Please support our Reporters
 


Team Scoring Stats
Statewide Brackets
Master Schedule List

EPA Statewide Scoreboard
 
 

2021 Statewide Master Schedule List: 10/28 to 10/30

Written by: on Sunday, October 24th, 2021. Follow David Mika on Twitter.

 

District 1

2021-10-28
Harriton (0-9) @ Marple-Newtown (6-3) 07:00 PM
2021-10-29
Pennridge (6-3) @ Abington (3-6) 04:00 PM
Academy of Palumbo (4-1) @ Haverford High (4-5) 06:00 PM
Avon Grove (3-6) @ Downingtown West (4-5) 07:00 PM
Bensalem (5-4) @ Souderton Area (5-4) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Cheltenham (4-5) @ Springfield-Montco (6-2) 07:00 PM
Chichester (5-2) @ Bishop Shanahan (6-3) 07:00 PM
Conestoga (7-2) @ Ridley (8-1) 07:00 PM
Council Rock South (2-7) @ Council Rock North (2-7) 07:00 PM
Downingtown East (8-1) @ Coatesville (8-1) 07:00 PM
Great Valley (3-6) @ Unionville (8-1) 07:00 PM
Harry S. Truman (3-6) @ Quakertown Community (9-0) 07:00 PM
Kennett (7-2) @ West Chester East (1-8) 07:00 PM
Lower Merion (3-6) @ Garnet Valley (9-0) 07:00 PM  Notes: Homecoming/Senior Night
North Penn (9-0) @ Central Bucks South (6-3) 07:00 PM
Octorara Area (7-2) @ Northern Lebanon (4-5) 07:00 PM
Oxford Area (4-5) @ West Chester Henderson (4-5) 07:00 PM
Phoenixville (4-4) @ Owen J. Roberts (6-3) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Pope John Paul II (7-2) @ Perkiomen Valley (7-2) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Pottsgrove (6-2) @ Spring-Ford (6-3) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Pottstown Area (0-9) @ Norristown (1-8) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Renaissance Academy Charter (0-6) @ Executive Education Academy Charter School (4-5) 07:00 PM
South Hunterdon Regional (NJ) @ Morrisville (2-6) 07:00 PM
Springfield-Delco (3-6) @ Penncrest (1-8) 07:00 PM
Strath Haven (8-1) @ Radnor (2-7) 07:00 PM  Notes: at Conestoga High School.
Sun Valley/Northley (2-7) @ West Chester Rustin (7-1) 07:00 PM
Upper Darby (4-5) @ Upper Moreland (7-2) 07:00 PM
Upper Dublin (7-2) @ Hatboro-Horsham (0-7) 07:00 PM
Upper Merion (4-4) @ Boyertown (3-6) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Upper Perkiomen (2-7) @ Methacton (4-5) 07:00 PM  Notes: PAC Crossover Game
Wissahickon (3-6) @ Plymouth-Whitemarsh (7-1) 07:00 PM
2021-10-30
George School (2-6) @ Bristol (6-2) 10:30 AM New Date (10/30) and Time (10:30 am)
Chester (7-2) @ Academy Park (6-2) 11:00 AM
Lansdale Catholic (0-9) @ Archbishop Carroll (0-9) 12:00 PM
Central Bucks West (7-2) @ Central Bucks East (6-3) 01:00 PM
Jenkintown (2-5) @ Lower Moreland (3-5) 01:00 PM
Penn Wood (0-8) @ Interboro (2-7) 01:00 PM  Notes: Senior Recognition
William Tennent (0-8) @ New Hope Solebury (1-6) 05:00 PM
2021-11-01
Neshaminy (1-8) @ Pennsbury (0-9) 07:00 PM

District 2

2021-10-28
Greater Nanticoke (3-6) @ Hanover Area (2-6) 06:00 PM
Lakeland (8-1) @ Dunmore (3-5) 07:00 PM Notes: Parents Night
Mid Valley (7-2) @ Carbondale Area (5-4) 07:00 PM
Old Forge (8-0) @ Lackawanna Trail (6-2) 07:00 PM Notes: Senior Night
2021-10-29
Abington Heights (2-7) @ Scranton (3-6) 07:00 PM
Dallas (6-2) @ Tunkhannock (3-6) 07:00 PM
Delaware Valley (6-3) @ North Pocono (8-1) 07:00 PM
Hazleton Area (6-3) @ Williamsport (5-4) 07:00 PM
Holy Cross (3-6) @ Montrose Area (0-8) 07:00 PM
Northwest Area (3-5) @ South Williamsport (5-3) 07:00 PM
Pittston Area (3-6) @ Wyoming Area (7-1) 07:00 PM
Riverside (2) (2-7) @ Lake-Lehman (3-5) 07:00 PM
Scranton Prep (8-0) @ Valley View (9-0) 07:00 PM
West Scranton (0-9) @ Honesdale (3-6) 07:00 PM
Western Wayne (4-4) @ Wallenpaupack (3-6) 07:00 PM
Wyoming Valley West (3-6) @ Crestwood (2-7) 07:00 PM
2021-10-30
Wilkes-Barre (4-5) @ Berwick Area (5-4) 01:00 PM
Blair Academy (NJ) @ Wyoming Seminary (2-3) 02:00 PM
Susquehanna Community (2-7) @ Holy Redeemer (2-7) 07:00 PM  Notes: at King’s College

District 3

2021-10-28
Greencastle-Antrim (4-5) @ Shippensburg Area (9-0) 07:00 PM
2021-10-29
Big Spring (7-2) @ Middletown Area (4-4) 07:00 PM
Biglerville (1-5) @ Bermudian Springs (4-5) 07:00 PM
Carlisle (6-3) @ Central Dauphin East (7-2) 07:00 PM
Central Dauphin (5-2) @ Cumberland Valley (4-5) 07:00 PM  Notes: Football/Cheer Senior Night
Cocalico (6-3) @ Manheim Central (8-1) 07:00 PM
Dallastown (5-4) @ Red Lion Area (2-6) 07:00 PM
Delone Catholic (4-4) @ Hanover (3) (3-5) 07:00 PM
Dover Area (1-8) @ Northeastern (1-8) 07:00 PM
Eastern York (2-7) @ Kennard-Dale (8-1) 07:00 PM
ELCO (3-5) @ Annville-Cleona (3-5) 07:00 PM
Ephrata (5-4) @ Garden Spot (3-5) 07:00 PM
Governor Mifflin (7-0) @ Berks Catholic (6-3) 07:00 PM
Halifax (1-6) @ Midd-West (0-9) 07:00 PM
Hamburg (5-3) @ Schuylkill Valley (2-7) 07:00 PM
Harrisburg (8-1) @ Chambersburg (2-7) 07:00 PM
Hempfield (3) (5-4) @ Penn Manor (5-4) 07:00 PM
Hershey (1-8) @ Bishop McDevitt (7-1) 07:00 PM
J.P. McCaskey (2-7) @ Cedar Crest (4-4) 07:00 PM
James Buchanan (1-7) @ Line Mountain (1-7) 07:00 PM
Juniata (7-2) @ Susquenita (4-3) 07:00 PM
Kutztown (2-7) @ Fleetwood (5-4) 07:00 PM
Lancaster Catholic (4-5) @ Donegal (6-2) 07:00 PM
Lebanon (0-9) @ Lampeter-Strasburg (8-1) 07:00 PM
Littlestown (2-6) @ Fairfield (4-3) 07:00 PM
Manheim Township (6-3) @ Wilson West Lawn (6-3) 07:00 PM
Mechanicsburg (5-4) @ East Pennsboro (4-5) 07:00 PM
Mifflin County (0-9) @ Cedar Cliff (7-2) 07:00 PM
Muhlenberg (0-9) @ Reading (1-6) 07:00 PM
Octorara Area (7-2) @ Northern Lebanon (4-5) 07:00 PM
Palmyra (5-4) @ Lower Dauphin (5-3) 07:00 PM
Pequea Valley (1-7) @ Columbia (7-1) 07:00 PM
Red Land (2-7) @ Milton Hershey (3-6) 07:00 PM
Solanco (3-5) @ Elizabethtown Area (3-6) 07:00 PM
Spring Grove (7-1) @ South Western (6-3) 07:00 PM
Susquehanna Township (0-9) @ West Perry (4-5) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Susquehannock (5-4) @ York Suburban (2-6) 07:00 PM
Trinity (3-5) @ Camp Hill (3-6) 07:00 PM
Twin Valley (6-3) @ Gettysburg (6-3) 07:00 PM
Warwick (4-4) @ Conestoga Valley (3-6) 07:00 PM
Waynesboro (7-2) @ Northern York (6-2) 07:00 PM
West York (0-9) @ New Oxford (5-4) 07:00 PM
William Penn (3) (7-1) @ Central York (8-0) 07:00 PM
York County School of Technology (0-8) @ York Catholic (7-0) 07:00 PM
2021-10-30
Boiling Springs (8-1) @ Steelton-Highspire (7-1) 12:00 PM
Conrad Weiser (7-2) @ Wyomissing Area (9-0) 01:30 PM
Newport (2-6) @ Upper Dauphin (7-1) 07:00 PM  Notes: Senior Night

District 4

2021-10-29
Athens (5-4) @ Sayre (5-4) 06:00 PM
Central Columbia (2-7) @ Bloomsburg (4-5) 07:00 PM
Central Mountain (6-3) @ Jersey Shore (9-0) 07:00 PM
Halifax (1-6) @ Midd-West (0-9) 07:00 PM
Hazleton Area (6-3) @ Williamsport (5-4) 07:00 PM
Hughesville (1-8) @ Muncy (8-1) 07:00 PM
James Buchanan (1-7) @ Line Mountain (1-7) 07:00 PM
Loyalsock Township (4-4) @ Warrior Run (0-8) 07:00 PM
Mifflinburg (6-3) @ Lewisburg (4-3) 07:00 PM
Milton Area (5-4) @ Shikellamy (1-8) 07:00 PM
Mount Carmel Area (7-2) @ Shamokin (5-4) 07:00 PM
Northwest Area (3-5) @ South Williamsport (5-3) 07:00 PM
Otto-Eldred (3-6) @ Cowanesque Valley (5-3) 07:00 PM
Selinsgrove (6-3) @ Montoursville (5-4) 07:00 PM
Southern Columbia (8-1) @ Danville (6-3) 07:00 PM
Towanda (0-8) @ Wyalusing Area (2-7) 07:00 PM  Notes: Bronze Helmet Game & Senior Night
Troy Area (7-2) @ Canton Area (9-0) 07:00 PM
Wellsboro (4-3) @ North Penn/Mansfield (5-4) 07:00 PM
2021-10-30
Montgomery (4-5) @ Columbia-Montour Vo-Tech (0-7) 01:00 PM

District 5

2021-10-29
Berlin-Brothersvalley (7-2) @ Homer-Center (7-2) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Bishop Guilfoyle (6-3) @ Bedford (8-1) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Conemaugh Township (3-4) @ Purchase Line (4-5) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Meyersdale Area (0-9) @ Northern Cambria (1-8) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Moshannon Valley (2-7) @ Everett (1-7) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Mount Union Area (4-4) @ Northern Bedford (6-3) 07:00 PM  Notes: Senior Night
North Star (3-5) @ Marion Center (4-5) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Penn Cambria (5-4) @ Chestnut Ridge (5-4) 07:00 PM
Somerset Area (1-7) @ Central (6) (9-0) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Tussey Mountain (2-6) @ Huntingdon Area (0-9) 07:00 PM
2021-10-30
Windber (8-0) @ Cambria Heights (9-0) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game at Penns Manor HS

District 6

2021-10-29
Altoona Area (4-5) @ State College Area (4-5) 07:00 PM
Apollo-Ridge (2-6) @ Ligonier Valley (7-2) 07:00 PM
Bellwood-Antis (8-1) @ Claysburg-Kimmel (4-5) 07:00 PM
Berlin-Brothersvalley (7-2) @ Homer-Center (7-2) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Bishop Guilfoyle (6-3) @ Bedford (8-1) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Blacklick Valley (1-8) @ Penns Manor (3-6) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Bradford Area (0-9) @ Bald Eagle Area (7-2) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Central Mountain (6-3) @ Jersey Shore (9-0) 07:00 PM
Conemaugh Township (3-4) @ Purchase Line (4-5) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Conemaugh Valley (5-3) @ West Shamokin (5-4) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Greater Johnstown (0-9) @ Forest Hills (4-5) 07:00 PM
Juniata (7-2) @ Susquenita (4-3) 07:00 PM
Linsly Institute (WV) @ Hollidaysburg (4-4) 07:00 PM
Meyersdale Area (0-9) @ Northern Cambria (1-8) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Mifflin County (0-9) @ Cedar Cliff (7-2) 07:00 PM
Moshannon Valley (2-7) @ Everett (1-7) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Mount Union Area (4-4) @ Northern Bedford (6-3) 07:00 PM  Notes: Senior Night
North Star (3-5) @ Marion Center (4-5) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Penn Cambria (5-4) @ Chestnut Ridge (5-4) 07:00 PM
Philipsburg-Osceola (2-7) @ Ridgway/Johnsonburg (6-3) 07:00 PM
Portage Area (6-2) @ River Valley (7-2) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game
Richland Township (7-2) @ Central Cambria (4-5) 07:00 PM
Saint Marys (8-1) @ Tyrone (4-5) 07:00 PM
Somerset Area (1-7) @ Central (6) (9-0) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Southern Huntingdon (6-3) @ Juniata Valley (7-1) 07:00 PM
Tussey Mountain (2-6) @ Huntingdon Area (0-9) 07:00 PM
West Branch (3-6) @ Curwensville Area (5-4) 07:00 PM
Westmont Hilltop (3-6) @ Bishop McCort (2-7) 07:00 PM
2021-10-30
Windber (8-0) @ Cambria Heights (9-0) 07:00 PM  Notes: Heritage Crossover Game at Penns Manor HS

District 7

2021-10-29
Altoona Area (4-5) @ State College Area (4-5) 07:00 PM
Ambridge (2-7) @ Keystone Oaks (4-5) 07:00 PM  Notes: Homecoming
Apollo-Ridge (2-6) @ Ligonier Valley (7-2) 07:00 PM
Armstrong (6-3) @ Indiana (5-4) 07:00 PM
Avonworth (7-2) @ Quaker Valley (2-7) 07:00 PM
Bentworth (2-6) @ California (6-2) 07:00 PM
Bishop Canevin (8-1) @ Imani Christian Academy (3-5) 07:00 PM
Brentwood (1-8) @ Seton-LaSalle (2-7) 07:00 PM
Brownsville (0-8) @ East Allegheny (4-5) 07:00 PM
Burgettstown (4-4) @ Fort Cherry (5-4) 07:00 PM
Butler (4-4) @ Erie HS (3-6) 07:00 PM
Carlynton (2-6) @ Sto-Rox (9-0) 07:00 PM
Carmichaels (7-2) @ Jefferson-Morgan (1-8) 07:00 PM
Cornell (7-1) @ Our Lady of the Sacred Heart (5-3) 07:00 PM  Notes: at Moon HS
Derry Area (0-8) @ North Catholic (9-0) 07:00 PM
Ellwood City (0-7) @ Mohawk Area (4-5) 07:00 PM
Frazier (0-8) @ Charleroi (1-7) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Freedom (4-5) @ New Brighton (3-6) 07:00 PM
Freeport (4-4) @ Deer Lakes (4-5) 07:00 PM
Gateway (6-3) @ Franklin Regional (3-6) 07:00 PM
Greensburg-Salem (5-4) @ Plum (3-6) 07:00 PM
Heritage Crossover Game @ West Shamokin (5-4) 07:00 PM
Hopewell (0-8) @ Central Valley (9-0) 07:00 PM
Jeannette (1-8) @ Clairton (6-2) 07:00 PM
Knoch (2-7) @ Highlands (6-3) 07:00 PM
Laurel Highlands (6-3) @ Uniontown (2-3) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Leechburg (7-2) @ Greensburg Central Catholic (5-4) 07:00 PM
Linsly Institute (WV) @ Hollidaysburg (4-4) 07:00 PM
Mars Area (1-8) @ Hampton (9-0) 07:00 PM
McDowell (7-1) @ St. Francis (NY) 07:00 PM
McGuffey (5-4) @ Washington (8-0) 07:00 PM
McKeesport Area (8-1) @ Belle Vernon Area (7-0) 07:00 PM
Monessen (3-6) @ Avella Area (1-8) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Montour (3-6) @ Chartiers Valley (4-5) 07:00 PM
Moon Area (9-0) @ West Allegheny (4-4) 07:00 PM
Mount Lebanon (9-0) @ Baldwin (2-7) 07:00 PM
Mount Pleasant Area (6-3) @ South Allegheny (3-6) 07:00 PM
Neshannock (7-2) @ Laurel (9-0) 07:00 PM  Notes: Senior Recognition
New Castle (6-3) @ Aliquippa (7-1) 07:00 PM
North Allegheny (6-3) @ Seneca Valley (6-3) 07:00 PM
North Hills (5-3) @ Shaler Area (2-7) 07:00 PM
Norwin (3-6) @ Hempfield (7) (2-7) 07:00 PM
Penn Hills (5-3) @ Kiski Area (6-3) 07:00 PM
Penn-Trafford (7-2) @ Greater Latrobe (3-6) 07:00 PM
Peters Township (5-4) @ South Fayette (4-5) 07:00 PM
Pine-Richland (5-4) @ Fox Chapel (4-5) 07:00 PM
Pittsburgh Central Catholic (7-2) @ Canon-McMillan (4-5) 07:00 PM
Riverside (7) (1-7) @ Beaver Falls (5-3) 07:00 PM
Serra Catholic (9-0) @ Steel Valley (8-0) 07:00 PM
Shenango (3-5) @ Union Area (3-6) 07:00 PM
Southmoreland (6-3) @ South Park (2-6) 07:00 PM
Trinity (7) (2-7) @ Ringgold (3-6) 07:00 PM
Upper Saint Clair (5-4) @ Bethel Park (5-4) 07:00 PM
Valley (2-7) @ Burrell (2-7) 07:00 PM
Waynesburg Central (2-6) @ Bethlehem-Center (1-6) 07:00 PM
West Greene (7-2) @ Mapletown (6-3) 07:00 PM
West Mifflin (2-7) @ Thomas Jefferson (5-2) 07:00 PM
Woodland Hills (3-5) @ Connellsville (0-9) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Yough (1-8) @ Elizabeth-Forward (7-2) 07:00 PM
Blackhawk (2-7) @ Beaver Area (6-2) 07:30 PM  Notes: Senior Night
Northgate (3-6) @ Rochester (6-2) 07:30 PM
2021-10-30
Springdale (5-4) @ Riverview (1-7) 12:00 PM
Shady Side Academy (4-5) @ Summit Academy (0-9) 12:15 PM
South Side Area (6-3) @ Western Beaver (7-2) 12:30 PM

District 8

2021-10-30
Taylor Allderdice (3-5) @ Westinghouse (8-0) 02:00 PM Notes: City League Championship Game

District 9
2021-10-29
Bradford Area (0-9) @ Bald Eagle Area (7-2) 07:00 PM  Notes: Senior Night
Brookville (6-3) @ Brockway (4-5) 07:00 PM
Central Clarion (4-4) @ Clearfield Area (9-0) 07:00 PM
Coudersport (4-4) @ Union/AC Valley (6-2) 07:00 PM
DuBois Area (5-4) @ Karns City (8-1) 07:00 PM
Kane Area (3-6) @ Port Allegany (4-4) 07:00 PM
Keystone (6-2) @ Moniteau (1-7) 07:00 PM
Otto-Eldred (3-6) @ Cowanesque Valley (5-3) 07:00 PM
Philipsburg-Osceola (2-7) @ Ridgway/Johnsonburg (6-3) 07:00 PM
Redbank Valley (8-1) @ Punxsutawney (2-6) 07:00 PM
Saint Marys (8-1) @ Tyrone (4-5) 07:00 PM
West Branch (3-6) @ Curwensville Area (5-4) 07:00 PM
District 10

2021-10-29
Butler (4-4) @ Erie HS (3-6) 07:00 PM
Cambridge Springs (3-4) @ Reynolds (4-4) 07:00 PM  Notes: at Wilmington HS
Conneaut (0-8) @ Greenville (6-3) 07:00 PM
Corry Area (0-6) @ Warren Area (4-4) 07:00 PM
Farrell (6-0) @ Fort LeBoeuf (7-1) 07:00 PM
General McLane (5-3) @ Fort LeBoeuf (7-1) 07:00 PM
Harbor Creek (3-6) @ Girard (0-7) 07:00 PM
Iroquois (2-5) @ North East (2-6) 07:00 PM
Lakeview (1-7) @ Franklin (1-8) 07:00 PM
Maplewood (4-4) @ Mercer Area (3-5) 07:00 PM  Notes: at Oil City HS
McDowell (7-1) @ St. Francis (NY) 07:00 PM
Mercyhurst Prep (3-4) @ Meadville (6-3) 07:00 PM
Saegertown (2-5) @ Eisenhower (6-2) 07:00 PM  Notes: at Titusville Field
Seneca (2-5) @ Fairview (6-2) 07:00 PM
2021-10-30
Titusville (2-5) @ Kennedy Catholic (1-7) 01:00 PM
Sharpsville (6-3) @ Mercyhurst Prep (3-4) 05:00 PM

District 11

2021-10-28
Pleasant Valley (4-4) @ Stroudsburg (4-5) 07:00 PM
Pocono Mountain East (1-6) @ Pocono Mountain West (5-4) 07:00 PM
2021-10-29
Pen Argyl (0-9) @ Bangor (5-4) 05:30 PM
Saucon Valley (4-5) @ Palisades (2-7) 05:30 PM
Catasauqua (7-2) @ Northwestern Lehigh (9-0) 06:00 PM
East Stroudsburg South (6-3) @ East Stroudsburg North (0-8) 06:00 PM
Easton Area (5-2) @ Nazareth Area (6-3) 06:00 PM
Northampton (9-0) @ Whitehall (3-5) 06:00 PM
Shenandoah Valley (2-5) @ Mahanoy Area (3-6) 06:00 PM
Bethlehem Catholic (2-6) @ Allentown Central Catholic (6-3) 07:00 PM
Blue Mountain (3-6) @ Schuylkill Haven (2-6) 07:00 PM
Emmaus (7-2) @ Parkland (7-1) 07:00 PM
Lehighton (1-8) @ Jim Thorpe Area (5-4) 07:00 PM
North Schuylkill (9-0) @ Pottsville Area (7-2) 07:00 PM
Palmerton Area (8-1) @ Northern Lehigh (6-3) 07:00 PM
Pine Grove Area (1-8) @ Marian Catholic (2-7) 07:00 PM
Renaissance Academy Charter (0-6) @ Executive Education Academy Charter School (4-5) 07:00 PM
Salisbury (2-7) @ Southern Lehigh (3-6) 07:00 PM
Tamaqua Area (2-6) @ Panther Valley (0-7) 07:00 PM
Tri-Valley (7-1) @ Williams Valley (7-1) 07:00 PM
2021-10-30
Bethlehem Freedom (7-2) @ Bethlehem Liberty (1-8) 01:00 PM
William Allen (1-8) @ Louis E. Dieruff (2-6) 01:30 PM
Nativity BVM (4-5) @ Minersville Area (6-3) 06:00 PM
Wilson Area (6-3) @ Notre Dame GP (7-1) 07:00 PM

District 12

2021-10-28
Belmont Charter School (6-1) @ South Philadelphia (3-4) 03:00 PM
Kensington (5-2) @ Philadelphia Central (1-6) 03:00 PM
2021-10-29
Abraham Lincoln (7-0) @ George Washington (3-2) 03:00 PM
Jules E. Mastbaum (0-2) @ Samuel S. Fels (1-2) 03:00 PM
Benjamin Franklin (3-3) @ Martin Luther King (0-6) 03:00 PM Notes: at Germantown Supersite
Mastery North Charter (5-2) @ Frankford (7-0) 03:00 PM
West Philadelphia (1-5) @ Boys Latin Charter School (3-5) 03:00 PM Notes: at South Philly Supersite
Academy of Palumbo (4-1) @ Haverford High (4-5) 06:00 PM
Father Judge (6-3) @ St. Joseph’s Prep (5-2) 07:00 PM
2021-10-30
Archbishop Wood (5-3) @ La Salle College HS (7-1) 11:00 AM Notes: at Wissahickon HS
Lansdale Catholic (0-9) @ Archbishop Carroll (0-9) 12:00 PM
West Catholic (2-6) @ Neumann-Goretti (7-1) 12:00 PM Notes: at South Philly Supersite
School of the Future (3-2) @ John Bartram (3-3) 01:00 PM
Conwell-Egan Catholic (7-2) @ Archbishop Ryan (5-4) 02:00 PM Notes: at Northeast Supersite
2021-11-01
Cardinal O’Hara (3-4) @ Bonner-Prendie (7-2) 05:00 PM

Non-PIAA/8-Men League

2021-10-30
George School (2-6) @ Bristol (6-2) 10:30 AM New Date (10/30) and Time (10:30 am)
Valley Forge Military Academy (1-5) @ Mercersburg Academy (5-1) 12:00 PM Notes: First Round of the KSFL Playoffs
Academy of the New Church (4-4) @ Pennington School (NJ) 01:00 PM
Delaware County Christian School (1-5) @ Perkiomen School (5-1) 01:00 PM Notes: First Round of the KSFL Playoffs
Episcopal Academy (5-2) @ Springside Chestnut Hill Academy (3-4) 01:00 PM
Germantown Academy (4-2) @ Malvern Prep (5-2) 01:00 PM
William Penn Charter (2-4) @ Haverford School (3-3) 01:00 PM
Blair Academy (NJ) @ Wyoming Seminary (2-3) 02:00 PM
The Hill School (2-5) @ Kiski School (3-2) 02:00 PM

Out of State

2021-10-29
Linsly Institute (WV) @ Hollidaysburg (4-4) 07:00 PM
McDowell (7-1) @ St. Francis (NY) 07:00 PM
Roman Catholic (3-6) @ Dematha Catholic (MD) 07:00 PM
South Hunterdon Regional (NJ) @ Morrisville (2-6) 07:00 PM
2021-10-30
Academy of the New Church (4-4) @ Pennington School (NJ) 01:00 PM
Blair Academy (NJ) @ Wyoming Seminary (2-3) 02:00 PM

Follow EasternPAFootball.com on Twitter @EPAFootball


Leave a Reply



David