The Coaches Academy Clinic
VSN Photography
Circle W Sports - The NEW name in the game for High School Sports!
EasternPAFootball.com Scoreboard
 
The Funding Zone
National Scouting Report
 

2016 District 1 High School Football Schedules

Written by: on Friday, June 17th, 2016. Follow David Mika on Twitter.

 

2016-08-20

Abington @ Pennridge 10:00 AM

Bethlehem Freedom @ Central Bucks East 10:00 AM

Boyertown @ Daniel Boone 10:00 AM

Central Bucks South @ Hatboro-Horsham 10:00 AM

Central Bucks West @ Council Rock North 10:00 AM

Chester @ Cheltenham 10:00 AM

Chichester @ Octorara Area 10:00 AM

Conestoga @ Unionville 10:00 AM

Delaware Valley Charter @ Penn Wood 10:00 AM

Downingtown East @ Neshaminy 10:00 AM

Downingtown West @ LaSalle College HS 10:00 AM

Easton Area @ Coatesville 10:00 AM

Garnet Valley @ Downingtown East 10:00 AM

Harry S. Truman @ Octorara Area 10:00 AM

Marple-Newtown @ Kennett 10:00 AM

Morrisville @ Bishop McDevitt 10:00 AM

Muhlenberg @ Avon Grove 10:00 AM

North Penn @ Plymouth-Whitemarsh 10:00 AM

Overbrook @ Valley Forge Military Academy 10:00 AM

Owen J. Roberts @ Radnor 10:00 AM

Penncrest @ Sun Valley/Northley 10:00 AM

Pennsbury @ Archbishop Wood 10:00 AM  Notes: at William Tennent

Phoenixville @ Bishop Shanahan 10:00 AM

Pope John Paul II @ Strath Haven 10:00 AM

Pottsgrove @ Perkiomen Valley 10:00 AM

Pottstown Area @ William Allen 10:00 AM

Reading @ Penn Wood 10:00 AM

Ridley @ Academy Park 10:00 AM

Simon Gratz @ Council Rock South 10:00 AM

Souderton Area @ Upper Dublin 10:00 AM

Southern Lehigh @ Quakertown Community 10:00 AM

Springfield-Delco @ Great Valley 10:00 AM

Springfield-Montco @ Salisbury Township 10:00 AM

Upper Darby @ Interboro 10:00 AM

Upper Merion @ Lower Merion 10:00 AM

Upper Perkiomen @ Wilson Area 10:00 AM

West Chester East @ Norristown 10:00 AM

West Chester Henderson @ Haverford High 10:00 AM

West Chester Rustin @ Spring-Ford 10:00 AM

William Tennent @ Council Rock South 10:00 AM

Elkton School (MD) @ Oxford Area 10:30 AM

Frankford @ Glen Mills 10:30 AM

Jenkintown @ Columbia 10:30 AM

Twin Valley @ Wissahickon 11:00 AM

Lansdale Catholic @ Upper Moreland 06:00 PM

 

2016-08-26

Bristol @ Burlington City (NJ) 11:00 AM

New Hope Solebury @ School of the Future 03:00 PM

Lansdale Catholic @ Episcopal Academy 05:00 PM

Archbishop Carroll @ Marple-Newtown 07:00 PM

Archbishop Ryan @ Quakertown Community 07:00 PM

Boys Latin of Philadelphia Charter School @ Harriton 07:00 PM

Central Bucks East @ Cheltenham 07:00 PM

Central Bucks South @ Abington 07:00 PM

Conwell Egan Catholic @ Wissahickon 07:00 PM

Delaware Valley @ Downingtown East 07:00 PM

Father Judge @ Council Rock South 07:00 PM

Frankford @ Pennsbury 07:00 PM

Garnet Valley @ West Chester Rustin 07:00 PM

Great Valley @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Route 29 Series

Harry S. Truman @ Ridley 07:00 PM

Hatboro-Horsham @ Central Bucks West 07:00 PM

Kennett @ Avon Grove 07:00 PM

Lower Merion @ Chichester 07:00 PM

Methacton @ Upper Dublin 07:00 PM

Owen J. Roberts @ Conestoga 07:00 PM

Penn Wood @ Bensalem 07:00 PM

Pope John Paul II @ Penncrest 07:00 PM

Roman Catholic @ Neshaminy 07:00 PM

Simon Gratz @ Coatesville 07:00 PM

Souderton Area @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

Spring-Ford @ Unionville 07:00 PM

Springfield-Delco @ Glen Mills 07:00 PM

Springfield-Montco @ Octorara Area 07:00 PM

Steelton-Highspire @ Morrisville 07:00 PM

Upper Darby @ Bonner-Prendie 07:00 PM

Upper Merion @ Radnor 07:00 PM

Upper Moreland @ William Tennent 07:00 PM

Upper Perkiomen @ Boyertown 07:00 PM

West Catholic @ Pottsgrove 07:00 PM

West Chester East @ Academy Park 07:00 PM

West Chester Henderson @ Oxford Area 07:00 PM

Interboro @ Strath Haven 07:30 PM

LaSalle College HS @ North Penn 07:30 PM

 

2016-08-27

Strawberry Mansion @ Jenkintown 10:00 AM

Haverford High @ Chester 10:30 AM

Valley Forge Military Academy @ Academy of the New Church 12:00 PM

Pennridge @ Norristown 01:00 PM

Sun Valley/Northley @ Pottstown Area 01:00 PM

Kipp-DuBois Collegiate Academy @ Delaware County Christian School 07:00 PM

Perkiomen Valley @ Downingtown West 07:00 PM

 

2016-09-01

West Chester Rustin @ West Chester Henderson 07:00 PM

 

2016-09-02

Springfield-Montco @ Lower Moreland 10:00 AM

Overbrook @ Penn Wood 01:00 PM

Abington @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

Bishop McDevitt @ Cheltenham 07:00 PM

Boyertown @ Exeter Township 07:00 PM

Chester @ Spring-Ford 07:00 PM

Chichester @ Kennett 07:00 PM

Council Rock South @ Central Bucks West 07:00 PM

Cumberland Valley @ Coatesville 07:00 PM

Downingtown East @ North Penn 07:00 PM

Frankford @ Perkiomen Valley 07:00 PM

Garnet Valley @ Upper Darby 07:00 PM

Glen Mills @ Bishop Shanahan 07:00 PM

Great Valley @ Owen J. Roberts 07:00 PM

Jenkintown @ Nativity BVM 07:00 PM

Kensington @ Bristol 07:00 PM

Kutztown @ Upper Perkiomen 07:00 PM

LaSalle College HS @ Pennsbury 07:00 PM

Marple-Newtown @ Penncrest 07:00 PM

Neshaminy @ Pennridge 07:00 PM

Norristown @ Interboro 07:00 PM

Octorara Area @ Twin Valley 07:00 PM

Oxford Area @ Avon Grove 07:00 PM

Phoenixville @ Upper Moreland 07:00 PM

Pope John Paul II @ Sun Valley/Northley 07:00 PM

Pottsgrove @ Methacton 07:00 PM

Quakertown Community @ Souderton Area 07:00 PM

Radnor @ West Chester East 07:00 PM

Ridley @ Haverford High 07:00 PM

Springfield-Delco @ Conestoga 07:00 PM

Strawberry Mansion @ Morrisville 07:00 PM

Unionville @ Academy Park 07:00 PM

Upper Dublin @ Harry S. Truman 07:00 PM

Valley Forge Military Academy @ New Hope Solebury 07:00 PM

Wayne Valley (NJ) @ Downingtown West 07:00 PM

Wissahickon @ Upper Merion 07:00 PM

Harriton @ Strath Haven 07:30 PM

 

2016-09-03

Hatboro-Horsham @ Central Bucks East 11:00 AM  Notes: Greene Out

Council Rock North @ Central Bucks South 12:00 PM  Notes: at CB West

Solanco @ Pottstown Area 01:00 PM

Lower Merion @ Delaware County Christian School 02:00 PM

 

2016-09-09

Academy Park @ Bonner-Prendie 07:00 PM

Boyertown @ Pottsgrove 07:00 PM

Central Bucks South @ Council Rock South 07:00 PM

Central Bucks West @ Quakertown Community 07:00 PM

Cheltenham @ Abington 07:00 PM

Coatesville @ Council Rock North 07:00 PM

Germantown Academy @ Springfield-Montco 07:00 PM

Glen Mills @ Great Valley 07:00 PM

Harry S. Truman @ William Tennent 07:00 PM

Haverford High @ Conestoga 07:00 PM

Kennett @ Twin Valley 07:00 PM

Neshaminy @ Downingtown West 07:00 PM

Neumann-Goretti @ Interboro 07:00 PM

Octorara Area @ Pequea Valley 07:00 PM

Owen J. Roberts @ West Chester Henderson 07:00 PM

Oxford Area @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Military Night

Penncrest @ Harriton 07:00 PM

Pennington School (NJ) @ Bristol 07:00 PM

Pennridge @ Perkiomen Valley 07:00 PM

Pennsbury @ North Penn 07:00 PM

Pope John Paul II @ Chichester 07:00 PM

Pottstown Area @ Bishop Shanahan 07:00 PM

Pottsville Area @ Wissahickon 07:00 PM

Radnor @ Marple-Newtown 07:00 PM

Ridley @ Garnet Valley 07:00 PM

Souderton Area @ Hatboro-Horsham 07:00 PM

Spring-Ford @ Wilson West Lawn 07:00 PM

Unionville @ Avon Grove 07:00 PM

Upper Darby @ Springfield-Delco 07:00 PM

Upper Merion @ Sun Valley/Northley 07:00 PM

Upper Perkiomen @ Upper Moreland 07:00 PM

West Chester Rustin @ West Chester East 07:00 PM

Lower Merion @ Strath Haven 07:30 PM

 

2016-09-10

Cardinal O’Hara @ Chester 10:30 AM

Methacton @ Central Bucks East 11:00 AM  Notes: Youth/Frosh Day

Archbishop Carroll @ Penn Wood 01:00 PM

Plymouth-Whitemarsh @ Norristown 01:00 PM

Morrisville @ George School 02:00 PM

Roman Catholic @ Downingtown East 07:00 PM

 

2016-09-16

Valley Forge Military Academy @ Delaware County Christian School 03:00 PM

Abington @ Bensalem 07:00 PM

Academy Park @ Boyertown 07:00 PM

Avon Grove @ Downingtown East 07:00 PM

Bishop Shanahan @ West Chester East 07:00 PM  Notes: Homecoming

Central Bucks East @ Central Bucks South 07:00 PM

Central Bucks West @ North Penn 07:00 PM

Cheltenham @ Upper Dublin 07:00 PM

Coatesville @ West Chester Henderson 07:00 PM

Cocalico @ Upper Perkiomen 07:00 PM

Conestoga @ Marple-Newtown 07:00 PM  Notes: Homecoming

Council Rock North @ Neshaminy 07:00 PM

Downingtown West @ Kennett 07:00 PM

Exeter Township @ Spring-Ford 07:00 PM

Harry S. Truman @ Council Rock South 07:00 PM

Haverford High @ Penncrest 07:00 PM

Haverford School @ Perkiomen Valley 07:00 PM

Methacton @ Pottstown Area 07:00 PM

Octorara Area @ Great Valley 07:00 PM

Owen J. Roberts @ Upper Merion 07:00 PM

Phoenixville @ Chichester 07:00 PM

Pottsgrove @ Glen Mills 07:00 PM

Quakertown Community @ Wissahickon 07:00 PM

Souderton Area @ Pennridge 07:00 PM

Springfield-Delco @ Radnor 07:00 PM

Springfield-Montco @ Hatboro-Horsham 07:00 PM

Sun Valley/Northley @ Oxford Area 07:00 PM

Upper Darby @ Harriton 07:00 PM

Upper Moreland @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

West Chester Rustin @ Unionville 07:00 PM

William Tennent @ Pennsbury 07:00 PM

Ridley @ Strath Haven 07:30 PM

 

2016-09-17

Garnet Valley @ Lower Merion 01:00 PM

New Hope Solebury @ Jenkintown 01:00 PM

Penn Wood @ Norristown 01:00 PM

Schuylkill Valley @ Pope John Paul II 01:00 PM

Morrisville @ Lower Moreland 01:30 PM

Bristol @ George School 02:00 PM

Chester @ Overbrook 06:30 PM

 

2016-09-23

Morrisville @ Valley Forge Military Academy 03:00 PM

Bensalem @ Central Bucks West 07:00 PM

Central Bucks South @ Souderton Area 07:00 PM

Chester @ Reading 07:00 PM

Council Rock South @ Abington 07:00 PM

Downingtown East @ Unionville 07:00 PM

Downingtown West @ Coatesville 07:00 PM

Glen Mills @ Caesar Rodney (DE) 07:00 PM

Great Valley @ Sun Valley/Northley 07:00 PM

Harriton @ Conestoga 07:00 PM

Hatboro-Horsham @ Upper Moreland 07:00 PM

Kennett @ Octorara Area 07:00 PM

Lower Merion @ Springfield-Delco 07:00 PM

Marple-Newtown @ Upper Darby 07:00 PM

Methacton @ Boyertown 07:00 PM

Neshaminy @ Harry S. Truman 07:00 PM

New Hope Solebury @ Bristol 07:00 PM

Norristown @ Spring-Ford 07:00 PM

Oxford Area @ West Chester Rustin 07:00 PM

Penncrest @ Ridley 07:00 PM

Pennridge @ North Penn 07:00 PM

Pennsbury @ Council Rock North 07:00 PM

Perkiomen Valley @ Owen J. Roberts 07:00 PM

Phoenixville @ Upper Perkiomen 07:00 PM

Radnor @ Garnet Valley 07:00 PM

Springfield-Montco @ Cheltenham 07:00 PM

Strath Haven @ Haverford High 07:00 PM

Upper Dublin @ Quakertown Community 07:00 PM

Upper Merion @ Pottsgrove 07:00 PM

West Chester Henderson @ Bishop Shanahan 07:00 PM

William Penn Charter @ Interboro 07:00 PM

Wissahickon @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

 

2016-09-24

Penn Wood @ Haverford School 01:00 PM

Pottstown Area @ Pope John Paul II 01:00 PM

West Chester East @ Avon Grove 01:00 PM  Notes: Homecoming

William Tennent @ Central Bucks East 01:00 PM

Jenkintown @ Delaware County Christian School 07:00 PM

 

2016-09-30

Abington @ Neshaminy 07:00 PM

Avon Grove @ Octorara Area 07:00 PM

Bensalem @ Pennsbury 07:00 PM

Bishop Shanahan @ Downingtown West 07:00 PM

Boyertown @ Perkiomen Valley 07:00 PM

Central Bucks East @ Souderton Area 07:00 PM

Central Bucks West @ William Tennent 07:00 PM

Cheltenham @ Upper Moreland 07:00 PM

Chester @ Academy Park 07:00 PM

Conestoga @ Upper Darby 07:00 PM

Council Rock North @ Harry S. Truman 07:00 PM

Council Rock South @ Pennridge 07:00 PM

Delaware County Christian School @ Lower Moreland 07:00 PM

Garnet Valley @ Haverford High 07:00 PM

Germantown Academy @ New Hope Solebury 07:00 PM

Harriton @ Radnor 07:00 PM

Hatboro-Horsham @ Quakertown Community 07:00 PM

Interboro @ Chichester 07:00 PM

North Penn @ Central Bucks South 07:00 PM

Plymouth-Whitemarsh @ Springfield-Montco 07:00 PM

Pope John Paul II @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Four Diamonds Bowl

Pottsgrove @ Pottstown Area 07:00 PM

Spring-Ford @ Methacton 07:00 PM

Springfield-Delco @ Ridley 07:00 PM

Strath Haven @ Penncrest 07:00 PM

Sun Valley/Northley @ Kennett 07:00 PM

Unionville @ Oxford Area 07:00 PM

Upper Dublin @ Wissahickon 07:00 PM

Upper Perkiomen @ Upper Merion 07:00 PM

West Chester East @ Coatesville 07:00 PM

West Chester Rustin @ Great Valley 07:00 PM

 

2016-10-01

Bristol @ Jenkintown 01:00 PM

Glen Mills @ Penn Wood 01:00 PM

Owen J. Roberts @ Norristown 01:00 PM  Notes: Homecoming

Marple-Newtown @ Lower Merion 02:00 PM

Valley Forge Military Academy @ Wyomissing Area 03:00 PM

West Chester Henderson @ Downingtown East 07:00 PM

 

2016-10-07

Academy Park @ Glen Mills 07:00 PM

Avon Grove @ West Chester Henderson 07:00 PM

Bensalem @ Council Rock South 07:00 PM

Bishop Shanahan @ Oxford Area 07:00 PM

Boyertown @ Owen J. Roberts 07:00 PM

Central Bucks South @ Neshaminy 07:00 PM

Central Bucks West @ Pennridge 07:00 PM

Chester @ Interboro 07:00 PM

Coatesville @ Downingtown East 07:00 PM

Downingtown West @ West Chester East 07:00 PM

Great Valley @ Unionville 07:00 PM

Harry S. Truman @ Pennsbury 07:00 PM

Haverford High @ Harriton 07:00 PM

Lower Moreland @ New Hope Solebury 07:00 PM

Nativity BVM @ Morrisville 07:00 PM

Norristown @ Methacton 07:00 PM  Notes: Homecoming

Octorara Area @ Sun Valley/Northley 07:00 PM  Notes: Homecoming

Penn Wood @ Chichester 07:00 PM

Perkiomen Valley @ Spring-Ford 07:00 PM

Plymouth-Whitemarsh @ Upper Dublin 07:00 PM

Pottstown Area @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Homecoming

Quakertown Community @ Cheltenham 07:00 PM

Ridley @ Marple-Newtown 07:00 PM  Notes: Youth Day

Souderton Area @ William Tennent 07:00 PM

Upper Darby @ Radnor 07:00 PM

Upper Moreland @ Springfield-Montco 07:00 PM

Upper Perkiomen @ Pottsgrove 07:00 PM

Wissahickon @ Hatboro-Horsham 07:00 PM

Garnet Valley @ Penncrest 07:05 PM

Springfield-Delco @ Strath Haven 07:30 PM

 

2016-10-08

Jenkintown @ Valley Forge Military Academy 12:00 PM

Kennett @ West Chester Rustin 01:00 PM

North Penn @ Central Bucks East 01:00 PM

Conestoga @ Lower Merion 02:00 PM

Upper Merion @ Pope John Paul II 02:00 PM

Delaware County Christian School @ George School 03:00 PM

Abington @ Council Rock North 07:00 PM

 

2016-10-13

Interboro @ Glen Mills 07:00 PM

 

2016-10-14

Central Bucks South @ Central Bucks West 07:00 PM

Cheltenham @ Wissahickon 07:00 PM

Delaware County Christian School @ Bristol 07:00 PM

Downingtown East @ Bishop Shanahan 07:00 PM

Downingtown West @ West Chester Henderson 07:00 PM

Harriton @ Ridley 07:00 PM

Harry S. Truman @ Abington 07:00 PM

Hatboro-Horsham @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

Lower Merion @ Upper Darby 07:00 PM

Marple-Newtown @ Haverford High 07:00 PM

Methacton @ Owen J. Roberts 07:00 PM

Neshaminy @ Bensalem 07:00 PM

New Hope Solebury @ Morrisville 07:00 PM

Norristown @ Perkiomen Valley 07:00 PM

Penn Wood @ Academy Park 07:00 PM

Penncrest @ Springfield-Delco 07:00 PM

Pennsbury @ Council Rock South 07:00 PM

Phoenixville @ Pottsgrove 07:00 PM

Pope John Paul II @ Upper Perkiomen 07:00 PM  Notes: Homecoming

Pottstown Area @ Upper Merion 07:00 PM  Notes: Homecoming

Radnor @ Conestoga 07:00 PM

Souderton Area @ North Penn 07:00 PM

Spring-Ford @ Boyertown 07:00 PM  Notes: Homecoming

Springfield-Montco @ Upper Dublin 07:00 PM

Strath Haven @ Garnet Valley 07:00 PM

Unionville @ Kennett 07:00 PM

Upper Moreland @ Quakertown Community 07:00 PM

West Chester East @ Sun Valley/Northley 07:00 PM

West Chester Rustin @ Octorara Area 07:00 PM

William Tennent @ Pennridge 07:00 PM

Coatesville @ Avon Grove 07:15 PM  Notes: Senior Night

 

2016-10-15

Chichester @ Chester 10:30 AM

Central Bucks East @ Council Rock North 01:30 PM

Valley Forge Military Academy @ Lower Moreland 01:30 PM

Oxford Area @ Great Valley 02:30 PM

 

2016-10-21

Abington @ Pennsbury 07:00 PM

Academy Park @ Interboro 07:00 PM

Bishop Shanahan @ Coatesville 07:00 PM

Central Bucks East @ Central Bucks West 07:00 PM

Cheltenham @ Plymouth-Whitemarsh 07:00 PM

Council Rock North @ Bensalem 07:00 PM

Council Rock South @ Neshaminy 07:00 PM

Garnet Valley @ Springfield-Delco 07:00 PM

George School @ New Hope Solebury 07:00 PM

Glen Mills @ Chichester 07:00 PM

Harry S. Truman @ Souderton Area 07:00 PM

Kennett @ Oxford Area 07:00 PM

Lansdale Catholic @ Haverford High 07:00 PM

Marple-Newtown @ Harriton 07:00 PM

North Penn @ William Tennent 07:00 PM

Octorara Area @ Unionville 07:00 PM

Owen J. Roberts @ Spring-Ford 07:00 PM

Pennridge @ Central Bucks South 07:00 PM

Perkiomen Valley @ Methacton 07:00 PM  Notes: Senior Night

Quakertown Community @ Springfield-Montco 07:00 PM

Ridley @ Conestoga 07:00 PM

Sun Valley/Northley @ West Chester Rustin 07:00 PM

Upper Dublin @ Hatboro-Horsham 07:00 PM

Upper Merion @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Senior Night

West Chester East @ Downingtown East 07:00 PM

West Chester Henderson @ Great Valley 07:00 PM

Wissahickon @ Upper Moreland 07:00 PM

Radnor @ Strath Haven 07:30 PM

 

2016-10-22

Penn Wood @ Chester 10:30 AM

Boyertown @ Norristown 01:00 PM

Lower Moreland @ Jenkintown 01:00 PM  Notes: Senior game

Pottsgrove @ Pope John Paul II 01:00 PM

Upper Perkiomen @ Pottstown Area 01:00 PM

Bristol @ Valley Forge Military Academy 01:30 PM

Morrisville @ Delaware County Christian School 02:00 PM

Penncrest @ Lower Merion 02:00 PM

Avon Grove @ Downingtown West 07:00 PM

 

2016-10-28

Avon Grove @ Bishop Shanahan 07:00 PM

Bensalem @ Harry S. Truman 07:00 PM

Central Bucks South @ William Tennent 07:00 PM

Central Bucks West @ Souderton Area 07:00 PM

Chichester @ Academy Park 07:00 PM

Coatesville @ West Chester Rustin 07:00 PM

Conestoga @ Garnet Valley 07:00 PM

Council Rock South @ Council Rock North 07:00 PM

Delaware County Christian School @ New Hope Solebury 07:00 PM

Downingtown East @ Downingtown West 07:00 PM

Great Valley @ Kennett 07:00 PM

Hatboro-Horsham @ Cheltenham 07:00 PM

Haverford High @ Springfield-Delco 07:00 PM

Jenkintown @ Morrisville 07:00 PM

Lower Moreland @ Bristol 07:00 PM

North Penn @ Abington 07:00 PM

Oxford Area @ Octorara Area 07:00 PM

Penncrest @ Radnor 07:00 PM

Pennsbury @ Neshaminy 07:00 PM

Plymouth-Whitemarsh @ Quakertown Community 07:00 PM

Strath Haven @ Marple-Newtown 07:00 PM  Notes: Senior Night

Unionville @ Sun Valley/Northley 07:00 PM

Upper Darby @ Ridley 07:00 PM

Upper Moreland @ Upper Dublin 07:00 PM

Valley Forge Military Academy @ Nativity BVM 07:00 PM

West Chester Henderson @ West Chester East 07:00 PM  Notes: Senior Night

Wissahickon @ Springfield-Montco 07:00 PM

 

2016-10-29

Glen Mills @ Chester 10:30 AM

Harriton @ Lower Merion 01:00 PM

Interboro @ Penn Wood 01:00 PM

Pennridge @ Central Bucks East 01:00 PM  Notes: Homecoming/Senior Day

 

2016-11-04

Chichester @ Avon Grove 07:00 PM  Notes: Contingency game

Haverford High @ Interboro 07:00 PM  Notes: Contingency game

Quakertown Community @ Saucon Valley 07:00 PM  Notes: Contingency Game

Ridley @ Pennridge 07:00 PM  Notes: Contingency Game

Strath Haven @ Phoenixville 07:00 PM  Notes: Contingency Game

Sun Valley/Northley @ Harriton 07:00 PM  Notes: Contingency Game

Twin Valley @ Owen J. Roberts 07:00 PM  Notes: Contingency Game

Upper Moreland @ Upper Merion 07:00 PM  Notes: Contingency Game

 

2016-11-05

Northampton @ Pope John Paul II 01:00 PM  Notes: Contingency Game

Radnor @ Lower Merion 02:00 PM  Notes: Contingency Game

 

2016-11-12

Upper Darby @ Methacton 07:00 PM  Notes: Contingency Game

 

2016-11-24

Pottstown Area @ Owen J. Roberts 10:00 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Ridley @ Interboro 10:00 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Upper Merion @ Norristown 10:00 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Upper Moreland @ Hatboro-Horsham 10:00 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Pennridge @ Quakertown Community 10:15 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Bristol @ Morrisville 10:30 AM  Notes: Thanksgiving Day game

New Hope Solebury @ South Hunterdon Regional (NJ) 10:30 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Sun Valley/Northley @ Chichester 10:30 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Haverford High @ Upper Darby 10:45 AM  Notes: Thanksgiving Day game

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David