Please support our Reporters
 


Team Scoring Stats
Statewide Brackets
Master Schedule List

EPA Statewide Scoreboard
 
 

2021 Statewide Master Schedule List: 11/04 to 11/06

Written by: on Monday, November 1st, 2021. Follow David Mika on Twitter.

 

8-Man League
2021-11-06
Mercersburg Academy (6-1) @ Perkiomen School (6-1) 01:00 PM  Notes: KSFL Championship

Eastern Conference 
2021-11-04
Saucon Valley (5-5) @ Bangor (6-4) 07:00 PM  Notes: Eastern Conference 4A Championship Game
2021-11-05
Boyertown (4-6) @ Fleetwood (6-4) 07:00 PM  Notes: Eastern Conference 5A/6A Championship Game
Schuylkill Valley (2-8) @ Greater Nanticoke (4-6) 07:00 PM  Notes: Eastern Conference 3A Championship Game
2021-11-06
Holy Cross (4-7) @ Executive Education Academy Charter School (5-5) 01:00 PM  Notes: Eastern Conference 1A/2A Championship Game at Muhlenberg University

District 1

2021-11-05
Boyertown (4-6) @ Fleetwood (6-4) 07:00 PM  Notes: Eastern Conference 5A/6A Championship Game
Bristol (7-2) @ Belmont Charter School (7-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class A Playoff Game AT Bristol
Central Bucks East (6-4) @ Perkiomen Valley (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Central Bucks South (6-4) @ North Penn (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Cheltenham (5-5) @ Plymouth-Whitemarsh (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Chichester (5-3) @ Bishop Shanahan (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 4A Playoff Game
Conestoga (7-3) @ Ridley (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Haverford High (5-5) @ Garnet Valley (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Interboro (3-7) @ West Chester Rustin (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Octorara Area (8-2) @ Northern York (6-3) 07:00 PM  Notes: District 3 4A Playoff Game
Owen J. Roberts (6-4) @ Coatesville (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Oxford Area (5-5) @ Academy Park (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Pennridge (7-3) @ Central Bucks West (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Phoenixville (5-4) @ Marple-Newtown (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Souderton Area (6-4) @ Quakertown Community (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Spring-Ford (6-4) @ Downingtown East (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 6A Playoff Game
Springfield-Delco (4-6) @ Unionville (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Upper Merion (4-5) @ Strath Haven (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Upper Moreland (7-3) @ Pottsgrove (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 4A Playoff Game
West Chester Henderson (4-6) @ Upper Dublin (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game AT Wissahickon
2021-11-06
Lansdale Catholic (1-9) @ Neumann-Goretti (8-1) 09:00 AM  Notes: District 12 3A Championship Game at South Philly Supersite
Morrisville (2-7) @ Jenkintown (2-6) 11:00 AM  Notes: Contingency game
Kennett (7-3) @ Chester (7-3) 01:00 PM  Notes: Dist. 1 5A Playoff Game
Oxford Area (5-5) @ Academy Park (7-2) 01:00 PM  Notes: District 1 Class 5A Playoff game
Lower Merion (3-7) @ Radnor (2-8) 02:00 PM  Notes: Contingency Game

District 2

2021-11-05
Carbondale Area (5-5) @ Wyoming Area (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 3A Playoff Game
Crestwood (3-7) @ Valley View (9-1) 07:00 PM  Notes: District 2 4A Playoff Game
Holy Cross (4-7) @ Old Forge (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 Class A Playoff Game – Forfeit Win
Honesdale (4-6) @ North Pocono (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 4A Playoff Game
Pittston Area (3-7) @ Dallas (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 4A Playoff Game
Riverside (2) (2-8) @ Lackawanna Trail (6-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 2A Playoff Game
Susquehanna Community (3-7) @ Dunmore (3-6) 07:00 PM  Notes: District 2A Playoff Game
Wallenpaupack (4-6) @ Berwick Area (6-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 4A Playoff Game
Western Wayne (4-5) @ Mid Valley (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 3A Playoff Game
Wyoming Valley West (3-7) @ East Stroudsburg South (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 2/11 5A Playoff Game
2021-11-06
Lake-Lehman (4-5) @ Lakeland (9-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 2 3A Playoff Game

District 3

2021-11-04
Biglerville (1-6) @ Pequea Valley (1-8) 07:00 PM  Notes: Contingency Game
2021-11-05
Bermudian Springs (5-5) @ Hamburg (6-3) 07:00 PM  Notes: District 3 3A Playoff Game
Big Spring (7-3) @ Conrad Weiser (7-3) 07:00 PM  Notes: District 3 4A Playoff Game
Daniel Boone (5-3) @ Waynesboro (8-2) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Garden Spot (4-5) @ ELCO (4-5) 07:00 PM  Notes: Contingency game
Gettysburg (7-3) @ Warwick (5-4) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Hanover (3) (3-6) @ Littlestown (3-6) 07:00 PM  Notes: Contingency Game
Hempfield (3) (6-4) @ Central Dauphin East (7-3) 07:00 PM  Notes: District 3 6A Playoff Game at Central Dauphin MS
Lancaster Catholic (4-6) @ Boiling Springs (9-1) 07:00 PM  Notes: District 3 3A Playoff Game
Lower Dauphin (6-3) @ Cedar Cliff (8-2) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Manheim Township (6-4) @ Central York (9-0) 07:00 PM  Notes: District 3 6A Playoff Game
Middletown Area (5-4) @ West Perry (5-5) 07:00 PM  Notes: District 3 3A Playoff Game
New Oxford (6-4) @ Shippensburg Area (10-0) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Octorara Area (8-2) @ Northern York (6-3) 07:00 PM  Notes: District 3 4A Playoff Game
Schuylkill Valley (2-8) @ Annville-Cleona (3-6) 07:00 PM
South Western (6-4) @ Exeter Township (6-3) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Susquenita (4-4) @ York Catholic (8-0) 07:00 PM  Notes: District 3 2A Playoff Game
Twin Valley (6-4) @ Spring Grove (8-1) 07:00 PM  Notes: District 3 5A Playoff Game
Upper Dauphin (8-1) @ Columbia (8-1) 07:00 PM  Notes: District 3 2A Playoff Game
Wilson West Lawn (7-3) @ William Penn (3) (7-2) 07:00 PM  Notes: District 3 6A Playoff Game at Smalls Athletic Field
2021-11-06
Carlisle (7-3) @ Harrisburg (9-1) 01:00 PM  Notes: District 3 6A Playoff Game
Northern Lebanon (4-6) @ Wyomissing Area (10-0) 01:00 PM  Notes: District 3 3A Playoff Game
Bellefonte (2-7) @ Juniata (8-2) 06:00 PM  Notes: Dist. 6 4A Playoff Game – @Mansion Park @ Mansion Park Altoona

District 4

2021-11-04
Columbia-Montour Vo-Tech (0-8) @ Marian Catholic (3-7) 07:00 PM  Notes: Contingency game
2021-11-05
Altoona Area (4-6) @ Williamsport (5-5) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 6A Playoff Game – @Williamsport
Athens (6-4) @ Montoursville (5-5) 07:00 PM  Notes: District 4 3A Playoff Game
Cowanesque Valley (6-3) @ Loyalsock Township (6-4) 07:00 PM  Notes: District 4 3A Playoff Game
Lewisburg (5-4) @ Jersey Shore (10-0) 07:00 PM  Notes: District 4 4A Playoff Game
North Penn/Mansfield (5-5) @ Milton Area (6-4) 07:00 PM  Notes: District 4 3A Playoff Game at Central Columbia HS
Shamokin (5-5) @ Selinsgrove (7-3) 07:00 PM  Notes: District 4 4A Playoff Game
2021-11-06
Bloomsburg (4-6) @ Mount Carmel Area (8-2) 01:00 PM  Notes: District 4 2A Playoff Game
Montgomery (5-5) @ Muncy (9-1) 01:00 PM  Notes: District 4 1A Playoff Game
Wellsboro (5-3) @ South Williamsport (6-3) 01:00 PM  Notes: District 4 2A Playoff Game
Line Mountain (2-7) @ Southern Columbia (9-1) 07:00 PM  Notes: District 4 2A Playoff Game
Sayre (5-5) @ Troy Area (7-3) 07:00 PM  Notes: District 4 2A Playoff Game

District 5

2021-11-05
Berlin-Brothersvalley (8-2) @ Windber (9-0) 07:00 PM Notes: District 5 Class 2A Semi-Final Playoff Game
Chestnut Ridge (6-4) @ Westinghouse (8-1) 07:00 PM Notes: District 5/8 Class 2A Semi-Final Playoff Game
Tussey Mountain (3-6) @ Northern Bedford (7-3) 07:00 PM Notes: District 5 Class 1A Championship at Hollidaysburg

 

District 6
2021-11-05
Altoona Area (4-6) @ Williamsport (5-5) 07:00 PM Notes: Dist. 6 6A Playoff Game – @Williamsport
Forest Hills (5-5) @ Cambria Heights (9-1) 07:00 PM Notes: Dist. 6 2A Playoff Game – @Camb. Hts
Hollidaysburg (5-4) @ Central Mountain (6-4) 07:00 PM Notes: Dist. 6 5A Playoff Game – @Mansion Park
Ligonier Valley (8-2) @ South Side Area (7-3) 07:00 PM Notes: District 7 2A Playoff Game
Penn Cambria (5-5) @ Tyrone (5-5) 07:00 PM Notes: Dist. 6 3A Playoff Game – @Tyrone
Penns Manor (4-6) @ Glendale (5-5) 07:00 PM Notes: District 6 1A Playoff Game
Penns Valley (6-4) @ Bellwood-Antis (9-1) 07:00 PM Notes: Dist. 6 2A Playoff Game – @Bellwood
River Valley (8-2) @ Bald Eagle Area (8-2) 07:00 PM Notes: Dist. 6 2A Playoff Game – @BEA
Southern Huntingdon (6-4) @ Richland Township (8-2) 07:00 PM Notes: Dist. 6 2A Playoff Game – @Richland
Westmont Hilltop (3-7) @ Central (6) (10-0) 07:00 PM Notes: Dist. 6 3A Playoff Game – @Central
2021-11-06
Claysburg-Kimmel (4-6) @ Conemaugh Valley (5-5) 01:00 PM Notes: Dist. 6 1A Playoff Game – @Conemaugh Valley
Bellefonte (2-7) @ Juniata (8-2) 06:00 PM Notes: Dist. 6 4A Playoff Game – @Mansion Park @ Mansion Park Altoona

District 7

2021-11-05
Altoona Area (4-6) @ Williamsport (5-5) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 6A Playoff Game – @Williamsport
Ambridge (2-8) @ Freeport (5-4) 07:00 PM  Notes: District 7 3A Playoff Game
Bethlehem-Center (2-6) @ Steel Valley (9-0) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game
Burgettstown (5-4) @ Bishop Canevin (9-1) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game at Canon-McMillan HS
Burrell (3-7) @ Mount Pleasant Area (6-4) 07:00 PM  Notes: District 7 3A Playoff Game
California (7-2) @ Leechburg (8-2) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game
Canon-McMillan (4-6) @ North Allegheny (6-4) 07:00 PM  Notes: District 7 6A Playoff Game
East Allegheny (5-5) @ Southmoreland (7-3) 07:00 PM  Notes: District 7 3A Playoff Game
Fox Chapel (4-6) @ Upper Saint Clair (6-4) 07:00 PM  Notes: District 7 5A Playoff Game
Franklin Regional (3-7) @ Penn Hills (6-3) 07:00 PM  Notes: District 7 5A Playoff Game
Hollidaysburg (5-4) @ Central Mountain (6-4) 07:00 PM  Notes: Dist. 6 5A Playoff Game – @Mansion Park
Indiana (5-5) @ Thomas Jefferson (6-2) 07:00 PM  Notes: District 7 4A Playoff Game
Laurel Highlands (7-3) @ Beaver Area (7-2) 07:00 PM  Notes: District 7 4A Playoff Game
Ligonier Valley (8-2) @ South Side Area (7-3) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game
Mapletown (6-4) @ Rochester (7-2) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game
McGuffey (5-5) @ Laurel (10-0) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game
Mohawk Area (5-5) @ Chartiers-Houston (7-1) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game
Monessen (4-6) @ Cornell (7-2) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game at West Allegheny HS
Montour (4-6) @ Armstrong (7-3) 07:00 PM  Notes: District 7 4A Playoff Game
Neshannock (7-3) @ Serra Catholic (9-1) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game at Norwin HS
New Brighton (4-6) @ Washington (9-0) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game
New Castle (6-4) @ Highlands (7-3) 07:00 PM  Notes: District 7 4A Playoff Game
Our Lady of the Sacred Heart (6-3) @ Greensburg Central Catholic (5-5) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game at Hempfield HS
Peters Township (6-4) @ North Hills (6-3) 07:00 PM  Notes: District 7 5A Playoff Game
Plum (4-6) @ Hampton (10-0) 07:00 PM  Notes: District 7 4A Playoff Game
Shady Side Academy (5-5) @ Sto-Rox (10-0) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game at Peters Township HS
Shenango (3-6) @ Carmichaels (8-2) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game
South Allegheny (4-6) @ Keystone Oaks (5-5) 07:00 PM  Notes: District 7 3A Playoff Game
Springdale (6-4) @ West Greene (8-2) 07:00 PM  Notes: District 7 1A Playoff Game
Western Beaver (7-3) @ Beaver Falls (6-3) 07:00 PM  Notes: District 7 2A Playoff Game at Geneva College
Woodland Hills (4-5) @ Bethel Park (5-5) 07:00 PM  Notes: District 7 5A Playoff Game

 

District 8
2021-11-05
Brashear (3-4) @ Cathedral Prep (8-1) 07:00 PM  Notes: District 8/10 Class 5A Playoff Game at Dollinger Field
Chestnut Ridge (6-4) @ Westinghouse (8-1) 07:00 PM Notes: District 5/8 Class 2A Semi-Final Playoff Game
USO (2-5) @ DuBois Area (5-5) 07:00 PM  Notes: District 9 4A Playoff Game

 

District 9
2021-11-05
Cameron County (5-4) @ Union/AC Valley (7-2) 07:00 PM  Notes: District 9 1A Playoff Game
Curwensville Area (6-4) @ Smethport Area (7-2) 07:00 PM  Notes: District 9 1A Playoff Game
Port Allegany (5-4) @ Keystone (7-2) 07:00 PM  Notes: District 9 1A Playoff Game
Saint Marys (8-2) @ Clearfield Area (10-0) 07:00 PM  Notes: District 9 3A Playoff Game at Brockway
USO (2-5) @ DuBois Area (5-5) 07:00 PM  Notes: District 9 4A Playoff Game

 

District 10
2021-11-05
Brashear (3-4) @ Cathedral Prep (8-1) 07:00 PM  Notes: District 8/10 Class 5A Playoff Game at Dollinger Field
Greenville (7-3) @ Farrell (7-0) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 2A Semi-Final Game at Hickory HS
Lakeview (2-7) @ Mercyhurst Prep (3-5) 07:00 PM  Notes: Contingency Game at Mercyhurst University
Maplewood (5-4) @ Cochranton (7-0) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 1A Semi-Final Game at Meadville HS
Reynolds (5-4) @ Eisenhower (7-2) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 1A Semi-Final Game at Titusville HS
Wilmington Area (6-2) @ Northwestern (7-0) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 2A Semi-Final Game at Edinboro University
2021-11-06
Fairview (7-2) @ Grove City (7-2) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 3A Semi-Final Game at Greenville HS
Harbor Creek (3-7) @ Meadville (6-3) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 4A Semi-Final Game at Edinboro University
Hickory (6-3) @ Sharon (6-3) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 3A Semi-Final Game at Wilmington HS
Warren Area (5-4) @ General McLane (5-3) 07:00 PM  Notes: District 10 Class 4A Semi-Final Game at Titusville HS

District 11

2021-11-04
Columbia-Montour Vo-Tech (0-8) @ Marian Catholic (3-7) 07:00 PM  Notes: Contingency game
Saucon Valley (5-5) @ Bangor (6-4) 07:00 PM  Notes: Eastern Conference 4A Championship Game
2021-11-05
Allentown Central Catholic (7-3) @ Pottsville Area (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 4A Playoff Game
Easton Area (5-3) @ Bethlehem Freedom (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 6A Playoff Game
Emmaus (7-3) @ Nazareth Area (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 6A Playoff Game
Mahanoy Area (4-6) @ Tri-Valley (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 Class A Playoff Game
Nativity BVM (5-5) @ Williams Valley (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist 11 Class A Playoff Game
Pleasant Valley (5-4) @ Northampton (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 6A Playoff Game
Pocono Mountain West (6-4) @ Parkland (8-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 6A Playoff Game
Shenandoah Valley (2-6) @ Schuylkill Haven (2-7) 07:00 PM  Notes: Contingency Game
Southern Lehigh (4-6) @ Whitehall (3-6) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 2/11 5A Playoff Game
Wilson Area (7-3) @ Northwestern Lehigh (10-0) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 4A Playoff Game
Wyoming Valley West (3-7) @ East Stroudsburg South (7-3) 07:00 PM  Notes: Dist. 2/11 5A Playoff Game
2021-11-06
Holy Cross (4-7) @ Executive Education Academy Charter School (5-5) 01:00 PM  Notes: Eastern Conference 1A/2A Championship Game at Muhlenberg University
Tamaqua Area (3-6) @ North Schuylkill (9-1) 02:00 PM  Notes: Dist. 11 4A Playoff Game
Minersville Area (6-4) @ Northern Lehigh (7-3) 04:10 PM  Notes: Dist. 11 2A Playoff Game
Catasauqua (7-3) @ Palmerton Area (8-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 2A Playoff Game
Jim Thorpe Area (6-4) @ Notre Dame GP (7-2) 07:00 PM  Notes: Dist. 11 3A Playoff Game

 

District 12
2021-11-05
Abraham Lincoln (8-0) @ Northeast (3-3) 03:00 PM  Notes: District 12 6A Semifinal Game at Northeast Supersite
Frankford (8-0) @ Martin Luther King (1-6) 03:00 PM  Notes: District 12 5A Semifinal Game at Germantown Supersite
Archbishop Wood (5-4) @ St. Joseph’s Prep (6-2) 07:00 PM  Notes: District 12 6A Semifinal Game at Cardinal O’Hara
Bristol (7-2) @ Belmont Charter School (7-1) 07:00 PM  Notes: Dist. 1 Class A Playoff Game AT Bristol
West Catholic (2-7) @ Conwell-Egan Catholic (8-2) 07:00 PM  Notes: District 12 2A Championship Game at Harry S Truman
2021-11-06
Lansdale Catholic (1-9) @ Neumann-Goretti (8-1) 09:00 AM  Notes: District 12 3A Championship Game at South Philly Supersite
Boys Latin Charter School (4-5) @ John Bartram (4-3) 01:00 PM  Notes: Dist. 12 PPL 4A Playoff Game AT Philly SS
Olney Charter (3-5) @ Philadelphia Central (2-6) 01:00 PM  Notes: District 12 6A Semifinal Game at Northeast Supersite
Roman Catholic (3-6) @ La Salle College HS (8-1) 01:00 PM  Notes: District 12 6A Semifinal Game at Springfield-Montco

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David