Player Stats
Position Rankings
EPA Top 5 Players

EPA Statewide Scoreboard
 
 

2020 Statewide Master Schedule List – 11/19-21

Written by: on Sunday, November 15th, 2020. Follow David Mika on Twitter.

 

Class 6A

2020-11-20
Bethlehem Freedom (5-1) @ Nazareth Area (7-0) 07:00 PM  Notes: District 11 6A Playoff game at Whitehall

2020-11-21

Central York (9-0) @ McDowell (7-0) 01:00 PM  Notes: PIAA Class 6A Semi-Finals at Altoona HS

Souderton Area (7-0) @ St. Joseph’s Prep (4-0) 12:00 PM  Notes: PIAA Class 6A Semi-Finals at Cardinal O’Hara HS

 

Class 5A

2020-11-20
Cathedral Prep (6-2) @ Upper Dublin (6-1) 07:00 PM  Notes: Forfeit win for Cathedral Prep

2020-11-21
Governor Mifflin (7-0) @ Pine-Richland (9-0) 01:00 PM  Notes: PIAA Class 5A Semi-Finals at Hollidaysburg HS

 

Class 4A

2020-11-19
Northwestern Lehigh (7-1) @ Allentown Central Catholic (5-2) 07:00 PM  Notes: District 11 4A Playoff game at Whitehall

2020-11-20
Jersey Shore (9-0) @ Lampeter-Strasburg (9-0) 07:00 PM  Notes: PIAA Class 4A Semi-Finals at Lampeter Strasburg HS

Oil City (10-0) @ Thomas Jefferson (8-1) 07:00 PM  Notes: PIAA Class 4A Semi-Finals at Thomas Jefferson HS

 

Class 3A

2020-11-20
Central Valley (10-0) @ Bedford (10-0) 07:00 PM  Notes: PIAA Class 3A Semi-Finals at Altoona HS

2020-11-21
Danville (8-1) @ Wyomissing Area (8-0) 01:00 PM  Notes: PIAA Class 3A Semi-Finals at Wyomissing Area HS

 

Class 2A

2020-11-20
Wilmington Area (9-0) @ Beaver Falls (10-0) 07:00 PM  Notes: PIAA Class 2A Semi-Finals at Geneva College

2020-11-21
Bishop McDevitt (4-1) @ Southern Columbia (10-0) 01:00 PM  Notes: PIAA Class 2A Semi-Finals at Selinsgrove HS
Northern Lehigh (5-3) @ Palisades (7-2) 06:00 PM  Notes: District 11 2A Playoff game at Whitehall

 

Class 1A

2020-11-20
Jeannette (9-1) @ Reynolds (9-0) 07:00 PM  Notes: PIAA Class 1A Semi-Finals at Reynolds HS

2020-11-21
Bishop Guilfoyle (7-2) @ Steelton-Highspire (8-0) 01:00 PM  Notes: PIAA Class 1A Semi-Finals at Steelton-Highspire HS

 

Regular Season

District 1
2020-11-20
Conestoga (1-3) @ Upper Darby (1-3) 07:00 PM
Downingtown West (2-2) @ Quakertown Community (5-2) 07:00 PM
Garnet Valley (4-0) @ Haverford High (4-0) 07:00 PM
Harriton (0-4) @ Ridley (2-2) 07:00 PM
Marple-Newtown (4-0) @ Springfield-Delco (2-2) 07:00 PM
Strath Haven (3-1) @ Penncrest (1-3) 07:00 PM

2020-11-21
Radnor (2-2) @ Lower Merion (0-4) 02:00 PM

 

District 3
2020-11-20
Newport (4-2) @ West Perry (2-5) 07:00 PM
Northern York (5-3) @ Mechanicsburg (7-1) 07:00 PM

 

District 11
2020-11-19
Salisbury (1-5) @ Saucon Valley (2-2) 07:00 PM
2020-11-20
Bethlehem Liberty (0-5) @ Parkland (3-1) 07:00 PM

 

District 12
2020-11-20
Archbishop Carroll (2-3) @ Bonner-Prendie (3-0) 06:00 PM
Conwell-Egan Catholic (2-3) @ Archbishop Wood (2-3) 07:00 PM  Notes: at William Tennent HS
2020-11-21
Roman Catholic (1-4) @ Malvern Prep (4-0) 01:00 PM

 

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David
The Funding Zone
Small Player - Big Player