The Coaches Academy Clinic
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

Master Schedule list Week 13

Written by: on Monday, November 23rd, 2009. Follow David Mika on Twitter.

 

District 1

11-27 District 1 Downingtown East Cougars (10-2)   @. Ridley Green Raiders (11-1) 7:00 pm
11-27 District 1 Avon Grove Red Devils (11-1)   @. North Penn Knights (12-0) 7:30 pm
11-28 District 1 Interboro Bucaneers (12-0)   @. Pottsgrove Falcons (12-0) 7:00 pm
11-28 District 1 St. Pius X Winged Lions (8-4)   @. Tri-Valley Bulldogs (8-4) 7:00 pm

District 2

11-27 District 2 Abington Heights Comets (11-1)   @. Allentown Central Catholic Vikings (11-1) 7:00 pm
11-27 District 2 Dunmore Bucks (12-0)   @. West Catholic Burrs (10-2) 7:00 pm
11-27 District 2 Northwest Area Rangers (9-3)   @. Southern Columbia Tigers (8-4) 7:00 pm

District 3

11-27 District 3 Millersburg Indians (9-3)   @. Upper Dauphin Trojans (10-1) 1:00 pm
11-27 District 3 Conrad Weiser Scouts (10-2)   @. Manheim Central Barons (12-0) 7:00 pm
11-27 District 3 Delone Catholic Squires (11-1)   @. Lancaster Catholic Crusaders (11-1) 7:00 pm
11-27 District 3 Cumberland Valley Eagles (10-2)   @. Wilson West Lawn Bulldogs (11-1) 7:00 pm
11-27 District 3 West York Bulldogs (11-1)   @. Susquehanna Township Indians (11-1) 7:00 pm
11-28 District 3 Penn Manor Comets (10-2)   @. Bishop McDevitt Crusaders (11-0) 1:00 pm

District 4

11-27 District 6 Greater Johnstown Trojans (8-3)   @. Selinsgrove Seals (12-0) 7:00 pm
11-27 District 2 Northwest Area Rangers (9-3)   @. Southern Columbia Tigers (8-4) 7:00 pm

11-28 District 4 Loyalsock Township Lancers (9-3)   @. Lewisburg Green Dragons (11-1) 1:00 pm

District 11

11-27 District 2 Abington Heights Comets (11-1)   @. Allentown Central Catholic Vikings (11-1) 7:00 pm

11-28 District 1 St. Pius X Winged Lions (8-4)   @. Tri-Valley Bulldogs (8-4) 7:00 pm
11-28 District 11 Parkland Trojans (10-2)   @. Easton Area Red Rovers (11-1) 7:00 pm
11-28 District 11 Northern Lehigh Bulldogs (10-2)   @. North Schuylkill Spartans (12-0) 7:00 pm

District 12

11-27 District 2 Dunmore Bucks (12-0)   @. West Catholic Burrs (10-2) 7:00 pm
11-28 District 12 LaSalle Explorers (10-1)   @. George Washington Eagles (8-2) 12:00 pm

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David