – Ethan McFarland, Springdale Week 4
4 – Ethan Maenza, North Allegheny Week 7
4 – Ethan Laird, General McLane Week 5
4 – Eddie Brown, East Stroudsburg North Week 8
4 – Dylan Rush, Mapletown Week 6
4 – Dwayne Murray, Steel Valley Week 3
4 – Dwayne Murray, Steel Valley Week 4
4 – Dustin Shoaf, Yough Week 4
4 – Drew Saxton, South Fayette Week 3
4 – Dez Boykin, Whitehall Week 6
4 – DeWayne Murray, Steel Valley Week 2
4 – Deven Bollinger, Northwestern Lehigh Week 3
4 – Deven Bollinger, Northwestern Lehigh Week 9
4 – David Harvey, Mt. Lebanon Week 8
4 – Daunte Martin, Mount Union Week 4
4 – Dashaun Peterson, Bethlehem Freedom Week 3
4 – Darryl Davis-McNeil, Abington Week 4
4 – Darryl Davis-McNeil, Abington Week 7
4 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 5
4 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 7
4 – Darnell Farrell, Allentown Central Catholic Week 3
4 – Darius Wise, Beaver Week 2
4 – Darius Wise Beaver Week 5
4 – D’Andre Swift, St. Joseph’s Prep Week 1
4 – Cyrus Thompson, Bethlehem Freedom Week 9
4 – Cyrus Thompson, Bethlehem Freedom Week 11
4 – Curtis Robison, Northern York Week 10
4 – Cullen Williams, Karns City Week 5
4 – Cory Myers, Conemaugh Twp Week 8
4 – Connor Watkins, Loyalsock Township Week 4
4 – Connor Uhrig, Wilson (3) Week 7
4 – Collin Smith, Ligonier Valley Week 9
4 – Cole Defranco, Notre Dame GP Week 6
4 – Cole Defranco, Notre Dame GP Week 10
4 – Cody Lanning, Cambridge Springs Week 5
4 – Clayton Halmi, Fairview Week 2
4 – Chuck Carr, Hickory Week 8
4 – Chris Pearce, Frazier Week 3
4 – Chase Snavely, Middletown Week 5
4 – Chase Passman, Crestwood Week 6
4 – Chance Nagy, Moniteau Week 6
4 – Chad Gaudino, Lampeter-Strasburg Week 9
4 – Carter VanScyoc, Shippensburg Week 6
4 – Carter VanScyoc, Shippensburg Week 1
4 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 1
4 – Cameron Tarrant, Penn Hills Week 7
4 – Cam Pribble, Sharpsville Week 8
4 – Cam Laffoon, Penn-Trafford Week 4
4 – Cale Albaugh, Sheffield Week 6
4 – Cade Pribula, Central York Week 3
4 – Brycen Mussina, Montoursville Week 4
4 – Brycen Mussina, Montoursville Week 5
4 – Brycen Mussina, Montoursville Week 8
4 – Bryce Xander, Corry Week 5
4 – Brock Dieter, Norwin Week 7
4 – Brian Miles, Wyoming Area Week 3
4 – Brenden Cregger, Line Mountain Week 6
4 – Brendan Robinson, St Josephs Academy Week 4
4 – Brendan Flores, Hempfield Week 10
4 – Brayden Shaffer, Berlin Week 2
4 – Brandon Unterkoefler, Exeter Week 2
4 – Brady Walker, Gateway Week 4
4 – Brady Walker, Gateway Week 10
4 – Brady Riddell, Waynesboro Week 8
4 – Brady Doubt, Sto-Rox Week 2
4 – Brady Davis, Corry Week 3
4 – Braden Paulinellie, Dubois Week 1
4 – Blake Schwartz, Philadelphia Central Week 9
4 – Bill Williams, Camp Hill Week 2
4 – Bill Williams, Camp Hill Week 6
4 – Ben Jackson, Monessen Week 7
4 – Austin Veach, Brentwood Week 10
4 – Austin Baker, Governor Mifflin Week 6
4 – Anthony Paoletti, Marple Newtown Week 3
4 – Andrew Tobias, Penns Valley Week 5
4 – Andrew Irwin, Bishop Guilfoyle Week 7
4 – Allston Augustin, Abraham Lincoln Week 7
4 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 6
4 – Alex Smith, Keystone Oaks Week 8
4 – Alex Hoenstine, Central Week 2
4 – Alex Hoenstine, Central Week 4
4 – Alex Hoenstine, Central Week 9
4 – Alec Supanick, North Star Week 9
4 – Ajay Sczepkowski, Governor Mifflin Week 10
4 – Aaron Young, Coatesville Week 5
4 – Aaron Young, Coatesville Week 8
4 – Aaron Wolfinger, Coudersport Week 6
4 – Aaron Tutino, Ligonier Valley Week 9
4 – Zach Petiet, Saucon Valley Week 6
4 – Tyler Barone, Iroquis Week 0
4 – Thomas Melchiorre, East Stroudsburg North Week 2
4 – Tanner Kresovich, Bald Eagle Week 0
4 – Spencer DeMedal, Wilmington Week 0
4 – Saivaughn Vass, Bangor Area Week 3
4 – Rhyan Culberson, Fort Cherry Week 4
4 – Reece Udinski, North Penn (1) Week 0
4 – Rahsul Faison, Pottsgrove Week 2
4 – Paul Coleman, Riverside Week 4
4 – Onasis Neely, East Pennsboro Week 2
4 – Nick Stewart, Curwensville Week 0
4 – Mike Mitchell, Pleasant Valley Week 5
4 – Mike Mayernik, Lehighton Week 6
4 – Mark Latuska, Brockway Week 0
4 – Mahmud Dioubate, John Bartram Week 6
4 – Logan Leiby, Selinsgrove Week 5
4 – Landon Henry, Hughesville Week 8
4 – Kody Kegarise, Manheim Central Week 4
4 – Joe Mischler, Cathedral Prep Week 1
4 – Jared Kula, Fort LeBoeuf Week 0
4 – Jared Colletti, Palisades Week 5
4 – Ian Valente, Westmont Week 0
4 – Fletcher Hart, Juniata Week 0
4 – Ethan Dabbs, Richland Twp. Week 0
4 – Erik DeLong, Kane Week 0
4 – Dylan Rabuck, Williams Valley Week 11
4 – Dustin Shoaf, Yough Week 5
4 – Dustin Shoaf, Yough Week 4
4 – Dashaun Peterson, Bethlehem Freedom Week 6
4 – Darnell Ferrell, Allentown Central Catholic Week 2
4 – Colin Schucker, Northampton Week 0
4 – Cole Booth, Berlin Week 0
4 – Chris Thomas, Interboro Week 0
4 – Carnell Andrews, Bishop McCort Week 0
4 – Bryan Downey, Lancaster Catholic Week 7
4 – Austyn Cummings, Warren Week 0
4 – Austin Yelland, Wilkes-Barre GAR Week 0
4 – Anthony Paletti, Marple Newtown Week 0
4 – Alex Hoenstine, Central Week 0
4 – Adrian Otero, Hazleton Area Week 8
Pancake Blocks (5 or more)
14 – Tyler Bishop, Hickory Week 0
12 – Trevor Miller, Central Week 3
11 – Trevor Miller, Central Week 1
9 – Zach Rode, Wallenpaupack Week 4
9 – Trevor Miller, Central Week 6
9 – Trevor Miller, Central Week 2
9 – Trevor Miller, Central Week 0
8 – Trevor Miller, Central Week 5
8 – Billy Palmerie, Deer Lakes Week 1
7 – Zach Rode, Wallenpaupack Week 6
7 – Trevor Miller, Central Week 7
7 – Trevor Miller, Central Week 11
7 – Matt Diaz, Strong Vincent Week 9
6 – Trevor Miller, Central Week 9
6 – Ryan Ozenbaugh, South Side Week 1
6 – Matt Diaz, Strong Vincent Week 1
6 – Anthony Goodman, Marple Newtown Week 3
5 – Matt Diaz, Strong Vincent Week 6
5 – Matt Diaz, Strong Vincent Week 5
5 – Logan McGeary, Bishop Guilfoyle Week 5
5 – Jahan Worth, Parkland Week 1
5 – Dremar Everette, Charleroi Week 9
4 – Nick Barron, California Week 1

 

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David